Olej rafinowany czy nierafinowany - który sprawdzi się w pielęgnacji

Olej rafinowany czy nierafinowany – który sprawdzi się w pielęgnacji?

| 0 Komentarzy

Zanim sięgniemy po naturalne oleje roślinne, warto poznać nie tylko ich rodzaje, ale też sposób ich pozyskiwania. Bowiem oleje dzielą się na rafinowane i te, które rafinowane nie są. Jaki więc olej do pielęgnacji skóry i włosów wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie oleju?

Oleje roślinne mają zbawienny wpływ na całą naszą skórę i włosy. Od wieków stosowane są w codziennej pielęgnacji i wielu rytuałach Spa. Kluczowym elementem przy wyborze dobrego oleju jest dobranie odpowiedniego rodzaju, aby doskonale pasował do typu naszej skóry i włosów.

Oleje rafinowane

Oleje rafinowane to takie oleje, które są silnie oczyszczone w procesie rafinacji. Oznacza to, że tak oczyszczony olej, nie ma już tak silnych właściwości pielęgnacyjnych, jak mógłby mieć przed jego rafinacją. Co więcej, tego typu oleje pozbawione są charakterystycznego dla olejów nierafinowanych naturalnego zapachu i koloru. Są również zwykle dużo tańsze od nieoczyszczonych olejów. Nie oznacza to jednak, że ten rodzaj oleju jest gorszy od oleju nierafinowanego.

Dla kogo olej rafinowany?

Oleje rafinowane polecane są dla każdego typu skóry i włosów. Pozbawione wysokich stężeń substancji odżywczych, doskonale nadają się do skór niezwykle wrażliwych i delikatnych, u których często występuje reakcja alergiczna lub podrażnienie w kontakcie skóry z intensywnymi czynnikami odżywczymi oleju.

Oleje nierafinowane

Oleje nierafinowane to nic innego jak czyste oleje roślinne, najwyższej jakości, które nie zostały poddane sztucznej rafinacji. Tego typu oleje dzięki tłoczeniu na zimno nie tracą swoich cennych składników odżywczych, a co za tym idzie, intensywniej pielęgnują naszą skórę i włosy. Zawierają charakterystyczny, intensywny zapach roślin, z których zostały pozyskane oraz mają swój naturalny kolor. Tego typu oleje są zdecydowanie droższe.

Dla kogo oleje nierafinowane?

Oleje nierafinowane nie są pozbawione wad. Polecane są dla wszystkich typów skóry, ale ze względu na wysokie stężenie substancji w nich zawartych, bardzo często mogą podrażniać i mieć działanie uczulające. Dlatego też osoby o szczególnie wrażliwej, delikatnej i alergicznej skórze, powinny uważać uwagę na tego typu olej. Dla takich typów skóry to właśnie często niedoceniany olej rafinowany może być doskonałą opcją w pielęgnacji skóry ciała i włosów.

Gdzie kupić nierafinowany olej do pielęgnacji?

Naturalne i nierafinowane oleje do twarzy, ciała oraz włosów można zakupić w sklepie Sanaja.pl.

Komentowanie tego wpisu zostało zamknięte!

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)