Składniki kosmetyków

Naturalne składniki kosmetyków do pielęgnacji włosów, twarzy ciała. Charakterystyka i zastosowanie, zdrowotne właściwości olejków, wyciągów roślinnych oraz innych popularnych składników, występujących w kosmetykach naturalnych.

  
Komedogenność olejów

Komedogenność olejów

Naturalne oleje od wieków są wykorzystywane w kosmetyce, jako naturalny i doskonały produkt do pielęgnacji skóry i włosów. Choć każdy z olejów wykazuje wspaniałe właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, to warto wiedzieć, że nie każdy olej przyniesie pożądane rezultaty na każdym typie cery i włosów. Oleje nie tylko potrafią uczulać, ale też mogą źle wpływać na […]

| 0 Komentarzy

 
Olejek z pestek dyni - Właściwości i zastosowanie

Olejek z pestek dyni – Właściwości i zastosowanie

Olejek z pestek dyni choć produkowany w Europie jest już od ponad 400 lat, to dopiero teraz zyskuje na popularności. Coraz częściej wykorzystywany w medycynie i kosmetyce. Jakie wyjątkowe właściwości posiada ten niepozorny produkt oraz w jakich sytuacjach można go stosować?

| 0 Komentarzy


Olej ryżowy - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Olej ryżowy – Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Niezwykle popularny w krajach azjatyckich olej ryżowy dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym znalazł swoje zastosowanie również w kosmetyce i coraz szerzej daje się poznać również w innych krajach. W Japonii od lat 60. XX wieku olej ryżowy stosowano do leczenia nerwic lękowych i przy menopauzie. Jakie jeszcze wyjątkowe właściwości posiada olej ryżowy?

| 0 Komentarzy
Polecane kosmetyki naturalne do ciała

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała zawierają jedynie naturalne składniki i olejki eteryczne. Nie zawierają syntetycznych substancji, konserwantów i sztucznych barwników. Zobacz wszystkie naturalne kosmetyki do ciała.

Pozostałe artykuły

Polecane kosmetyki naturalne