Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho

| 0 Komentarzy

Choć ta metoda znana jest i stosowana od wieków w rejonach Azji, dopiero teraz jest coraz chętniej wykorzystywana przez mieszkańców Europy. Co to jest szczotkowanie ciała na sucho i jakie efekty przynosi masaż szczotką?

Szczotkowanie ciała na sucho

Taka forma masażu wywodzi się z Azji, gdzie niezwykle popularna jest w tradycyjnej chińskiej medycynie i hinduskiej ajurwedzie. Praktycy medycyny wschodu wierzą, że rytuał ten nie tylko upiększa skórę, ale też niweluje złogi energetyczne, które mają negatywny wpływ na ludzki organizm.

Co to jest szczotkowanie ciała na sucho?

Szczotkowanie ciała na sucho to dosłownie gładzenie, szczotkowanie skóry za pomocą specjalnej szczotki bez użycia wody. Masaż szczotką na sucho efekty przynosi wręcz rewelacyjne.

Jak szczotkować ciało na sucho?

Masaż zazwyczaj wykonuje się od stóp po ramiona. Wszystkie ruchy powinny być płynne, delikatne i spokojne. Nacisk może być mocniejszy na udach i pośladkach, natomiast w delikatnych okolicach brzucha i ramion, nacisk musi być lżejszy. Pierwsze próby szczotkowania mogą być nieco nieprzyjemne, ale już po 2 – 3 dniach skóra się przyzwyczaja i rytuał szczotkowania ciała staje się relaksujący i przyjemny.

Ile powinno trwać szczotkowanie ciała?

To zależy wyłącznie od naszego wolnego czasu i chęci. Masaż możemy wykonać zarówno rano jak i wieczorem przed kąpielą. Możemy też szczotkować ciało codziennie, poświęcając na to minimum 5 minut.

Szczotkowanie twarzy na sucho

Raczej nie zaleca się częstego szczotkowania twarzy, w dodatku szczotką do pielęgnacji ciała. Skóra w okolicach twarzy i dekoltu jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Taki rytuał może jedynie silnie ją podrażnić i naruszyć naturalną warstwę lipidową naskórka w konsekwencji prowadząc do wielu powikłań. Jeśli już chcemy szczotkować również twarz to powinniśmy wybierać szczotki o miękkim i delikatnym włosiu, a sam rytuał szczotkowania przeprowadzać raz na tydzień.
Zalety szczotkowania ciała na sucho

  • Doskonały relaks – rytuał szczotkowania ciała rozluźnia mięśnie, odpręża i relaksuje po ciężkim dniu lub odwrotnie. Na sam początek dnia masaż ciała doskonale nas pobudzi do dalszego działania.
  • Gładka i elastyczna skóra – szczotkowanie ciała za pomocą szczotki odgrywa przede wszystkim rolę peelingu. Oznacza to, że taki masaż za pomocą szczotki usuwa martwy naskórek pozostawiając skórę jędrną, napiętą, jedwabiście miękką i gładką w dotyku. A wszelkie aplikowane naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do ciała, takie jak balsamy, kremy i masła wchłaniają się lepiej tym samym wykazując lepsze działanie.
  • Detoks dla skóry – masaż ciała wpływa na polepszenie ruchu limfy, co oznacza, że skóra ma nie tylko zdrowy koloryt, ale też dobre odprowadzanie limfy pomaga oczyścić ciało z nadmiaru toksyn.
  • Pomoc w walce z cellulitem i rozstępami – masaż ciała pomaga pozbyć się z okolic ud, pośladków i brzucha celullitu, jak i rozstępów, bowiem podczas regularnego szczotkowania ciała skóra staje się bardziej elastyczna, odporna na rozciąganie i powstawanie rozstępów.
  • Pomoc w walce z wrastającymi włoskami po depilacji – szczotkowanie ciała mechanicznie usuwa martwy naskórek, dzięki czemu uporczywe włoski po depilacji nie wrastają w skórę.

Czy są przeciwwskazania do szczotkowania ciała?

Przeciwwskazaniem do szczotkowania ciała są wszelkie rany, podrażnienia, zmiany skórne i stany zapalne na tle bakteryjnym i wirusowym. Osoby posiadające skórę naczynkową powinny z większą delikatnością i uwagą szczotkować ciało natomiast osoby borykające się z żylakami, trądzikiem, bliznami i łuszczycą również powinny zrezygnować z tej części rytuału. Pieprzyki i znamiona powinny być omijane podczas szczotkowania.

Jak dbać o szczotkę?

Dawniej szczotkowanie ciała wykonywano używając wysuszonych części traw i innych roślin, a dziś z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju szczotki do ciała. Popularną, zakupioną w sklepie szczotkę wystarczy raz w tygodniu umyć włosie mydłem i dokładnie wypłukać ciepłą wodą. Następnie szczotkę wysuszyć stawiając ją włosiem do dołu, to ważne ponieważ zapobiegamy w ten sposób jej pleśnieniu. Szczotki też nie stawiamy na kaloryferze lub grzejniku ponieważ może popękać.

Produkty do masażu twarzy i ciała

Naturalne produkty pomocne w masażu i oczyszczania zarówno twarzy jak i ciała oraz inne naturalne kosmetyki do pielęgnacji można zakupić w internetowym sklepie sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)