Olejek jaśminowy - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Olejek jaśminowy – Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

| 0 Komentarzy

Jest znany i ceniony od czasów starożytnych, ale swoją sławę zdobył dopiero w XX wieku. Olejek jaśminowy, bo o nim mowa, posiada wręcz imponujące właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.

Kwiat jaśminu, symbol miłości i romansu, to bardzo intrygujący kwiat, który kwitnie jedynie w nocy. To od jego nazwy wywodzi się popularne imię Jasmine. Jaśmin to drobny, niepozorny biały kwiat, który posiada charakterystyczny, silny i słodkawy zapach. Z kwiatów jaśminu królewskiego (czy też lekarskiego) pozyskuje się drogocenny olejek jaśminowy, który stosowany jest z powodzeniem nie tylko w aromaterapii czy kosmetologii, ale także jest składnikiem niemal wszystkich wysokiej jakości perfum.

Olejek jaśminowy Właściwości

Olejek jaśminowy bogaty jest w kwas benzoesowy, aldehyd benzylowy, aldehyd benzoesowy, alkohol benzylowy, indol, benzyl, benzoesan, cis-3-heksenylu, cis-jasmon, ceosol, eugenol, farnezol, geraniol, linalol, antranilan metylu, p-krezol, nerol, gamma terpineolu, nerolidol, isohytol i phytol, dzięki czemu wykazuje też pozytywne właściwości zdrowotne.

Olejek jaśminowy Działanie

  • Działa antyseptycznie i dezynfekująco.
  • Silnie uspokaja, relaksuje i ułatwia zasypianie.
  • Przynosi ulgę bardzo suchej, łuszczącej się i odwodnionej skórze.
  • Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwwirusowe.
  • Redukuje blizny powstałe na skutek trądziku, rozstępy czy inne blizny różnego pochodzenia.
  • Pomocny w leczeniu egzemy i atopowego zapalenia skóry.
  • Opóźnia procesy starzenia się skóry.
  • Wykazuje działanie nasenne, wykrztuśne.
  • Reguluje gospodarkę hormonalną kobiet.
  • Łagodzi objawy menopauzy oraz zapobiega jej przedwczesnemu pojawianiu się.
  • Pomaga zwiększyć koncentrację.

Zastosowanie olejku jaśminowego

Olejek z jaśminu dzięki swym wspaniałym właściwościom polecany jest szczególnie osobom posiadającym cerę zniszczoną, suchą, łuszczącą się czy odwodnioną. Olejek zastosowany na włosy sprawi, że staną się one miękkie i błyszczące. Ułatwi też rozczesywanie i zniweluje uciążliwe swędzenie skóry głowy. Warto podkreślić, że olejek jaśminowy mimo swych dobroczynnych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych może niestety wywołać reakcje alergiczne, natomiast przy częstym stosowaniu dużych dawek w celu relaksacyjnym może on doprowadzić do bezwładu i splątanych myśli.

Olejek jaśminowy Na skórę

Olejek jaśminowy działa przeciwstarzeniowo, łagodząco. Pasuje niemal dla każdego rodzaju cery. Zastosowany na skórę przede wszystkim zmiękcza ją, utrzymuje poziom nawilżenia skóry oraz zmniejsza jej nieprzyjemne napięcie. Ponadto łagodzi stany zapalne oraz zmniejsza widoczność drobnych wyprysków i zaczerwienienia skóry.

Olejek jaśminowy Na włosy

Olejek jaśminowy wykazuje działanie m.in. bakteriobójcze co oznacza, że przede wszystkim doskonale się sprawdza w przypadku ciągle swędzącej i podrażnionej drapaniem skóry głowy. Olejek jaśminowy łagodzi stan zapalny na skórze głowy, koi i nawilża, przynosząc długotrwałą ulgę. Zastosowany bezpośrednio na włosy podczas olejowania lub jako dodatek do ulubionego kosmetyku pielęgnacyjnego, olejek jaśminowy zmiękcza kosmyki, domyka łuskę włosa sprawiając, że stają się jedwabiście miękkie i gładkie w dotyku.

Dla kogo olejek jaśminowy?

Olejek jaśminowy sprawdzi się niemalże do każdego typu skóry i włosów. Szczególnie jednak polecany będzie tym, którzy borykają się z niezwykle suchą, łuszczącą się i bardzo odwodnioną skórą oraz taką, na której występują zmiany skórne w postaci wyprysków, a nawet trądziku. Zalecany jest również dla tych, którzy posiadają suche, matowe i zniszczone włosy oraz swędzącą i podrażnioną skórę głowy.

Cena

Na rynku dostępnych jest wiele olejków jaśminowych, ale różnią się one ceną w zależności od jakości składu, pojemności czy marki. Za czysty, naturalny olejek jaśminowy zapłacimy od 15 zł do nawet 40 zł.

Gdzie kupić olejek jaśminowy?

W pełni naturalny olejek jaśminowy, czy naturalne kosmetyki z olejem jaśminowym oraz inne kosmetyki naturalne znajdziesz w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)