Jak szybko zapuścić włosy

Jak szybko zapuścić włosy?

| 0 Komentarzy

Zapuszczanie włosów bywa problemem wielu kobiet. Długa, gęsta czupryna zdrowych i lśniących włosów często jest naszym marzeniem. Zniecierpliwienie w zapuszczaniu kosmyków podpowiada nam, aby przyspieszyć ten proces. Szukamy więc wielu bardziej lub mniej naturalnych rozwiązań, walcząc o każdy centymetr włosa. Jak szybko zapuścić włosy? Co spowalnia, a co przyspiesza porost włosów?

Tylko świadoma i naturalna pielęgnacja skalpu oraz włosów, specjalnie dopasowana do ich potrzeb, porowatości i kondycji, a także niezwykle delikatne obchodzenie się z kosmykami są kluczem w walce o piękne, mocne i zdrowe włosy. A eliminacja wszelkich szkodliwych produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Poznaj sposoby na długie włosy w krótkim czasie.

Jak szybko rosną włosy?

Przeciętny, zdrowy włos rośnie średnio około 1 cm (choć zdarzają się przypadki 1,5 cm a nawet 2 cm) w ciągu miesiąca. Na szybkość porostu włosów wpływa wiele czynników. Są to przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, ale też dieta, codzienna pielęgnacja skalpu i włosów, otoczenie i ogólna kondycja naszego organizmu. Niestety nawet jeśli podejdziemy do zapuszczania włosów bardzo optymistycznie, to wyniki 1-2 cm na miesiąc porostu włosów nie są zbyt zachwycające, a wręcz demotywują. Sprawia to, że każdy centymetr włosa jest przez nas wyczekiwany i szanowany, a wykorzystanych przez nas sposobów przyspieszenia ich porostu przybywa. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jeśli nasz organizm jest względnie zdrowy, to włosy prędzej czy później odrosną i osiągną upragnioną przez nas długość. Pytanie tylko w jakiej kondycji będą nasze włosy?

Jak zapuścić zdrowe włosy i przyspieszyć ich porost?

Warto podkreślić, że samo zapuszczanie włosów, czyli tak naprawdę pozostawienie ich samym sobie do rośnięcia nie wystarczy. Choć nie mamy wpływu na genetykę i rodzaj naszych włosów (włosy kręcone, falowane lub proste) to mamy ogromny wpływ na ich jakość i ogólną kondycję. Nie ma nic gorszego jak bardzo długie, zniszczone, postrzępione i suche strąki, pozbawione życia i blasku. Aby uniknąć takiego typu efektu, musimy zadbać nie tylko o stan naszych włosów (stosując naturalne produkty pielęgnacyjne), ale też uwzględnić w codziennej pielęgnacji również skórę głowy. To właśnie w skalpie znajdują się cebulki włosowe, które są „korzeniem” i najważniejszym elementem naszego włosa. Musimy wiedzieć, że tylko zdrowa, regularnie oczyszczana, niepodrażniona i dobrze dotleniona skóra głowy będzie wspaniale odżywiać cebulki włosowe. A odżywione i dobrze ukrwione cebulki włosowe tworzą piękne, zdrowe i mocne włosy. Dlatego każdą włosową pielęgnację powinniśmy zacząć od pielęgnacji skalpu.

Jak dbać o skórę głowy i włosy?

Niezależnie od tego czy zależy nam na szybszym zapuszczeniu włosów czy nie, te kilka punktów powinno być zawsze wdrażanych w życie. Obchodźmy się ze swoimi włosami i skalpem bardzo delikatnie. W przeciwnym razie nie będą one tak mocne i zdrowe, ani nie będą tak szybko rosły jak byśmy tego chcieli.

  • Wszelkie drapanie, częste dotykanie włosów i skóry głowy przyczynia się do szybszego przetłuszczenia, podrażnienia, świądu i namnażania bakterii. Wszelkie manipulacje przy skórze głowy ograniczmy do minimum, dotykając skórę głowy i włosy jedynie podczas pielęgnacji i ich mycia.
  • W miarę możliwości ogranicz mycie włosów i skalpu. Codzienne ich mycie nie jest wskazane.
  • Unikaj gorącej wody podczas mycia skóry głowy i włosów. Myj włosy i skalp jedynie ciepłą wodą, a na końcu opłucz kosmyki zimną wodą.
  • Nie rozczesuj włosów na mokro, ani nie pocieraj ich energicznie ręcznikiem.
  • Zamień szorstki ręcznik na delikatną bawełnianą koszulkę i delikatnie odsączaj nadmiar wody z włosów.
  • Zapewniaj termoochronę swoim włosom przed użyciem prostownicy, lokówki czy suszarki.
  • Nie kładź się spać z mokrymi włosami, a przed snem wiąż je w luźny warkocz. Taki sposób ochroni włosy przed mechanicznym pocieraniem ich o poduszkę i pościel.
  • Chroń skalp i włosy przed zimnem stosując czapkę, szalik lub kaptur.
  • Stosuj łagodne preparaty do pielęgnacji skalpu m.in. takie jak: naturalne oleje, wcierki i hydrolaty.

