Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy to dział, w którym znajdziesz artykuły oraz informacje dotyczące naturalnych kosmetyków takich jak kremy do twarzy i kremy pod oczy, produkty do oczyszczania i demakijażu, jak również porady dotyczące naturalnej pielęgnacji skóry twarzy.

Zobacz naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy.


Macerat z żeń szenia - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Macerat z żeń-szenia – Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Żeń-szeń to zioło znane od ponad 4000 lat. Początkowo (głównie jego korzeń) wykorzystywany był w medycynie naturalnej na Dalekim Wschodzie oraz w kuchni. Z żeń-szenia tworzono napary, maści, kremy, a także macerat, który z powodzeniem stosowany jest w pielęgnacji skóry ciała i włosów. Jakie dobroczynne właściwości i zastosowanie posiada macerat z żeń-szenia?

| 0 Komentarzy


Olejowanie twarzy

Olejowanie twarzy- wiodący trend w pielęgnacji naturalnymi olejkami

Olejowanie twarzy to popularny obecnie trend w naturalnej pielęgnacji z wykorzystaniem olejków. Czym jest więc olejowanie twarzy, które olejki wybrać i jak je poprawnie przeprowadzić? Twarz jest naszą wizytówką, z tego też powodu, niezbędna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Najwięcej uwagi zwykle poświęca się skórze twarzy, która codziennie wystawiana jest na działanie niekorzystnych czynników. Olejowanie twarzy […]

| 0 Komentarzy


Olej z wiesiołka - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Olej z wiesiołka – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Wiesiołek to charakterystyczna, kwitnąca na żółto, dwuletnia roślina. Wyrasta ona z nasion, które rozsypuje po przekwitnieniu. Wiesiołek występuje niemal wszędzie, ozdabiając nieużytki czy porastając pola i łąki, a nawet bywa uprawiany w ogrodach jako kwiat ozdobny. Wykorzystywany jest również w kosmetyce jako olej z wiesiołka. Jakie ma właściwości i zastosowanie?

| 0 Komentarzy


Naturalne sposoby mycia zębów

Naturalne sposoby mycia zębów

Z każdym rokiem zwiększa się świadomość konsumencka. Tym samym zaczynamy szczegółowo czytać i rozumieć składy produktów znajdujące się na opakowaniach. Coraz bardziej zauważamy, że niektóre popularne na rynku pasty mogą zawierać kontrowersyjne składniki, których warto unikać, bowiem wpływać mogą one negatywnie nie tylko na nasze zęby i jamę ustną, ale nawet na ogólny stan zdrowia […]

| 0 Komentarzy


Naturalne kremy pod oczy

Naturalne kremy pod oczy

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, delikatna i cienka, dlatego też wymaga odpowiedniej i łagodnej pielęgnacji. Co to są naturalne kremy pod oczy? Jakie są zalety stosowania naturalnego kremu pod oczy?

| 0 Komentarzy


Jaki żel do mycia twarzy wybrać

Jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Wydawać by się mogło, że mycie twarzy to bardzo prosta i niewymagająca czynność, dlatego też nie przykładamy do niej zbyt dużej wagi. To błąd, bowiem prawidłowe oczyszczanie twarzy jest kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji twarzy. Dobrze oczyszczona skóra twarzy wolniej się starzeje, jest bardziej promienna i gładka. Jaki żel do mycia twarzy wybrać?

| 0 Komentarzy


Naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy

Naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych etapów naturalnej i skutecznej pielęgnacji twarzy. Dlaczego warto oczyszczać skórę twarzy? Jak prawidłowo oczyszczać cerę? Jakie są naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy?

| 0 KomentarzyKosmetyki naturalne do twarzy

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierają jedynie naturalne składniki i olejki eteryczne. Nie zawierają syntetycznych substancji, konserwantów i sztucznych barwników Zobacz wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy.

Pozostałe artykuły

Polecane kosmetyki naturalne