pielęgnacja włosów na jesień

Pielęgnacja włosów przed zimą – Jak zadbać o włosy na jesień?

| 1 Komentarz

Pielęgnacja włosów w okresach przejściowych, szczególnie przed zimą, to coś o co warto zadbać, tak aby włosy zachwycały zdrowym wyglądem nie tylko na jesień, ale i przez cały rok.

Czym są włosy?

Włosy są nitkowatym i zrogowaciałym wytworem naskórka, który występuje tylko u ssaków. Przeciętny zdrowy człowiek posiada mniej więcej 140 tysięcy włosów na głowie, które zwykle rosną 1,25 cm na miesiąc i mniej więcej 13-15 cm na rok.

Dlaczego ważna jest specjalna pielęgnacja włosów na jesień?

Tak samo jak skóra potrzebuje intensywnej jesiennej pielęgnacji po lecie, tak samo włosy w tym okresie również wymagają większej uwagi i troski. Po lecie, w którym częściej były wystawione na niesprzyjające wiatry, słoną wodę czy kąpiele słoneczne, włosy łamią się, nadmiernie wypadają, a dodatkowo brak im sprężystości i blasku co powoduje, że tracą swój zdrowy, piękny wygląd. Okres jesienno-zimowy jest więc idealnym momentem na odnowę, regenerację i odżywienie zarówno ciała jak i włosów.

Pielęgnacja włosów – jak to zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się naszym włosom. Rozdwojone i łamliwe końce z pewnością nie dodadzą nam uroku. Wręcz przeciwnie, uszkodzenia znajdujące się na końcach będą pięły się ku górze tak, że włosy nigdy nie będą wyglądały zdrowo. Dlatego najpierw obetnijmy wszelkie zniszczone fragmenty włosów, a pozostałe końce zabezpieczmy przeznaczonym do tego celu serum.

1. Nawilżenie i odżywienie włosów

Kolejnym ważnym krokiem w okresie jesienno-zimowym jest nawilżenie i odżywienie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo odżywek, balsamów, masek, czy szamponów do włosów, które nie obciążają włosów, wolne są od wszelkich substancji szkodliwych i w całkowicie naturalny sposób poprawiają ogólny wygląd i kondycję naszych pukli.
2. Przeciwdziałanie wypadaniu

Przy wzmożonym wypadaniu włosów, a nawet lekkim łysieniu, które może nasilić się właśnie w czasie jesienno-zimowym z pomocną przychodzą naturalne wcierki do włosów, które nie tylko powstrzymują wypadanie włosów, ale także silnie odżywiają cebulki włosowe, pogrubiają strukturę włosa i przyspieszają wzrost nowych, mocnych i odżywionych kosmyków.

3. Prawidłowa dieta

Warto wspomnieć też kilka słów o diecie, bowiem ma ona ogromy wpływ nie tylko na stan naszej skóry, ale i włosów. Postarajmy się włączyć do naszej diety produkty bogate w wartościowe składniki odżywcze, a także suplementy diety bogate m.in. w cynk czy witaminę A oraz naturalne herbatki z pokrzywy lub skrzypu, które pomogą wzmocnić włosy oraz zahamować ich wypadanie.

4. Odpowiednia fryzura

Pamiętajmy również o odpowiedniej fryzurze, która wbrew pozorom ma duże znaczenie. Włosy długie, rozpuszczone będą bardziej narażone na uszkodzenia (nie tylko przez niesprzyjające im warunki pogodowe, ale też od szalika, płaszcza czy kurtki), niż włosy upięte w luźny kok, kucyk czy warkocz.

Naturalne kosmetyki na jesień

Naturalne produkty, idealne do pielęgnacji włosów na jesień oraz inne naturalne kosmetyki dostępne są na stronie internetowej Sanaja.pl.

1 komentarz

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)