Peeling węglowy

Peeling węglowy do oczyszczania twarzy – Na czym polega zabieg?

| 0 Komentarzy

Peeling węglowy jest niezwykle popularnym zabiegiem, odbywającym się pod czujnym okiem kosmetologa. Dzięki tego typu oczyszczaniu nasza skóra stanie się miękka, gładka, pozbawiona przebarwień i innych niedoskonałości skóry. Dla kogo polecany jest peeling węglowy? Jakie są przeciwwskazania do jego stosowania? Jakie są produkty pielęgnacyjne z dodatkiem naturalnego węgla kosmetycznego?

Co to jest peeling węglowy?

Peeling węglowy to tani i bardzo popularny zabieg, w którym wykorzystuje się nowoczesną technologię lasera w połączeniu ze specjalną maską karbonową. Aby było widać pozytywne efekty należy skorzystać z serii 4-6 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny.

Jak wygląda zabieg z użyciem peelingu węglowego?

Przed zabiegiem należy najpierw dogłębnie oczyścić skórę zmywając wszelki makijaż, brud i inne zanieczyszczenia znajdujące się na twarzy. Następnie zostaje nałożona specjalna emulsja węglowa. Po odczekaniu 10-15 minut skóra zostaje naświetlona specjalnym laserem. Dzięki temu komórki naszej skóry zaczynają reagować i dochodzi do mikroeksplozji kropel emulsji węglowej na powierzchni naszej skóry. Po zabiegu nasza skóra zostaje schłodzona lodem lub preparatem kojąco-nawilżającym.

Dla kogo polecany jest peeling węglowy?

Peeling węglowy polecany jest dla osób w każdym wieku i o niemalże każdym typie skóry. Zabieg ten polecany jest szczególnie dla tych, którzy posiadają ziemistą, szorstką i zniszczoną skórę, widoczny rumień i naczynka oraz trudne do usunięcia blizny potrądzikowe. Tego typu peeling pomocny jest również w przypadku rozszerzonych porów, wągrów i pryszczy, krostek oraz grudek. Doskonale napina i uelastycznia skórę oraz eliminuje drobne zmarszczki.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania peelingu węglowego?

Przede wszystkim ciąża i karmienie piersią całkowicie wyklucza z zabiegu. Podobnie jak świeża opalenizna, choroba nowotworowa, radioterapia i chemioterapia. Osoby z niezwykle wrażliwą skórą oraz alergią na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek również powinny zrezygnować z zabiegu.

Naturalne kosmetyki z dodatkiem węgla

Naturalne kosmetyki z zawartością naturalnego węgla lub inne produkty do pielęgnacji można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl

 • Aktywny węgiel drzewny w proszku

  Aktywny węgiel drzewny w proszku 50g – Ajeden

 • Mydło z węglem aktywnym i propolisem

  Mydło z węglem aktywnym i propolisem 150g Ajeden

 • Naturalne mydło z Czarnuszką i Węglem Aktywnym

  Naturalne mydło z Czarnuszką i Węglem Aktywnym, cera tłusta i mieszana

 • Szampon do włosów w kostce Szałwia

  Szampon do włosów w kostce Szałwia – Ajeden

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)