Peeling kawowy

Peeling kawowy

| 0 Komentarzy

Jednym z najskuteczniejszych, naturalnych i domowych sposobów na piękną, jędrną i gładką skórę jest peeling kawowy. To jeden z najtańszych i jednocześnie najskuteczniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji, które szybko i samodzielnie możemy przygotować w domu. Jakie są zalety stosowania peelingu kawowego? Jak wykonać peeling z kawy w domowym zaciszu?

Co to jest peeling?

Peeling to zabieg kosmetyczny, który pomaga nam pozbyć się niechcianego martwego naskórka z powierzchni ciała. Regularne stosowanie peelingów przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykazuje pozytywny wpływ na skórę przyspieszając i usprawniając proces naturalnej regeneracji obumarłego naskórka.

Jakie są rodzaje peelingu?

Wyróżnia się trzy rodzaje naturalnych peelingów:

  • peeling mechaniczny – w mechaniczny sposób masując skórę, delikatnie ściera martwy naskórek.
  • peeling enzymatyczny – delikatniejsza wersja peelingu polegająca na nanoszeniu maski lub delikatnego środka, który wałkuje się po powierzchni skóry, rozpuszczając jej martwe komórki.
  • peeling peel-off – polega na nałożeniu na skórę maski, która po kilku minutach zastyga na twarzy, co ułatwia oderwanie jej z twarzy jak plastra.

Peeling kawowy

Peeling kawowy to nic innego jak kosmetyk, którego głównym składnikiem są zmielone i ostudzone naturalne ziarna kawy. Regularne stosowanie peelingu z kawy przynosi wspaniałe rezultaty, a to wszystko dzięki zbawiennemu działaniu kofeiny.

  • Ujędrnia i uelastycznia, tym samym edukując cellulit.
  • Odświeża, sprawia że cera staje się promienna i pełna zdrowego blasku.
  • Idealnie odżywia, wygładza i zmiękcza skórę.
  • Poprawia krążenie krwi i wspomaga procesy regeneracji naskórka.
  • Wspomaga walkę z oznakami starzenia się skóry.
  • Naturalnie przyciemnia skórę i włosy.
  • Wyrównuje koloryt skóry i zmniejsza widoczność przebarwień.
  • Stymuluje i odżywia cebulki oraz wzmaga porost włosów.
  • Wspaniale pachnie dzięki czemu pobudza i poprawia samopoczucie.

Dla kogo peeling kawowy?

Peeling ze zmielonych ziaren kawy polecany jest przede wszystkim tym, którzy walczą z cellulitem (tzw. „pomarańczową skórką”) i nierównym kolorytem skóry. Polecany jest również osobom posiadającym cerę z oznakami zmęczenia, szarą i pozbawioną blasku. Peeling z kawy pomocny jest również w przypadku cery dojrzałej, pozbawionej elastyczności i witalności. Doskonale się też sprawdzi dla tych, którzy w naturalny sposób chcą przyciemnić swoją skórę lub włosy i przyspieszyć ich porost.

Jak stosować peeling?

Peeling kawowy stosujemy na kilka sposobów, w zależności od partii ciała, na którą chcemy zastosować kosmetyk. Stosując peeling na skórę ciała wystarczy nałożyć odrobinę peelingu z kawy na dłoń lub specjalną rękawicę do peelingu i okrężnymi ruchami wmasować produkt przez kilka minut. W miejscach dotkniętych cellulitem warto owinąć je dodatkowo folią spożywczą i pozostawić tak na około 20 minut. Po upływie czasu należy spłukać resztki kosmetyku i umyć dokładnie ciało.

W przypadku stosowania peelingu na twarz sytuacja jest podobna. Odrobinę delikatnego peelingu z kawy nakładamy na skórę twarzy i ostrożnie wmasowujemy kosmetyk przez kilka minut. Następnie spłukujemy produkt i dokładnie myjemy twarz.

Stosując peeling z kawy na włosy wystarczy odrobinę produktu nałożyć jedynie na skórę głowy i opuszkami palców delikatnie masując skalp. Po upływie kilku minut dokładnie zmywamy resztki kosmetyku ulubionym, naturalnym szamponem lub odżywką.

