Czy warto stosować sól do kąpieli

Czy warto stosować sól do kąpieli?

| 0 Komentarzy

Jednym ze skuteczniejszych i bardzo popularnych zabiegów relaksacyjnych jest aromatyczna kąpiel z dodatkiem dobroczynnych składników pielęgnujących. Przyjemne ciepło wody i otulona pianą skóra sprawia, że mięśnie rozluźniają się, a całe ciało z każdą chwilą staje się bardziej wyciszone i zadbane. Aby wzbogacić kąpiel i sprawić, aby miała właściwości pielęgnujące, a nawet lecznicze, warto dodać do wody niewielką ilość dedykowanych do kąpieli olejów czy właśnie naturalnych soli, które od wieków są wykorzystywane w rytuałach Spa. Czy warto stosować sól do kąpieli?

Co to jest sól do kąpieli?

Sól do kąpieli jest niezwykle popularnym, tanim i uniwersalnym produktem, dla każdego typu skóry. A co najważniejsze, naturalna sól do kąpieli jest najskuteczniejszym środkiem pielęgnacyjnym, z powodzeniem stosowanym w relaksacyjnych i oczyszczających kąpielach zarówno w profesjonalnych gabinetach spa jak i w zaciszu domowym.

Jak powstaje sól do kąpieli?

Produkt otrzymujemy często poprzez odparowanie wody morskiej, w ten sposób sól staje się pełna minerałów, które mają bezpośrednio korzystny wpływ na zdrowie i urodę.
Sól do kąpieli można spotkać w postaci sypkiej, w tabletkach lub jako kule, a więc jej formę można dobrać do swoich preferencji.

Czy warto stosować sól do kąpieli?

Jakie są korzyści ze stosowania soli do kąpieli?

Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom sól do kąpieli w naturalny sposób dba o urodę, a nawet pomocna jest w zachowaniu zdrowia. Bowiem w zależności od swojego rodzaju wykazuje naturalne właściwości oczyszczające, detoksykujące, nawilżające, wzmacniające i odżywcze, relaksacyjne oraz peelingujące i przeciwstarzeniowe.

  • Oczyszcza i detoksykuje skórę.
  • Pobudza krążenie.
  • Łagodzi skurcze mięśni.
  • Likwiduje sztywność i zapalenie stawów.
  • Łagodzi bóle pleców i nóg.
  • Wygładza, nawilża i napina skórę.
  • Usuwa wszelkie zanieczyszczenia i wypryski oraz martwe komórki naskórka.
  • Łagodzi stany zapalne skóry czy objawy łuszczycy i trądziku.
  • Odżywia i wyraźnie dotlenia skórę.
  • Ujędrnia skórę zwiotczałą i wspomaga redukcję cellulitu.
  • Łagodzi wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia na skórze.
  • Wykazuje działanie ochronne i wzmacniające skórę, chroniąc ją m.in. przed powstawaniem rozstępów.
  • Zwęża pory skóry i niweluje nadmiar sebum regulując przy tym pracę gruczołów łojowych.
  • Odpręża, relaksuje i wprawia w dobry nastrój.
  • Łagodzi objawy ukąszeń owadów.

Jak stosować sól do kąpieli?

Stosowanie soli do kąpieli jest banalnie proste, a dawkowanie produktu zależne jest przede wszystkim od ilości wody, którą wykorzystamy do kąpieli. W przypadku kąpieli całego ciała stosujemy garść soli do jednorazowego zabiegu. Mniejszą porcję naturalnej soli (duża łyżka stołowa) wykorzystamy do dłoni czy stóp. Jeśli oczekujemy mocniejszego efektu możemy zastosować według własnej potrzeby nieco większą ilości soli dodając kolejne pół porcji produktu.

Jakie są rodzaje soli do kąpieli?

