Popularne błędy w pielęgnacji włosów

Popularne błędy w pielęgnacji włosów

| 0 Komentarzy

Starasz się dbać o swoje włosy, ale mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych dalej są matowe i pozbawione życia? Sprawdź czy nie popełniasz jednego z 6 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów.

Popularne błędy w pielęgnacji włosów

1. Nieprawidłowe mycie włosów

Prawidłowe mycie włosów jest pierwszym i jednym z ważniejszych kroków do prawidłowej pielęgnacji włosów. Zbyt częste lub za rzadkie mycie włosów oraz niedokładne spłukiwanie kosmetyków, a także szarpanie, „pranie” włosów podczas mycia i ich wykręcanie, czy mocne wycieranie ręcznikiem, przyczynia się do ich niszczenia. Podobnie jak mycie włosów w gorącej lub bardzo ciepłej wodzie przyczynia się nie tylko do niszczenia kosmyków i podrażniania skóry głowy, ale także wzmaga wydzielanie sebum. Najlepiej więc strać się myć włosy delikatnie, wykonując opuszkami palców delikatny masaż skóry głowy. Potem spłukać włosy letnią wodą, która domknie łuskę włosa i na koniec delikatnie wycisnąć nadmiar wody z włosów i owinąć je delikatnym materiałem zamiast ręcznika np. bawełnianą koszulką.

2. Nieprawidłowy dobór kosmetyków

Należy stosować produkty do pielęgnacji zgodnie z potrzebami i problemami naszych włosów i skóry głowy. Starajmy się też wybierać tylko produkty łagodne, naturalne i wolne od wszelkich szkodliwych środków chemicznych.

3. Odżywka na skórze głowy

Pozostawiona na skórze głowy odżywka do włosów może nie tylko spowodować podrażnienie skóry, ale też wywołać łupież. Dlatego też warto nakładać odżywkę wyłącznie na pasma włosów.
4. Gwałtowne rozczesywanie włosów

Pospieszne, niedokładne czesanie, szczególnie mokrych włosów, przyczynia się m.in. do ich wypadania.

5. Nadmiar kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji

Suszenie ciepłym lub gorącym nawiewem, częste farbowanie włosów, trwała ondulacja, prostowanie i kręcenie włosów oraz stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji (jak żele czy lakiery do włosów), może przyczynić się do pogorszenia stanu naszych kosmyków.

6. Nieodpowiednia dieta

Dieta ma ogromne znaczenie nie tylko w pielęgnacji naszych włosów. Warto wzbogacić swoją dietę o niezbędne witaminy, minerały i aminokwasy, które można uzupełnić za pomocą prawidłowo zbilansowanej diety, bogatej w świeże warzywa i owoce lub za pomocą gotowych suplementów.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów

Kosmetyki naturalne do włosów można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)