olejowanie włosów

Olejowanie włosów, czyli jak olejować włosy?

| 0 Komentarzy

Praktykowane od dawien dawna, głównie przez kobiety w krajach arabskich oraz Indiach, olejowanie włosów sprawia, że nasze kosmyki są mocne, zdrowe i lśniące. Jakie jeszcze korzyści wynikają z olejowania włosów? No i jak je właściwie olejować?

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów polega na nałożeniu wybranego oleju na całą długość lub tylko na końcówki włosów, a nawet skórę głowy. Dzięki bogactwie witamin, NKKT i fitosteroli zawartych w olejach nasze włosy stają się mocne, odżywione i lśniące. Przy regularnym olejowaniu włosów widać znaczną poprawę w sprężystości i grubości włosa oraz jego nawilżeniu. Odpowiednio dobrany olej nałożony bezpośrednio na skalp wnika w głąb skóry, dzięki czemu cebulki włosowe są wzmocnione, a skóra głowy zdrowa.

Kto może olejować włosy?

Włosy może olejować każdy kto je posiada, bowiem jest to tani, a przede wszystkim niesamowicie skuteczny i naturalny sposób na piękne, gęste i zdrowe włosy. Regularne olejowanie włosów szczególnie polecane jest osobom o łamliwych, słabych i zniszczonych włosach, a także cienkich i wypadających kosmykach. Olejowanie w zależności od rodzaju oleju polecane jest również tym, którzy borykają się z ciągłym przetłuszczaniem się skóry głowy czy swędzeniem.

Jak olejować włosy?

Jak prawidłowo olejować włosy? Aby olejowanie włosów przyniosło najlepsze efekty, należy najpierw oczyścić włosy i skórę głowy z silikonów oraz innych substancji filmotwórczych, które znajdują się w wielu popularnych produktach przeznaczonych do mycia i pielęgnacji włosów. Składniki te zawarte w kosmetykach skutecznie oblepiają warstwę włosa i skalp, przez co nasz olej nie będzie mógł zadziałać w sposób prawidłowy. Jeśli włosy i skórę głowy mamy już prawidłowo oczyszczone, należy przystąpić do olejowania włosów.

Zobacz rodzaje olejów do olejowania włosów
Podstawowe sposoby olejowania włosów

Olejowanie na sucho

To najpopularniejsza z metod olejowania, która sprawdza się w większości przypadków. Niewielką ilość wybranego przez nas oleju do pielęgnacji rozprowadzamy na całe, suche włosy od ucha, aż po same końce kosmyków. Możemy delikatnie wczesać olej we włosy i zapleść warkocz lub zwinąć w kok.

Olejowanie włosów na mokro

Wygląda dokładnie tak samo jak olejowanie na sucho z tym, że włosy są mokre od wody lub hydrolatu. Polega to dokładnie na tym, że na wilgotne (odciśnięte wcześniej bawełnianą koszulką kosmyki) nakładamy niewielką ilość oleju.

Olejowanie na mokro w misce

To coraz bardziej popularna metoda olejowania włosów. Do miski wlewamy około 1 litra ciepłej, przegotowanej wody oraz wybrany olej i opcjonalnie kilka kropel nawilżającego półproduktu. Zanurzamy włosy w wodzie i trzymamy od 2 do 5 minut. Po wyjęciu włosów z miski odciskamy nadmiar wody w koszulkę bawełnianą lub delikatny ręcznik i nakładamy foliowy czepek. Na foliowy czepek nakładamy suchy ręcznik szczelnie owijając nim głowę w celu zwiększenia temperatury włosów. Pod wpływem ciepła olej głębiej wnika w strukturę włosów, dzięki czemu olejowanie przynosi jeszcze lepsze rezultaty. Po upływie 20 -30 minut ściągamy ręcznik i czepek z głowy. Natomiast sam olej zmywamy po upływie 2 godzin.

Jak często olejować włosy?

Olej na włosach pozostawiamy na włosach tak długo, jak uznamy za konieczne. Produkt możemy zostawić na godzinę lub kilka, a nawet na całą noc. Częstotliwość stosowania oleju na włosach i skórze głowy zależna jest od nas. Możemy olejować włosy nawet codziennie, aczkolwiek 2-3 razy w tygodniu całkowicie wystarczy abyśmy doczekali się widocznych pozytywnych, a przede wszystkim długotrwałych rezultatów.

Ile trzymać olej na włosach?

To sprawa indywidualna, która zależy od naszych włosów, jak również, czasu jaki możemy na to poświęcić. Im dłużej olej będzie na włosach, tym lepsze efekty uzyskamy. Zaleca się aby było to przynajmniej 30 minut. Jeśli mamy taką możliwość, zostawmy go na kilka godzin lub na całą noc. W przypadku olejowania skalpu, z kolei nie należy przekraczać 2 godzin.

Naturalne oleje do włosów

Naturalne oleje do olejowania włosów można znaleźć bezpośrednio w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Zobacz najlepsze olejki do olejowania włosów

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)