Szampon w kostce

Szampon w kostce – Jak umyć nim włosy i czy warto go stosować?

| 0 Komentarzy

Szampon w kostce to dość niecodzienne podejście do standardowego mycia włosów, które choć na początku bywa problematyczne, to jednak coraz bardziej zyskuje na popularności. Co to jest szampon w kostce? Jak myć włosy tego typu szamponem? Jakie są zalety stosowania szamponu w kostce?

Co to jest szampon w kostce?

Szampon w kostce to nic innego jak naturalny szampon, który ma mocno skoncentrowane składniki, zamknięte pod postacią tradycyjnego mydła w kostce. Oprócz formy szampon w kostce różni się od przeciętnego szamponu wydajnością oraz delikatniejszym składem, pozbawionym m.in. szkodliwych parabenów i SLS.

Dla kogo szampon w kostce?

Szampon w kostce (zwany inaczej mydłem do włosów) przede wszystkim sprawdzi się u wszystkich miłośników naturalnej i świadomej pielęgnacji, osób oszczędnych oraz takich, którzy często podróżują. To doskonałe rozwiązanie również dla osób, które cenią sobie minimalizm w pielęgnacji.

Szampon w kostce – ekologiczne rozwiązanie

Szampon w kostce jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy starają się dbać o środowisko naturalne oraz żyć w duchu 0 Waste. Jedna mała kostka szamponu odpowiada około dwóm butelkom zwykłego szamponu. Dlatego też szampon w kostce jest wydajniejszy przez co starczy na dłużej. Ponadto taki produkt jest w pełni biodegradowalny oraz nie zawiera plastikowego opakowania. Co więcej, szampon w kostce można zakupić bez opakowania. Szampon w kostce to w perspektywie czasu rozwiązanie tańsze i bardziej ekologiczne niż stosowanie przeciętnego szamponu.

Jakie są zalety stosowania szamponu w kostce?

Zalet stosowania mydła do włosów jest naprawdę wiele, dzięki czemu tego typu szampon staje się coraz bardziej doceniany. Szampon w kostce jest nie tylko niezwykle wydajny, ale też zapewnia dokładniejsze oczyszczenie skóry głowy i włosów, niż przeciętny szampon. Co więcej, mimo swojej siły w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń, jest przy tym łagodny i delikatny (dlatego też zalecany jest szczególnie dla osób z wrażliwą lub często swędzącą i ciągle przetłuszczającą się skórą głowy. Stosując w prawidłowy sposób tego typu szampon, mamy pewność, że nie zostanie naruszone naturalne pH naszej skóry głowy.

Najważniejsze zalety mydła do włosów

 • Praktyczna, mała objętość, która jest idealna na podróż.
 • Delikatna i lekka konsystencja.
 • Zwykle prosty, naturalny i bezpieczny skład (nie zawiera wody, mydła i konserwantów oraz szkodliwych substancji).
 • Wydajny (1 kostka szamponu w kostce może wystarczyć na 50 myć).
 • Ekologiczny i przyjazny dla środowiska.
 • Można nim również umyć całe ciało.
 • Jest w 100% biodegradowalny i nie zawiera plastikowego opakowania.
 • Nie wymaga stosowania płukanki zakwaszającej.

Wady szamponów w kostce

Największą wadą szamponu w kostce jest jego cena oraz mała dostępność w sklepach stacjonarnych.

Jak myć włosy szamponem w kostce?

Dla osoby, która pierwszy raz słyszy o szamponie w kostce, mycie głowy i włosów tego typu produktem wydaje się wprost niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Wystarczy jedynie w prawidłowy sposób użyć szamponu w kostce. Choć sposób mycia włosów takim szamponem może być dla początkujących osób trudny i czasochłonny, to z czasem nabiera się wprawy i włosy myje się szybko i sprawnie.

Do umycia skóry głowy i włosów szamponem w kostce potrzebujemy przede wszystkim małej miski z wodą (opcjonalnie z dodatkiem wody kwiatowej). Kostkę wkładamy do miseczki po czym stanowczymi ruchami rozpieniamy produkt w wodzie. Możemy też produkt rozpienić bezpośrednio w dłoniach, wszystko zależy od długości naszych włosów. Pienistą konsystencję nakładamy na mokre włosy i powstałą pianę wmasowujemy delikatnie kolistymi ruchami opuszków palców bezpośrednio w skórę głowy. Następnie przeciągamy pianę na całą długość włosów. W przypadku włosów bardzo krótkich można bezpośrednio rozpienioną, wilgotną kostkę przesuwać po skalpie. Ważne jest jednak, aby zrobić to w sposób delikatny, nie uszkadzając przy tym cebulek włosów. Następnie dokładnie spłukujemy pianę ze skóry głowy i włosów, a w razie potrzeby czynność powtarzamy od początku.

Czego nie robić podczas mycia włosów szamponem w kostce?

Podczas nieprawidłowego mycia włosów szamponem w kostce możemy nie tylko niedokładnie umyć włosy, ale też wyrwać własne włosy. Dlatego też nie powinniśmy nakładać bezpośrednio suchej lub zwilżonej kostki na skórę głowy lub włosy i trzeć. W ten sposób jedynie uszkodzimy cebulki włosowe i samą strukturę włosa.

Jaki szampon w kostce wybrać?

Wybierając szampon w kostce przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego skład i opis producenta. Szukając odpowiedniego produktu kierujmy się dokładnie tymi samymi kryteriami, co przy wyborze szamponu w tradycyjnej, płynnej postaci.

Gdzie kupić szampon w kostce?

Naturalne szampony w kostce oraz inne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów można kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl, oferującym szeroki asortyment produktów naturalnych, wegańskich i wegetariańskich.

 • Naturalny szampon w kostce arganowy

  Naturalny szampon w kostce arganowy z olejem lnianym e-Fiore

 • Naturalny szampon w kostce dziegciowy

  Naturalny szampon w kostce dziegciowy z rozmarynem i glinką e-Fiore

 • Szampon do włosów w kostce Szałwia

  Szampon do włosów w kostce Szałwia – Ajeden

 • Szampon do włosów w kostce Amla

  Szampon do włosów w kostce Amla – Ajeden

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)