Naturalny tonik do twarzy

Naturalny tonik do twarzy

| 0 Komentarzy

Toniki do twarzy są bardzo ważnym elementem pielęgnacji każdego typu i problemu skóry. Możemy zakupić gotowe, naturalne toniki do twarzy, ale też samemu przygotować je w warunkach domowych. Co to jest tonik? Jak zrobić naturalny tonik do twarzy?

Co to jest naturalny tonik do twarzy?

Naturalny tonik do twarzy to roztwór na bazie wody i składników wspomagających m.in. takich jak: wyciągi i olejki roślinne, substancje czynne i witaminy. Najważniejszym zadaniem toniku jest przywrócenie po codziennym oczyszczaniu naturalnego pH naszej skóry. Dlatego też tonizacja cery jest niezbędnym elementem w prawidłowym oczyszczaniu cery.

Toniki dostępne są w różnych formach, ale najefektywniej działają pod postacią mgiełki. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni, dopasowany do typu naszej skóry tonik, zwróćmy uwagę na jego skład. Ważne jest, aby wszystkie składniki były naturalne bez szkodliwych dodatków takich jak np. podrażniający i przesuszający cerę alkohol.

Działanie i właściwości toniku do twarzy

  • Pozytywnie wpływa na ogólną kondycję i wygląd skóry.
  • Przywraca naturalne pH skóry.
  • Odświeża, rozjaśnia i nadaje zdrowy i promienny wygląd cery.
  • Odblokowuje pory, odkaża, matuje i usuwa nadmiar sebum.
  • Ujędrnia i uelastycznia skórę.
  • Pomaga usuwać drobne przebarwienia, wypryski i zaskórniki.
  • Łagodzi stan zapalny skóry, wycisza ją i zapobiega powstawaniu wyprysków.
  • Koi, nawilża i zmiękcza skórę.
  • Poprawia ogólny nastrój i samopoczucie.

Jak stosować naturalny tonik do twarzy?

Tonik stosuje się zaraz po umyciu, dokładnym demakijażu i osuszeniu skóry, jeszcze przed nałożeniem ulubionego naturalnego kremu, oleju, czy serum.

Dlaczego warto stosować domowy tonik do twarzy?

Domowy tonik jest niezwykle łatwy w przygotowaniu i przede wszystkim tani. Z łatwością dopasujesz go do potrzeb swojej skóry i zawsze możesz poeksperymentować z nowościami nawet co kilka dni. Samodzielnie przygotowane toniki mają działanie oczyszczające, nawilżające, odkażające i odnawiające florę bakteryjną skóry twarzy. Mogą również odświeżać, odmładzać, łagodzić i koić. Mają tylko jedną wadę – krótki termin przydatności. Domowe toniki przechowuj w lodówce nie dłużej niż 7-10 dni. Pielęgnacja cery domowym tonikiem jest bardzo przyjemna. Nim się obejrzysz, stanie się ona gładka.

Jak zrobić naturalny tonik do twarzy?

Naturalny tonik do twarzy bardzo łatwo można wykonać w swoim zaciszu domowym, a jego składniki dobrać do typu i wymagań naszej skóry. Taki produkt jest niezwykle wydajny i tani, a do jego przygotowania potrzebujemy jedynie wody i wybranego przez nas naturalnego składnika m.in. takich jak: ogórek, aloes, jabłko, zielona herbata, cytryna czy rumianek.

5 popularnych naturalnych toników do twarzy

Przedstawiamy najbardziej popularne, naturalne i tanie toniki do twarzy, które z łatwością można przygotować samemu w domu.

  • Tonik rumiankowy – koi i łagodzi skórę oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Taki typ toniku szczególnie polecany jest do cery tłustej i problematycznej. Przepis: 1 szklanka wody destylowanej i 10 g suszonego rumianku. Zagotuj wodę a potem zalej rumianek wrzątkiem i parz pod przykryciem przez około 20 minut. Odcedź, przestudź i przelej do butelki.
  • Tonik z octem jabłkowym – ściąga pory, odkaża, nawilża, zapobiega powstawaniu niechcianych wyprysków i przywraca równowagę skóry twarzy. Tonik polecany jest zwykle do cery tłustej i mieszanej. Przepis: 2 szklanki hydrolatu oczarowego, 1/3 szklanki octu jabłkowego i 5 kropli olejku lawendowego. Wszystko razem wymieszaj, a następnie przelej do butelki. Możesz też bezpośrednio niewielką ilość octu jabłkowego wymieszać z wodą.
  • Tonik z zielonej herbaty – przyspiesza gojenie się ran i wyprysków również tych po trądziku oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Polecany do cery tłustej, problematycznej i trądzikowej. Przepis: 4g suszonej zielonej herbaty zalej 100 ml gorącej wody. Herbatę zaparzaj pod przykryciem do momentu aż ostygnie. Napar przecedź i przelej do butelki.
  • Tonik z aloesu, ogórka i cytryny – działa rozjaśniająco, rewitalizująco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie i ściągająco. Tonik szczególnie polecany do cery mieszanej, trądzikowej i tłustej. Wymieszaj po pół szklanki soku z aloesu i ogórka z sokiem z całej cytryny.
  • Tonik różany – odświeża, nawilża, wygładza oraz łagodzi i koi podrażnienia .Ponadto wzmacnia naczynka i wyrównuje koloryt skóry. Tonik polecany jest do każdego typu skóry, szczególnie suchej, delikatnej i wrażliwej. Przepis: 2 garście płatków z ciemnych róż wsyp do garnka i zalej je wodą destylowaną tak, by całkowicie je zakryć. Gotuj na wolnym ogniu aż płatki stracą kolor. Przecedź i ostudź.

Gdzie kupić naturalny tonik do twarzy?

Naturalny tonik bez alkoholu oraz inne produkty do demakijażu skóry można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

  • Głęboko oczyszczający tonik do twarzy

    Głęboko oczyszczający tonik do twarzy, cera problematyczna i tłusta

  • Tonik do twarzy na kwasach AHA

    Tonik do twarzy na kwasach AHA – eliminujący niedoskonałości

  • Pianka do mycia twarzy

    Pianka do mycia twarzy z Kwiatem Neroli – Rewitalizująca

  • Aloesowy żel do mycia twarzy

    Aloesowy żel do mycia twarzy Bioetiq

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)