Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

10 pomysłów na olej kokosowy

10 pomysłów na olej kokosowy


Olej kokosowy kojarzony jest głównie z kuchnią. Coraz częściej znajduje on jednak zastosowanie także jako kosmetyk w naturalnej i skutecznej pielęgnacji ciała. Oto 10 pomysłów na jego wykorzystanie. Olej kokosowy to fantastyczny, w pełni naturalny produkt, wolny od podejrzanych sztucznych składników, który w łagodny i bezpieczny sposób zadba o twoją delikatną skórę i włosy. Szukając […]

Czytaj całość

peeling ciała

Peeling ciała


Peeling do ciała to niezwykle popularny i stosowany od wieków sposób na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji. To również świetne przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Czym w takim razie jest peeling i jakie korzyści ze sobą niesie?

Czytaj całość

maseczka ze złota

Pielęgnacja skóry złotem


Złoto kojarzy się z piękną biżuterią, władzą i luksusem. Jednak ten cenny kruszec wykorzystywany jest nie tylko do wyrobów i zdobienia przedmiotów, ale także jako leczniczy składnik pielęgnacyjny. Jakie właściwości posiada złoto w pielęgnacji ciała?

Czytaj całość


5 sposobów na wrastające włoski

5 sposobów na wrastające włoski


Wrastające włoski to bardzo częsty i dokuczliwy problem, który może dotyczyć każdego. Podrażniona i zaczerwieniona skóra po depilacji jest zmorą zarówno tych, którzy używają maszynek do golenia, jak i depilatorów elektrycznych. Jakie są skuteczne sposoby na wrastające włoski?

Czytaj całość