Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

kwas mlekowy

Kwas mlekowy


Kwas mlekowy to zwykle bezbarwna, gęsta ciecz, która ze względu na swoje mniej inwazyjne i łagodniejsze działanie niż większość innych kwasów, wykorzystywany jest w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada ta popularna substancja?

Czytaj całość

olej rycynowy

Olejek rycynowy


Olejek rycynowy od lat znany jest ze swoich leczniczych i pielęgnacyjnych właściwości. Z powodzeniem wykorzystywany jest w kosmetyce naturalnej, w wielu produktach pielęgnacyjnych. Jakie właściwości zawiera jeden z najbardziej popularnych olejów?

Czytaj całość

lanolina

Lanolina (Lanolin)


Lanolina to naturalny wosk zwierzęcy powstały w trakcie czyszczenia owczej wełny. Ta naturalna substancja od dawna wykorzystywana jest z powodzeniem m.in. w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jakie są właściwości lanoliny?

Czytaj całość

chaber bławatek

Chaber bławatek


Choć chaber bławatek w Polsce jest uznawany za zwykły chwast polny, to z jego płatków pozyskuje się ekstrakt, od wieków wykorzystywany jako surowiec leczniczy. Jakie dobroczynne właściwości posiada chaber bławatek?

Czytaj całośćmaseczka ze złota

Pielęgnacja skóry złotem


Złoto kojarzy się z piękną biżuterią, władzą i luksusem. Jednak ten cenny kruszec wykorzystywany jest nie tylko do wyrobów i zdobienia przedmiotów, ale także jako leczniczy składnik pielęgnacyjny. Jakie właściwości posiada złoto w pielęgnacji ciała?

Czytaj całośćgliceryna

Gliceryna (Glycerin)


Gliceryna [INCI: Glycerin] to bardzo popularna substancja, która choć przez lata nie cieszyła się dobrą opinią (ze względu na przypuszczenia, dotyczące silnego wysuszana skóry), dziś wykorzystywana na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym. Jakie są właściwości gliceryny?

Czytaj całość