Rodzaje olejów do olejowania

Rodzaje olejów do olejowania

| 0 Komentarzy

Aby prawidłowo pielęgnować włosy za pomocą naturalnych olejów, należy wiedzieć, że istnieje wiele ich rodzajów i nie każdy typ oleju będzie służył naszym włosom. Jakie więc są rodzaje olejów i jak prawidłowo dobrać olej do typu naszych włosów?

Rodzaje olejów do olejowania

Oleje zbudowane są z kwasów tłuszczowych nasyconych i nienasyconych (jednonienasycone i wielonienasycone) i to właśnie od rodzaju kwasów zależy, w jaki sposób olej wpłynie na daną porowatość włosów, którą określa się po kondycji naszych kosmyków. Oleje z przewagą kwasów nasyconych posiadają mniejsze cząsteczki, przez co puszą włosy o średniej i wysokiej porowatości, za to doskonale wpływają na kondycję włosów o niskiej porowatości. Z kolei te oleje z przewagą kwasów nienasyconych, posiadają znacznie większe cząsteczki, dzięki czemu służą włosom średnio i wysokoporowatym, wygładzając je i ograniczając ich puszenie.

Rodzaje olejów do olejowania włosów

Oleje nasycone

To oleje z przewagą kwasów nasyconych tzw. oleje wnikające, które zalecane są do pielęgnacji włosów niskoporowatych, które są włosami z reguły odpornymi na stylizację, nie układają się dobrze, mają problem z chłonięciem wody i bardzo długo schną. Włosy tego typu uznawane są jednak za najzdrowsze. Nie mają problemów z puszeniem się i zdrowo się błyszczą.

Do olejów i maseł nasyconych zaliczamy m.in.: olej kokosowy, olej babassu, olej palmowy, masło shea, masło babassu, masło mango i masło kakaowe.
Oleje jednonienasycone

To oleje z przewagą kwasów jednonienasyconych (omega-7 i omega-9), tzw. oleje półwnikające, które polecane są do włosów średnioporowatych, które są mieszanką włosów niskoporowatych i wysokoporowatych. Najczęściej są to włosy zniszczone agresywną stylizacją lub regularnym farbowaniem oraz nieprawidłowym doborem produktów pielęgnacyjnych do typu i problemu skóry głowy oraz włosów.

Do olejów jednonienasyconych zaliczamy m.in.: olej z orzechów laskowych, olej z nasion papai, olej z pestek śliwki, olej moringa, olej makadamia, olej ze słodkich migdałów, olej awokado, olej rzepakowy, olej sezamowy, olej arganowy, olej tamanu, olej z miodli indyjskiej, olej ryżowy, olej rokitnikowy, olej jojoba.

Oleje wielonienasycone

To oleje z przewagą kwasów wielonienasyconych (omega-3 i omega-6), tzw. niewnikające, które świetnie się sprawdzą przy włosach wysokoporowatych, czyli suchych, zniszczonych, łatwo puszących się i bardzo szybko schnących.

Do olejów wielonienasyconych zaliczamy m.in. takie naturalne oleje jak: olej z wiesiołka, olej z pestek dyni, olej z krokosza barwierskiego, olej z męczennicy, olej sojowy, olej z czarnuszki siewnej, olej z orzechów włoskich, olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, olej z kiełków pszenicy, olej z nasion bawełny, olej konopny, olej kukurydziany, olej z nasion czarnej porzeczki, olej z amarantusa, olej z ogórecznika, olej z pestek malin, olej z pestek arbuza, olej z ostropestu, olej z nasion maku.

Naturalne oleje do olejowania

W pełni naturalne, nierafinowane oleje do olejowania włosów, jednonienasycone jak i wielonienasycone można zakupić bezpośrednio w naszym sklepie Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)