Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy


Kwas hialuronowy powszechnie nazywany „eliksirem młodości” wykorzystywany jest w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, a nawet w medycynie, w leczeniu m.in. chorób nowotworowych. Jakie więc niezwykłe właściwości posiada ta substancja?

Czytaj całość

śluz ślimaka

Śluz ślimaka


Kosmetyki zawierające naturalny śluz ślimaka cieszą się coraz większą popularnością, a to za sprawą Koreańczyków, którzy wykorzystują ten naturalny składnik w wielu topowych produktach do makijażu i pielęgnacji skóry. Jakie działanie wykazuje śluz ślimaka?

Czytaj całośćolej z nagietka lekarskiego

Olej z nagietka lekarskiego


Kwiat słońca, który został przekazany przez bogów ludziom, aby żyli w zdrowiu, szczęściu i dobrobycie. Nagietek lekarski, bo o nim mowa, znany był i czczony przez starożytne cywilizacje Majów i Inków. Olej stworzony z jego kwiatów jest niezastąpiony w leczeniu wielu chorób skóry. Jakie jeszcze właściwości pielęgnacyjne posiada olej z nagietka lekarskiego?

Czytaj całość

jak stosować glinkę kosmetyczną?

Jak stosować glinkę kosmetyczną?


Idealne dla wszystkich rodzajów cer i skór problematycznych. Mowa o glinkach kosmetycznych, które świetnie sprawdzają się jako maski do twarzy lub dodatek do kąpieli, jak również kosmetyków do codziennego mycia twarzy i włosów. Jak prawidłowo ją stosować i o czym pamiętać podczas aplikacji?

Czytaj całość
jak dbać o cerę tłustą?

Pielęgnacja cery tłustej


Cera tłusta przy nieodpowiedniej pielęgnacji może sprawiać wiele problemów. Ziemisto-szary odcień skóry, widoczne zaskórniki i rozszerzone pory, a do tego tłusty, nieestetyczny połysk, to charakterystyczne cechy dla tego typu skóry. Jak prawidłowo dbać o cerę tłustą?

Czytaj całość
Strona 1 z 212