pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej – jak dbać o naczynkową skórę?

| 0 Komentarzy

Niezwykle delikatna, cienka i nadwrażliwa, a do tego z pękniętymi lub rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi lub rumieńcem. Cera naczynkowa, bo o niej mowa, to problem wielu osób. Jak pielęgnować wymagającą cerę naczynkową?

Płytko unaczyniona cera potocznie zwana naczynkową, charakteryzuje się cienką, delikatną i nadwrażliwą skórą, która posiada mało elastyczne naczynia krwionośne. Bardzo często posiadaczkami skóry naczynkowej są osoby o jasnych oczach i jasnych lub rudych włosach.

Popularne mity

Niestety wbrew obiegowym opiniom sam krem niezależnie od tego czy jest pochodzenia naturalnego czy też nie, nie usunie nam już powstałych, pękniętych naczynek. Jedynie zabieg laserowy lub elektokoagulacji wykonany przez dermatologa może nam w tym pomóc. Natomiast stosowanie odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami do cery naczynkowej, zapobiegnie powstawaniu tzw. „pajączków”, uszczelni naczynka, zapobiegnie ich pękaniu, a także utrwaleniu się rumienia, a nawet rozwojowi trądzika różowatego.

Prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej

Prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej powinna opierać się przede wszystkim na uszczelnieniu naczyń krwionośnych, nawilżeniu i wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej, poprzez stosowanie kosmetyków, w których składzie znajdziemy: witaminę C i K, B3, PP, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu, wyciąg z kasztanowca, oraz aloes. Wszystkie te substancje pozytywnie wpływają na cerę naczynkową, uszczelniając i wzmacniając naczynka krwionośne oraz chroniąc je przed pękaniem. Działają także przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, wspomagają krążenie krwi i zmniejszają zaczerwienienia.

Czego unikać?

Posiadacze płytko unaczynionej cery powinni pamiętać, że ten nadwrażliwy i kapryśny rodzaj cery nie lubi nadmiernego wysiłku fizycznego, silnych emocji (w tym stresu), nagłych zmian atmosferycznych, alkoholu, papierosów i ostrych przypraw, mycia twarzy w gorącej i chlorowanej wodzie, gorących kąpieli, peelingów ziarnistych, czy drażniących kosmetyków (które zawierają w swym składzie np. alkohol, mentol, miętę pieprzową, kwasy AHA i BHA czy olejek eukaliptusowy). Ponadto cera naczynkowa źle znosi nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV, solarium i saunę.

Naturalne kosmetyki do cery naczynkowej

Naturalne produkty dedykowane specjalnie dla cery naczynkowej znajdziesz w sklepie internetowym Sanaja.pl

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)