Domowe maseczki na twarz

Domowe maseczki na twarz

| 0 Komentarzy

Domowe maseczki na twarz to szybki i tani sposób na uzyskanie promiennej i zdrowej skóry. Co to jest maseczka oraz jakie przynosi korzyści przy regularnym stosowaniu? Przedstawiamy 6 najpopularniejszych maseczek do przygotowania w domu.

Co to jest domowa maseczka na twarz?

Maseczki na twarz domowej roboty zwykle składają się z naturalnej mieszanki wykonanych z dostępnych w domu składników. Produkty te dzięki swoim pielęgnacyjnym właściwościom mogą realnie poprawić wygląd naszej skóry. Ważne jest jednak, aby dobrać rodzaj maseczki do wymagań swojej skóry oraz regularnie ją stosować. Regularne stosowanie odpowiedniej naturalnej maski domowej może pomóc w walce z niedoskonałościami skóry. Załagodzi wszelkie podrażnienia, ukoi i wyciszy skórę. Ponadto maska do twarzy jest w stanie zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, dogłębnie nawilżyć cerę, oczyścić i ujednolicić jej koloryt.

6 najpopularniejszych maseczek na twarz

Poniżej przedstawiamy 6 najpopularniejszych maseczek na twarz, które z powodzeniem można wykonać w domu. Przepisy na nie są niezwykle proste, a składniki łatwo dostępne i tanie. Warto chociaż raz wypróbować jedną z tych popularnych domowych masek do twarzy.

1. Maseczka z jajka kurzego

Żółtko jaja często jest określone „naturalnym płynnym złotem” bowiem składa się z wielu wartościowych dla nas składników, m.in. witamin, mikroelementów oraz tłuszczy nasyconych i nienasyconych. Maska z żółtka lub białka jajka na twarz to prawdziwa bomba witaminowa dla skóry. Doskonale odżywia, wygładza, wyrównuje koloryt cery oraz uelastycznia skórę.

Do przygotowania domowej maski z jajka potrzebujemy jedynie 1 jajka (żółtko lub białko jaja kurzego), które możemy bezpośrednio nałożyć na twarz lub wymieszać z mlekiem, miodem lub ulubionym olejem, który dodatkowo spotęguje oczekiwany efekt. Tak przygotowaną maskę trzymamy na twarzy do około 20 minut, następnie zmywając wszystko z twarzy letnią wodą.

2. Maseczka z aloesu

Roślina aloesu wykazuje przede wszystkim silne właściwości regenerujące i nawilżające, a liście aloesu zawierają aż 98% wody. Pozostałe 2% to koktajl witamin i minerałów m.in. takich jak: magnez, potas, żelazo, witamina C i z grupy B, kwas foliowy, kwas salicylowy. Maseczka z aloesu polecana jest szczególnie osobom posiadającym skórę przesuszoną, podrażnioną, delikatną i wrażliwą. Sprawdzi się również u osób posiadających cerę tłustą i problematyczną. Maska z aloesu doskonale załagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia skóry, dogłębnie nawilży cerę i przyspieszy regenerację skóry, szczególnie po opalaniu lub wypryskach.

Do przygotowania maski z aloesu potrzebujemy kilku liści aloesu, które musimy dokładnie rozgnieść, a następnie dodać odrobinę olejku herbacianego (opcjonalnie i w przypadku cery problematycznej i tłustej) lub łyżkę stołową miodu. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji i nakładamy bezpośrednio na twarz. Po upływie 20 minut zmywamy maskę aloesową ze skóry twarzy.

3. Maseczka węglowa do twarzy

Maska węglowa (z węgla drzewnego lub węgla kamiennego) posiada dużą powierzchnię wchłaniania co oznacza, że jest doskonałym środkiem neutralizującym i pochłaniającym wszelkie zanieczyszczenia, przykre zapachy i toksyczne substancje. Węgiel aktywny wykazuje też silne działanie antybakteryjne. Maseczka z węgla aktywnego złuszcza martwy naskórek, odkaża skórę oraz silnie oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń, m.in. takich jak: nadmiar łoju, zaskórniki, brud i kurz. Maseczka z węgla szczególnie polecana jest cerom zanieczyszczonym, tłustym, mieszanym i trądzikowym oraz problematycznym, a także tym ze skłonnością do podrażnień.

