5 sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów - sanaja

Zabieg olejowania włosów, czyli jak olejować włosy?

| 0 Komentarzy

Praktykowane od dawien dawna, głównie przez kobiety w krajach arabskich oraz Indiach, olejowanie włosów sprawia, że nasze kosmyki są mocne, zdrowe i lśniące. Jakie jeszcze korzyści wynikają z olejowania włosów? No i jak je właściwie olejować?

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów polega na nałożeniu wybranego oleju na całą długość lub tylko na końcówki włosów, a nawet skórę głowy. Dzięki bogactwie witamin, NKKT i fitosteroli zawartych w olejach nasze włosy stają się mocne, odżywione i lśniące. Przy regularnym olejowaniu włosów widać znaczną poprawę w sprężystości i grubości włosa oraz jego nawilżeniu. Odpowiednio dobrany olej nałożony bezpośrednio na skalp wnika w głąb skóry, dzięki czemu cebulki włosowe są wzmocnione, a skóra głowy zdrowa.

Kto może olejować włosy?

Włosy może olejować każdy kto je posiada, bowiem jest to tani, a przede wszystkim niesamowicie skuteczny i naturalny sposób na piękne, gęste i zdrowe włosy. Regularne olejowanie włosów szczególnie polecane jest osobom o łamliwych, słabych i zniszczonych włosach, a także cienkich i wypadających kosmykach. Olejowanie w zależności od rodzaju oleju polecane jest również tym, którzy borykają się z ciągłym przetłuszczaniem się skóry głowy czy swędzeniem.

Jak olejować włosy?

Aby olejowanie włosów przyniosło najlepsze efekty, należy najpierw oczyścić włosy i skórę głowy z silikonów oraz innych substancji filmotwórczych, które znajdują się w wielu popularnych produktach przeznaczonych do mycia i pielęgnacji włosów. Składniki te zawarte w kosmetykach skutecznie oblepiają warstwę włosa i skalp, przez co nasz olej nie będzie mógł zadziałać w sposób prawidłowy. Jeśli włosy i skórę głowy mamy już prawidłowo oczyszczone, należy przystąpić do olejowania włosów.

Podstawowe sposoby olejowania włosów

Olejowanie na sucho

Polega na tym, że olej bezpośrednio rozprowadzamy na suche włosy, skórę głowy lub same końce.

Olejowanie na mokro

Tutaj z kolei olej nakładamy na mokre lub zwilżone uprzednio wodą włosy.

Jak często olejować włosy?

Olej na włosach pozostawiamy na włosach tak długo, jak uznamy za konieczne. Produkt możemy zostawić na godzinę lub kilka, a nawet na całą noc. Częstotliwość stosowania oleju na włosach i skórze głowy zależna jest od nas. Możemy olejować włosy nawet codziennie, aczkolwiek 2-3 razy w tygodniu całkowicie wystarczy abyśmy doczekali się widocznych pozytywnych, a przede wszystkim długotrwałych rezultatów.

Naturalne oleje do włosów

Naturalne oleje do olejowania włosów można znaleźć bezpośrednio w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)