Jest kilka rodzajów naturalnych soli do kąpieli, a każdy z nich wyróżnia się zupełnie inną zawartością minerałów, a co za tym idzie, innym wyglądem i różnymi właściwościami. Wybór odpowiednich soli do kąpieli jest na tyle duży, że każdy typ skóry odnajdzie dla siebie odpowiedni produkt do pielęgnacji. Do najpopularniejszych soli do kąpieli należą:

  • Sól Morska - najpopularniejsza ze wszystkich soli do kąpieli, która świetnie łączy się z olejkami eterycznymi, dzięki czemu wzbogaca aromaterapeutyczne i relaksacyjne kąpiele. Ten rodzaj soli dostępny jest zarówno w drobno i jak i gruboziarnistej wersji.
  • Różowa Sól Himalajska - formowana naturalnie przez miliony lat w Himalajach, różowa sól himalajska to jedna z najzdrowszych odmian soli, która zawiera aż 84 minerały, pierwiastki i elektrolity. Stosowana jest zarówno do potraw jak i kąpieli. Wykazuje działanie obniżające ciśnienie krwi, działa detoksykująco, łagodzi objawy trądziku, bóle stawów i podrażnienia skóry.
  • Sól Epsom - pochodzi z Wielkiej Brytanii i nie zawiera głównego składnika, czyli chlorku sodu. Tak naprawdę wygląd i właściwości soli nadaje jej czysty związek mineralny siarczanu magnezu, który właśnie występuje pod postacią kryształów. Sól Epsom rozluźnia mięśnie, łagodzi podrażnienia skóry oraz pomocna jest w leczeniu łuszczycy, AZS i trądziku. Co więcej zapobiega chorobom trawiennym i przewlekłemu zmęczeniu czy osteoporozie i zapaleniom stawów, a nawet chorobom serca i udarom mózgu.
  • Sól z Morza Martwego - wydobywana jest bezpośrednio z Morza Martwego na pograniczu Izraela, Palestyny i Jordanii. Zawiera niezwykle wysoką zawartość magnezu, siarczanów i potasu. Ten rodzaj soli doskonale oczyszcza i detoksykuje skórę, matuje absorbując nadmiar sebum oraz dogłębnie odżywia cerę. Ponadto zmniejsza ból przy zapaleniu stawów i reumatyzmie, likwiduje wypryski oraz wspiera leczenie przesuszonej skóry, a nawet łuszczycy. Wykazuje działanie wyszczuplające i redukujące cellulit.
  • Szara Sól Guerande - pochodzi z Francji, a swój szary kolor zawdzięcza licznym minerałom m.in. takim jak: cynk, żelazo, wapń, potas czy miedź oraz sporej dawce sodu.
  • Sól Zabłocka - bardzo często wykorzystywana w wodolecznictwie. Wykazuje wysokie stężenie jodu, który chroni przed infekcjami dróg oddechowych oraz wzmacnia ogólną odporność całego organizmu. Sól Zabłocka łagodzi wszelkie stany zapalne, zwalcza wirusy i bakterie, oraz pomocna jest w leczeniu chorób skóry m.in. takich jak: wypryski, trądzik, a nawet łuszczyca czy czyraki. Łagodzi rany oraz wspomaga walkę z rozstępami i cellulitem. Ponadto przyspiesza rekonwalescencję.

Czy można stosować sól do kąpieli w ciąży?

Sole do kąpieli pomimo tego iż zawierają wiele cennych minerałów mogą wysuszać skórę. Szczególnie w trakcie ciąży, kiedy to nadmiar estrogenów spowalnia pracę gruczołów łojowych, a w konsekwencji skóra sama z siebie już staje się sucha. Stosowanie soli mogłoby przyczynić się do jeszcze większego przesuszenia skóry. Teoretycznie stosowanie soli do kąpieli w ciąży jest dozwolone. Niemniej jednak kąpiele nie powinny być zbyt częste i długie, a temperatura wody nie może być za wysoka. Ponadto ze względu na właściwości wysuszające soli warto też po kąpieli zastosować silny naturalny balsam lub masło do ciała. A wszelkie wątpliwości co do stosowania danego kosmetyku w ciąży zawsze powinniśmy konsultować z lekarzem.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)