Do przygotowania maseczki z węgla aktywnego potrzebujemy kapsułki z węglem, które dostać możemy w każdej dobrej aptece oraz niewielką ilość wody. Całość musimy wymieszać do uzyskania jednolitej masy, a potem nanieść bezpośrednio na skórę twarzy. Maskę trzymamy mniej więcej 20 minut tak, aby mogła zaschnąć na naszej twarzy.

4.Maseczka z drożdży

Drożdże pełne są witamin i mikroelementów. Zawierają m.in. witaminy z grupy B, białko, żelazo i wapń oraz selen, chrom i kwasy nukleinowe, a także węglowodany. Drożdże nie powodują uczuleń, z powodzeniem więc mogą być stosowane nawet przez najbardziej wrażliwe i delikatne skóry. Maseczka z drożdży na twarz to doskonały sposób dla tych, którzy zmagają się z problematycznym trądzikiem i bliznami potrądzikowymi oraz innymi nieestetycznymi zmianami skórnymi. Regularne stosowanie maseczki z drożdży w naturalny sposób odkaża, oczyszcza i odblokowuje pory. Lekko osusza zmiany, zmiękcza i wygładza skórę. Ponadto delikatnie rozjaśnia przebarwienia i ogólnie rozświetla cerę.

Aby przygotować domowej roboty maseczkę z drożdży na twarz potrzebujemy kilka łyżek stołowych drożdży oraz 2 łyżek miodu i ciepłej wody lub mleka. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy bezpośrednio na twarz na około 20-30 minut. Po upływie wyznaczonego czasu zmywamy domową maskę letnią wodą.

5. Maseczka z miodu

Miód zawiera wiele cennych mikroelementów, odżywczych cukrów i witamin. Wykazuje silne działanie antyseptyczne, bakteriobójcze, odkażające i przeciwzapalne. Maseczka z miodu przyspiesza gojenie się ran i podrażnień oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn. Ponadto silnie nawilża nawet najbardziej przesuszoną skórę, odżywia, wzmacnia, zmiękcza i wygładza. Regeneruje oraz spowalnia proces starzenia się skóry oraz zwiększa jej naturalne napięcie i elastyczność.

Do przygotowania domowej maski z miodu potrzebujemy kilka łyżek dobrej jakości miodu (niezależnie od jego rodzaju) oraz (opcjonalnie) mleka, kefiru lub ulubionego oleju. Całość mieszamy do uzyskania jednolitej, lekko płynnej konsystencji i trzymamy na twarzy przez około 20 minut. Po upływie czasu zmywamy maskę z twarzy letnią wodą.

6. Maseczka z awokado

Awokado posiada najwyższą z owoców zawartość tłuszczów oraz bogaty jest w cenne źródło potasu (zwanym często minerałem młodości), magnez i kwas foliowy, a także witaminy B6, C, E. Maseczka z awokado doskonała jest dla każdego typu skóry. Szczególnie polecana jest jednak tym suchym, wrażliwym i wymagającym dogłębnego odżywienia.

Aby stworzyć domową maseczkę z awokado potrzebujemy jednego dojrzałego awokado, które musimy obrać i rozgnieść za pomocą widelca, kilka łyżek naturalnego miodu oraz kilka kropel soku z cytryny. Całość mieszamy tak, aby uzyskać jednolitą masę. Gęstą maskę awokado nakładamy bezpośrednio na twarz po czym po upływie około 15-20 minut zmywamy z twarzy letnią wodą.

Gdzie kupić naturalne maseczki na twarz?

Gotowe, naturalne maseczki na twarz oraz inne organiczne i naturalne produkty do pielęgnacji twarzy można kupić w sklepie internetowym Sanaja.pl

  • Aktywny węgiel drzewny w proszku

    Aktywny węgiel drzewny w proszku 50g – Ajeden

  • Maska z Oślim Mlekiem, kojąco-odżywcza

    Maska z Oślim Mlekiem, kojąco-odżywcza – Rytuał Piękna 30g

  • Maska Błotna do twarzy ze spiruliną

    Maska Błotna do twarzy ze spiruliną, olejkiem z opuncji i kwasem HA

  • Maska Algowa Peel-Off

    Maska Algowa Peel-Off – Nawilżająca 30g – Na 5 zabiegów

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)