Domowe sposoby na porost włosów

1. Zbilansowana dieta i suplementy

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa, dobrze zbilansowana dieta jest kluczem do zdrowia i pięknego wyglądu. Niedobór składników w diecie przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych oraz nierzadko skutkuje odwrotnym procesem porostu włosów. Zła dieta przyczynia się m.in. do łamliwości i kruchości, pogorszenia kondycji i jakości włosa, a nawet nadmiernego wypadania kosmyków.
Nasza dieta powinna więc być bogata w cenne białko, witaminy i minerały. Jeżeli zależy nam na szybszym poroście zdrowych, lśniących i mocnych włosów to w naszej diecie powinny być uwzględnione takie produkty żywnościowe jak: ryby morskie (zawierające m.in. cenne kwasy omega – 3), sery i jajka, dobrej jakości drób, zielone warzywa liściaste, owoce, otręby pszenne, płatki zbożowe, pieczywo pełnoziarniste i rośliny strączkowe. Warto też włączyć do naszego jadłospisu zdrowe i naturalne oleje m.in. takie jak: oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej z pestek dyni oraz winogron. Nie zapominajmy również o orzechach, pestkach i nasionach oraz o odpowiednim nawodnieniu organizmy, które jest niezbędne w procesie oczyszczania organizmy z toksyn, które bardzo często są przyczyną hamującą dalszy proces wzrostu naszych włosów. Warto też uwzględnić stosowanie naturalnych suplementów, które dostarczą nam wszelkich brakujących elementów w naszej diecie.

2. Naturalna pielęgnacja

Równie ważnym elementem nie tylko w przyspieszeniu porostu włosów, ale w ogólnej prawidłowej pielęgnacji włosów jest stosowanie wyłącznie naturalnych, delikatnych i dobrych jakościowo produktów do codziennej pielęgnacji włosów. W naszym sklepie internetowym znaleźć można mnóstwo produktów naturalnych m.in. takich jak szampony bez silikonów, odżywki, maski, hydrolaty, wcierki na porost włosów i pielęgnację skalpu czy oleje do włosów, które są kluczowym elementem w walce o piękne i zdrowe włosy. Można też samemu stworzyć własną maskę lub odżywkę do skalpu i włosów dodając zdrowy element spożywczy bezpośrednio na skórę głowy i włosy. Bardzo popularne jest stosowanie naturalnej maski np. z żółtek jaj.

Unikaj za to produktów do włosów, które w swym składzie zawierają sporo niepotrzebnej chemii, SLS, SLES, silikony, alkohole czy inne szkodliwe i negatywnie odbijające się na stan naszej skóry i włosów substancje.

3. Naturalne olejowanie

Nie ma dobrej pielęgnacji bez użycia naturalnego, zimnotłoczonego oleju i systematycznego olejowania włosów. Zbawienne właściwości olejów na skórę i włosy znane są i wykorzystywane z powodzeniem od wieków. Zanim jednak włączymy do naszej włosowej pielęgnacji naturalne, nierafinowane oleje musimy zdobyć wiedzę na temat ich komedogenności. Bowiem każdy olej jest innym, a jego odpowiedni dobór jest istotny w uzyskaniu pozytywnych efektów. I choć każdy z nich ma wspaniałe właściwości pielęgnacyjne to nie wszystkie nadają się do każdego rodzaju włosów.

4. Naturalne wcierki

Istotne w zapuszczaniu i szybszym poroście dobrych kondycyjnie włosów jest stosowanie łagodnych produktów na skalp, regularne oczyszczanie go, ale także używanie odpowiednich wcierek do skóry głowy, które mają za zadanie pobudzić skalp i ukrwienie w skórze oraz dostarczyć zdrowych składników odżywczych. Delikatnie wcierając wcierkę i masując przy tym skalp, skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, dotleniona, a cebulki włosowe w niej zawarte sprawniej przyjmują wszelkie dobroczynne składniki.

5. Podcinaj końcówki włosów

Jeśli posiadamy suche, zniszczone i rozdwojone końcówki to należy natychmiast obciąć tyle cm włosów ile jest zniszczeń oraz regularnie kontrolować stan jakości naszych kosmyków i podcinać je w razie potrzeby. Nie ma możliwości, aby zapuszczać włosy, które od końcówek są bardzo zniszczone, bowiem zniszczenie będzie postępować i piąć się ku górze systematycznie się krusząc. W konsekwencji nie zauważymy postępu w poroście naszych włosów, a jedynie staniemy w miejscu z procesem wzrostu włosów z ciągle kruszącymi się końcami.

Gdzie kupić kosmetyki na porost włosów?

Naturalne produkty na przyspieszenie porostu włosów oraz inne kosmetyki pielęgnacyjne do skóry i włosów można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)