Jak zrobić domowy peeling kawowy?

Wykonanie peelingu kawowego jest bardzo proste i z łatwością możemy go przygotować w domu. Do wykonania domowego peelingu potrzebujemy jedynie kilku składników, które znajdziemy w kuchni lub w łazience. Przede wszystkim potrzebujemy zmielonych ziaren kawy, które możemy samodzielnie zmielić lub po prostu kupić zmieloną kawę w pobliskim sklepie. Następnie musimy zaparzyć taką ilość kawy, jaką potrzebujemy na daną partię ciała.

Ostudzone fusy kawy warto wymieszać z innymi naturalnymi kosmetykami, które wzmocnią działanie i korzystnie wpłyną na skórę. Do składników peeling kawowego pozytywnie wpływających na skórę należą m.in.: olej roślinny (np. olej ze słodkich migdałów, olej kawowy, olej kokosowy czy oliwa z oliwek), naturalny żel pod prysznic, cukier trzcinowy, sól morska, imbir, cynamon czy sok z cytryny.

Podstawowy peeling kawowy

Do przygotowania podstawowej wersji peelingu z kawy potrzebujemy jedynie 2 łyżek zmielonej i ostudzonej kawy, oliwy lub innego naturalnego oleju roślinnego oraz soku z cytryny. Całość mieszamy na gładką masę, którą możemy nałożyć bezpośrednio na wilgotną skórę.

Wygładzający peeling kawowy

Do przygotowania wygładzającego peelingu z kawy potrzebujemy kilka łyżek mielonej i ostudzonej kawy, 2 łyżki oleju kokosowego lub innego oleju roślinnego dopasowanego do typu i potrzeb naszej skóry, 3 łyżek brązowego cukru. Całość mieszamy do jednolitej konsystencji i nakładamy bezpośrednio na wilgotną skórę, delikatnie masując kolistymi ruchami.

Złuszczający peeling kawowy

Do przygotowania złuszczającego peelingu kawowego potrzebujemy kilka łyżek zmielonej i ostudzonej kawy (od 3 do 5 łyżek w zależności od wielkości partii, na którą chcemy zastosować peeling), 1 łyżka soli morskiej lub 1 łyżka płatków owsianych (w łagodniejszej wersji) oraz oliwa z oliwek lub inny naturalny olej roślinny. Całość podobnie jak w przypadku innych przepisów mieszamy do uzyskania jednolitej masy, po czym nakładamy bezpośrednio na skórę.

Rozgrzewający peeling kawowy

Do przygotowania rozgrzewającego peelingu kawowego wystarczy jedyne kilka łyżek mielonej i ostudzonej kawy, szczypta startego imbiru i cynamonu, naturalny olej roślinny i masło do ciała lub naturalnym balsam. Całość mieszamy i bezpośrednio nakładamy na skórę.

Domowy peeling na twarz

Peeling z kawy na twarz to doskonały, szybki i tani sposób na jędrną, wypoczętą i gładką skórę. Przygotowując peeling kawowy na twarz warto pamiętać, aby użyć do tego celu łagodne składniki o mniejszych właściwościach ściernych. Doskonale się sprawdzi podstawowy lub wygładzający przepis na peeling kawowy.

Domowy peeling na ciało

Regularne peelingowanie ciała za pomocą peelingu z kawy to doskonały sposób na pozbycie się niechcianej „pomarańczowej skórki”. W walce z uporczywym cellulitem pomocny będzie złuszczający i rozgrzewający przepis na peeling kawowy.

Domowy peeling na włosy

Systematyczne stosowanie peelingu na włosy poprawia krążenie krwi w skórze co powoduje odżywienie i wzmocnienie cebulek włosowych. Co więcej, peeling oczyszcza skalp z resztek kosmetyków brudu i innych zanieczyszczeń co doskonale wpływa na ogólną kondycję i stan naszych włosów. W tym przypadku doskonale sprawdzi się podstawowy i wygładzający przepis na peeling z kawy.

Gdzie kupić peeling kawowy?

Naturalny peeling kawowy lub inne kosmetyki do pielęgnacji z zawartością kawy można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)