Podstawowe rodzaje cer

Podstawowe rodzaje cer

| 0 Komentarzy

Aby odpowiednio dbać o skórę najpierw należy sprawdzić jaki typ cery posiadamy, tak aby dobrać odpowiedni rodzaj kosmetyku do potrzeb naszej skóry. Jakie są podstawowe rodzaje cer?

Wyróżniamy pięć podstawowych rodzajów cery: normalna, sucha, tłusta, mieszana i wrażliwa. Każdy z tych typów skóry ma inne cechy i potrzebuje zupełnie różnych kosmetyków do jej pielęgnacji.

Jakie wyróżniamy rodzaje cery?

1. Cera normalna

Cera normalna to wręcz idealny typ cery, który najczęściej występuje jedynie u dzieci. Taki typ skóry nie ma problemów z suchością czy przetłuszczaniem się. Cera normalna ma dobre krążenie, jest elastyczna i jędrna, pozbawiona wszelkich wyprysków czy zaskórników. Jest czysta i gładka o zdrowym kolorycie.

2. Cera sucha

Często pozbawiona jest blasku i ma ziemisty odcień. Cera sucha podatna jest na powstawanie zmarszczek. Łuszczy się, przesusza, często jest ściągnięta, łatwo ulega podrażnieniom i bardzo szybko się starzeje. Zobacz: Pielęgnacja cery suchej

3. Cera tłusta

Cera tłusta sprawia wiele problemów. Mocno się błyszczy i wygląda na przetłuszczoną. Charakteryzuje się też rozszerzonymi porami i nierzadko licznymi zaskórnikami. Cera ta skłonna jest do trądziku i wyprysków. Niestety w większym stopniu aniżeli pozostałe typy cer wiąże się z potrzebą stosowania odpowiedniej, zdrowej diety.

Zobacz również: Pielęgnacja cery tłustej
4. Cera mieszana

Cera mieszana to dość popularny typ skóry, który charakteryzuje się tym, że posiada fragmenty skóry zarówno suche (są to najczęściej miejsca zlokalizowane na policzkach i wokół oczu), jak i tłuste (umiejscowione w rejonie czoła i nosa) przez co cera ta wymaga dwóch różnych rodzajów pielęgnacji odpowiednich do typu danego fragmentu.

5. Cera wrażliwa

Cera wrażliwa jest sucha i ściągnięta. Często też ma blady lub lekko sinawy kolor. Cera wrażliwa to najbardziej problematyczny typ, który znacznie częściej niż inne rodzaje skóry wymaga konsultacji dermatologicznej. W przypadku tego rodzaju cery mogą pojawić się problemy z łuszczeniem się skóry w jej wybranych partiach, silne zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie. Dodatkowo skóra ta bardzo często narażona jest na wypryski, podrażnienia, a nawet zapalenia skóry.

Naturalne kosmetyki do każdego typu skóry

Naturalne kosmetyki przeznaczone zarówno do cery normalnej i wrażliwej, suchej, mieszanej lub tłustej można kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)