naturalne rozjaśnianie włosów

Naturalne rozjaśnianie włosów w domu

| 0 Komentarzy

Marzysz o jaśniejszym odcieniu swoich włosów, ale nie chcesz ich narażać na nierzadko silne środki chemiczne dostępne w gabinetach fryzjerskich, które mocno ingerują w strukturę i kondycję włosów? Jest dobra wiadomość, bowiem łagodne, samodzielne rozjaśnianie domowymi sposobami przynosi dobre rezultaty. Przedstawiamy 5 najbardziej popularnych sposobów na rozjaśnianie włosów w domu.

Naturalne rozjaśnianie włosów

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że każda forma rozjaśniania włosów (nawet ta najłagodniejsza, robiona naturalnymi środkami) wpływa na strukturę włosa. Dzieje się tak, ponieważ rozjaśniając włosy pozbawiamy je barwnika, a więc w pewien sposób je niszczymy. Warto mieć to na uwadze podczas profesjonalnego lub samodzielnego rozjaśniania włosów i zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów farbowanych, zniszczonych czy rozjaśnionych, aby ograniczyć przykre skutki rozjaśniania.

5 sposobów na naturalnie jasne włosy

1. Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Jedna z najbardziej znanych i popularnych metod rozjaśnienia włosów. Najlepsze i najbardziej zauważalne efekty będą jednak widoczne na naturalnych odcieniach blondu lub jasnego brązu, już po kilku użyciach. Warto jednak zaznaczyć, że długotrwałe stosowanie płukanki z rumianku przyczynia się do silnego wysuszenia włosów, dlatego za każdym razem po użyciu roztworu należy nałożyć odżywkę i maskę odżywiającą i nawilżającą dedykowaną do włosów jasnych.

Do rozjaśnienia włosów za pomocą rumianku potrzeba:

4 saszetki rumianku i 1 litr gorącej wody. Suszone kwiaty rumianku zalewamy gorącą wodą, tworząc tym samym płukankę i czekamy do jej wystygnięcia (około 10 minut). Następnie w tak przygotowanym roztworze płuczemy już umyte włosy (ostatnie płukanie). Można też wypłukane w roztworze włosy zawinąć na 20 minut w ręcznik, a następnie spłukać letnią wodą.
Dla szybszego efektu można wyjść na słońce z lekko podsuszonymi włosami, bowiem promienie słoneczne spotęgują efekt rozjaśniając w naturalny sposób pasma włosów i nadając im wspaniałych refleksów.

2. Rozjaśnianie włosów miodem i wodą utlenioną

Równie popularna metoda co płukanka z rumianku. Działanie rozjaśniające miodu jest niezwykle subtelne, ale dzięki zawartości niewielkich ilości nadtlenku wodoru (woda utleniona, rozjaśniacz, wybielacze, perhydrol), który używany jest właśnie przy rozjaśnianiu włosów sprawia, że jest to jeden ze skutecznych naturalnych sposobów na rozjaśnienie kosmyków.

Do rozjaśnienia włosów za pomocą miodu potrzeba:

2 łyżki miodu i sok wyciśnięty z połowy cytryny (można również zamiast soku z cytryny dodać niewielką ilość wody utlenionej). Można też miód wymieszać z ciepłą wodą (1-2 łyżki miodu na pół litra ciepłej, ale nie gorącej wody). Dokładnie wymieszaną maskę należy nałożyć na kosmyki, a następnie owinąć pasma ręcznikiem. Maskę najlepiej pozostawić na włosach na kilka godzin, a następnie spłukać mieszankę letnią wodą. Zabieg można powtarzać co kilka dni.

Po zastosowaniu miodowej mieszanki włosy nie tylko w delikatny sposób się rozjaśnią, ale też będą bardziej miękkie, błyszczące i dogłębnie nawilżone. Niemniej jednak warto dodatkowo nałożyć odpowiednie naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów. Warto też zaznaczyć, że miód może wywołać alergię, dlatego też przed zastosowaniem należy wykonać próbę uczuleniową.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Równie prosty sposób na rozjaśnianie włosów, bo wystarczy jedynie bezpośrednio zaaplikować sok z cytryny rozwodniony z wodą na włosy.

Do rozjaśnienia włosów za pomocą cytryny potrzeba:

Kilka kropel cytryny na 500 – 1litra wody/płynu. Tak przygotowaną mieszankę należy zaaplikować bezpośrednio na pasma włosów. Można też odrobinę soku z cytryny dodać do mgiełki do włosów.

Warto podkreślić, że cytryna charakteryzuje się niskim pH, a po oznacza, że zaaplikowanie nierozwodnionego soku z cytryny na włosy i skórę głowy grozi silnym podrażnieniem i zniszczeniem włosów.

4. Rozjaśnianie włosów octem winnym

Jeden z niezwykle popularnych sposobów na naturalne i domowe rozjaśnienie włosów.

Do rozjaśnienia włosów za pomocą octu winnego potrzeba:

Ocet winny (biały lub czerwony), sok z cytryny oraz butelka z rozpylaczem. Suche włosy płuczemy w occie winnym ( w ten sposób usunie pozostałości wszelkich środków do stylizacji). Następnie w małym garnku gotujemy 2 szklanki wody, a podczas gotowania dodajemy 2 stołowe łyżki octu winnego. Gdy tak przygotowana mieszanka wystygnie, należy umyć włosy szamponem, a następnie zastosować przygotowaną mieszankę, którą przepłukujemy włosy. Suche włosy można też rozjaśnić spryskując mieszanką octu i cytryny (w równych proporcjach) za pomocą butelki z rozpylaczem. Mieszanka z octu winnego powinna zostać na włosach minimum 10 minut, a następnie należy spłukać ją ciepłą wodą.

5. Rozjaśnianie włosów wodą i słońcem

Najprostsza metoda niewymagająca naszej większej uwagi oraz stosowania żadnych dodatkowych środków.

Do rozjaśnienia włosów za pomocą Słońca potrzeba:

Do zrealizowania tej metody jedyne co będzie nam potrzebne to piękna, słoneczna pogoda i mokre pasemka zmoczone wodą bezpośrednio wystawione na działanie promieni słonecznych.

Warto zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku innych naturalnych sposobów na rozjaśnienie włosów tak i z tą metodą nie należy przesadzić, bowiem promieniowanie UV jest szkodliwe nie tylko dla skóry, ale i też dla włosów.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki do włosów?

Naturalne i nietestowane na zwierzętach naturalne kosmetyki do włosów można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)