Oczyszczanie twarzy olejami

Oczyszczanie twarzy olejami

| 0 Komentarzy

Demakijaż skóry twarzy za pomocą mieszaniny olejów to bardzo prosta, szybka i skuteczna metoda w walce o piękną, zadbaną i czystą skórę. Czym jest metoda OCM? Czy oczyszczanie twarzy olejami jest bezpieczne? Jakie oleje można zastosować w tej metodzie?

Na czym polega oczyszczanie twarzy olejami?

Metoda oczyszczania twarzy olejami posługująca się skrótem OCM (Oil Cleansing Method) to popularny sposób na pozbycie się nadmiaru sebum, brudu, resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni skóry. Zasada działania jest prosta. Tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, co oznacza, że taka metoda oczyszczania jest skuteczniejsza niż mycie twarzy zimną wodą.

Jak stworzyć olej do oczyszczania twarzy?

W metodzie OCM wykorzystuje się zazwyczaj mieszankę olejów, które wykazują działanie silnie oczyszczające, antyseptyczne i przeciwzapalne. Taką mieszankę olejów (zwykle jest to nierafinowany olej rycynowy i wybrany nierafinowany olej bazowy (olej nośnikowy)) stosuje się do demakijażu skóry twarzy. Można od razu kupić gotowy olej do mycia twarzy lub samemu przygotować mieszankę w domu.

Jaki olej do oczyszczania twarzy wybrać?

Warto wiedzieć, że każda skóra jest inna i w zależności od typu skóry wyróżniamy 3 proporcje mieszanek olejów do demakijażu:

  • Skóra sucha – 90% oleju bazowego i 10% oleju rycynowego.
  • Skóra normalna – 80% oleju bazowego i 20% rycynowego.
  • Skóra tłusta i mieszana – 70% oleju bazowego i 30% oleju rycynowego.

Do oczyszczania twarzy olejami stosuje się zazwyczaj mieszankę dwóch olejów:

Olej rycynowy – ze względu na to iż posiada on silne właściwości oczyszczające, wzmacniające i regeneracyjne. Doskonale nadaje się nie tylko do demakijażu delikatnej skóry, ale także do poprawy ogólnego stanu i kondycji skóry, włosów i paznokci.
Olej bazowy – czyli inny olej odpowiednio dobrany do typu i ewentualnych problemów naszej skóry.

Jak dobrać olej bazowy do naszej skóry?

Przykłady popularnych olejów stosowanych do różnych typów skóry:

  • Cera sucha/wrażliwa/dojrzała – olej z migdałów, olej z ogórecznika, olej z awokado, olej z kiełków pszenicy, olej z pestek moreli, olej z dzikiej róży, olej arganowy, olej makadamia, olej z pestek winogron, olej z baobabu, olej z jagód acai, olej z pestek śliwek, olej z marchwi, olej sacha inchi, olej z żeń-szenia, olej buriti, olej cacay, olej ryżowy, olej z nasion bawełny, olej z opuncji figowej, olej konopny, olej z czarnego bzu.
  • Cera naczynkowa – olej z orzechów laskowych, olej z kocanki, olej z nasion malin, olej z marakui, olej z pestek jeżyn, olej z rokitnika, olej aloesowy, olej marula, olej z kasztanowca.
  • Cera normalna i mieszana – olej z pestek winogron, olej jojoba, olej awokado, olej migdałowy, olej z pestek granatu, olej z pestek winogron, olej z wiesiołka.
  • Cera tłusta/trądzikowa – olej z czarnuszki, olej tamanu, olej lniany, olej jojoba, olej z orzechów włoskich, olej laurowy, olej moringa, olej neem, olej z nasion pomidora, olej z zielonej kawy, olej ze skrzypu polnego, olej z nasion pietruszki, olej sezamowy, olej z pestek truskawek, olej z pestek arbuza, olej słonecznikowy, olej z krokosza barwierskiego, olej z pestek dyni.



Co z myciem twarzy olejem kokosowym?

Nierafinowany olej kokosowy dzięki swoim niezwykłym właściwościom odmładzającym, nawilżającym i regenerującym posiada szeroki wachlarz zastosowań. Może być on stosowany zarówno jako masło do ciała, dodatek do odżywki lub maski do włosów, jako krem do twarzy, a nawet jako produkt do mycia zębów. Olej kokosowy może być również zastosowany samodzielnie do demakijażu twarzy, bowiem nie tylko nie wpływa negatywnie na warstwę lipidową, ale też dogłębnie oczyszcza, odżywia, nawilża i regeneruje nawet najbardziej suchą i zniszczoną skórę.

Czy oczyszczanie twarzy olejami jest bezpieczne?

Mycie twarzy olejami jest w pełni bezpieczne, ponieważ w przeciwieństwie do innych popularnych, nienaturalnych produktów pielęgnacyjnych, nie narusza naturalnej warstwy lipidowej, nie zaburza prawidłowego pH skóry, nie powoduje nadprodukcji sebum oraz nie obciąża skóry.

Jak wykonać oczyszczanie twarzy olejami?

  • Zwilż twarz letnią wodą.
  • Nałóż przygotowaną wcześniej mieszankę olejów (odpowiednio dobraną do typu skóry) bezpośrednio na twarz wykonując przy tym koliste ruchy.
  • Po chwili zmyj olej z twarzy letnią wodą.
  • Osusz twarz delikatnym ręcznikiem lub za pomocą ściereczki muślinowej, z mikrofibry lub bambusowej i przetrzyj twarz tonikiem.
  • Tak przygotowana skóra twarzy jest gotowa do następnych etapów pielęgnacji.

Podczas demakijażu okolic oczu należy zachować ostrożność, bowiem olej rycynowy może podrażnić gałki oczne.

Naturalne oleje Gdzie kupić?

Naturalny olejek do oczyszczania twarzy oraz inne oleje do pielęgnacji i demakijażu można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)