skrobia kukurydziana - właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Skrobia kukurydziana – Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

| 0 Komentarzy

Skrobia kukurydziana znana chyba wszystkim i często błędnie nazywana mąką kukurydzianą. Skrobia kukurydziana wykorzystywana jest jako składnik w wielu kosmetykach naturalnych. Jakie są jej właściwości i zastosowanie w kosmetyce?

Skrobia kukurydziana (INCI: Zea Mays Starch) inaczej mazeina, jest głównym składnikiem ziaren zbóż oraz innych roślin, z których wytwarza się mąkę. Mazeina pozyskiwana jest z białych pręcików kukurydzy, nie posiada smaku ani zapachu, a wyglądem przypomina półprzezroczysty, biały lub żółty (w zależności od odmiany) proszek, który w połączeniu z wodą tworzy konsystencję lepiku.

Właściwości skrobi kukurydzianej

  • Wygładza, matuje i zmiękcza skórę.
  • Posiada działania absorbujące, wchłania wilgoć i sebum ze skóry.
  • Nie jest odporna na promieniowanie UV.

Skrobia kukurydziana zastosowanie w pielęgnacji

Skrobia kukurydziana jest niezwykle łatwo pozyskiwana, dlatego jej cena jest bardzo niska. Dzięki jej wyjątkowym właściwościom stosowana jest m.in. jako wypełniacz, zagęszczacz i stabilizator emulsji w produktach kosmetycznych. Skrobię kukurydzianą możemy znaleźć przede wszystkim w składzie kosmetyków takich jak pudry matujące, brązery i róże, podkłady do twarzy, kremy do cery tłustej oraz w naturalnych szamponach do włosów szybko przetłuszczających się. Skrobia kukurydziana jest także podstawowym składnikiem w tak zwanych suchych szamponach.

Dla kogo skrobia kukurydziana?

Skrobia kukurydziana jako składnik naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych jest zalecana osobom o cerze tłustej lub mieszanej, a to ze względu na jej silne właściwości matujące. Natomiast nie jest polecana posiadaczom cer suchych lub normalnych, ponieważ jej częste stosowanie może powodować silne wysuszenie skóry.

Naturalne kosmetyki ze skrobią kukurydzianą

Naturalne kosmetyki zawierające skrobię kukurydzianą oraz inne kosmetyki kupisz w sklepie sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)