Olejki do twarzy - Najważniejsze informacje

Olejki do twarzy – Najważniejsze informacje

| 0 Komentarzy

Olejki od wieków odgrywały niezwykle ważną rolę w pielęgnacji ciała i włosów. W zależności od ich rodzaju i odpowiedniego doboru do typu naszej skóry można się spodziewać doskonałych rezultatów. Przedstawiamy najważniejsze informacje o olejkach do twarzy.

Jak używać olejków do twarzy?

Olejek do twarzy można stosować na wiele sposobów, a wszystko to zależy od potrzeb naszej skóry i kreatywności. Najczęściej naturalne olejki do twarzy stosuje się jako niewielki dodatek do masek, odżywek, kremów i serum. Niekiedy też olejek stosuje się samodzielnie, jako zamiennik ulubionego, naturalnego kremu nie rezygnując przy tym, z dodatkowego nawilżenia skóry. Co więcej, stosuje się również olejek do mycia do twarzy, a jego rodzaj dobiera się według typu i potrzeb naszej skóry.

Który olejek do twarzy wybrać?

Często nie wiemy jak dobrać olejek do twarzy. Aby wybrać idealny olejek należy najpierw określić jaki typ i potrzeby ma nasza skóra. Dopiero po wnikliwej analizie stanu naszej skóry możemy poszukać idealnego olejku.

Olejki do twarzy do cery tłustej

Najpopularniejszymi olejami polecanymi do cery tłustej są oleje schnące, które niezwykle szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze, który może jedynie zablokować ujścia gruczołów łojowych. Do olejów pozytywnie działających na skórę tłustą, mieszaną, trądzikową i problematyczną zaliczamy oleje m.in. takie jak: olej jojoba, olej tamanu, olej moringa, olej z pestek malin, olej konopny, olej z czarnuszki czy olej z ogórecznika.

  • olej jojoba

    Olej Jojoba nierafinowany – odbudowujący naturalne sebum

  • olej z pestek malin

    Olej z pestek malin nierafinowany

  • olej tamanu

    Olej tamanu Bio Mohani 50ml – Egzotyczna kuracja

  • olej moringa

    Olej moringa Mohani 50ml – Olej z drzewa cudu

Olejek do twarzy do cery dojrzałej

Podobnie jak w przypadku cer suchych, najlepszymi olejami do pielęgnacji cery dojrzałej są zwykle oleje cięższe, nieschnące, ale i nie tylko m.in. takie jak: olej kokosowy, olej awokado, olej z orzechów makadamia, olej arganowy, olej z pestek arbuza, olej z pestek granatu, olej z czarnej porzeczki, olej z nasion dzikiej róży, olej lawendowy, olej z nasion truskawki, olej cytrynowy czy olej z pestek moreli.

  • olej arganowy

    Olejek arganowy nierafinowany BIO – Eliksir Młodości

  • olej lawendowy

    Olejek lawendowy (macerat) 50ml, e-Fiore

  • olej z pestek moreli

    Olej z pestek moreli i brzoskwini do cery wrażliwej 50ml

  • olej z dzikiej róży

    Olej z dzikiej róży Mosqueta BIO Mohani

Olejek do twarzy do cery mieszanej

Podobnie jak w przypadku cery tłustej i problematycznej polecane są oleje schnące lub oleje półschnące m.in. takie jak: olej jojoba, olej konopny, olej z czarnuszki, olej z ogórecznika czy olej z pestek malin, olej z opuncji figowej, olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek moreli czy olej słonecznikowy.

  • olej ze słodkich migdałów

    Olej ze słodkich migdałów nierafinowany Mohani 100ml – Ukojenie skóry

  • olej z czarnuszki

    Olej z czarnuszki nierafinowany e-Fiore

  • olej z opuncji figowej

    Olejek z Opuncji Figowej nierafinowany

  • olej konopny

    Olej konopny BIO Mohani 100ml – Zielone źródło NNKT

Olejek do twarzy do cery suchej i wrażliwej

Polecanymi olejami do skór suchych i wrażliwych są oleje nieschnące pozostawiające cięższy film na skórze m.in. takie jak: olej z orzechów makadamia, olej kokosowy, olej awokado, olej z kiełków pszenicy, olej marchewkowy, czy olej z pestek dyni.

  • olej makadamia

    Olej Makadamia Nierafinowany

  • olej kokosowy

    Olejek kokosowy nierafinowany organiczny 100ml

  • olej awokado

    Olej z awokado Mohani 100ml – Olej 7 witamin

  • olej marchewkowy

    Olejek marchewkowy, Beta-karoten, Naturalny Samoopalacz

Kiedy stosować olejek do twarzy?

Na pytanie kiedy używać olejku do twarzy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i typu naszej skóry. Teoretycznie naturalny, nierafinowany olej do twarzy możemy stosować codziennie i bez ograniczeń zarówno na włosy jak i skórę całego ciała.

Olejek do twarzy czy krem – co wybrać?

Dobierając odpowiedni olejek do twarzy zastanawiamy się czy olej jest w stanie zastąpić nasz ulubiony krem. Można stosować olej w pielęgnacji skóry zamiast kremu, jednak należy pamiętać, że musimy znaleźć również odpowiednie źródło dodatkowego nawilżenia naszej skóry, bowiem wszystkie oleje do twarzy bez względu na ich rodzaj faktycznie nie dostarczają dodatkowego nawilżenia naszej skórze.

Czy olejki do twarzy zatykają pory?

Oleje zawierają substancje o działaniu okluzyjnym co oznacza, że tworzą one na skórze tłusty, ochronny film, który w praktyce zatyka ujścia gruczołów łojowych. Dlatego też stosowanie w pielęgnacji wyłącznie olejów, a do tego niedobranych do typu naszej cery, przy aktywnym trądziku i przy cerze tłustej lub mieszanej, może być dość ryzykowne i pogłębić jedynie już jej problematyczny stan.

Czy olejki do twarzy wysuszają?

Nadmierne stosowanie wyłącznie olejów jako jedynej formy nawilżenia skóry faktycznie może wysuszyć skórę, szczególnie tę podatną na przesuszenia, suchą i wrażliwą. Dzieje się tak, ponieważ olej zawiera substancje okluzyjne, które oblepiają naszą skórę chroniąc ją przed nadmierną utratą wody ze skóry. Niestety oleje same w sobie nie powodują nawilżenia. Dlatego też, aby uniknąć nadmiernego przesuszenia skóry, warto połączyć pielęgnację oleju o działaniu okluzyjnym z humektantami o działaniu typowo nawilżającym (np. gliceryna, mocznik, kwas hialuronowy czy aminokwasy).

Jak przechowywać olejki do twarzy?

Naturalne olejki do twarzy należy przechowywać w ciemnej, szklanej butelce w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, z dala od bezpośredniego promieniowania słonecznego.

Gdzie kupić olejki do twarzy?

Naturalne olejki do twarzy, ciała i włosów oraz inne organiczne i naturalne produkty można kupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)