naturalne kosmetyki dla dzieci

Naturalne kosmetyki dla dzieci

| 0 Komentarzy

Naturalne, zdrowe i bezpieczne. Takie powinny być produkty do pielęgnacji skóry i włosów, szczególnie jeśli w grę wchodzi wrażliwa i niezwykle delikatna skóra dzieci i niemowląt. Czy właśnie takie są naturalne kosmetyki dla dzieci?

To naturalne, że jako rodzic chcemy dla swojego dziecka jak najlepiej. Staramy się dokonywać dla niego możliwie najlepszych wyborów, na każdej płaszczyźnie życia. Nie inaczej powinno być z codziennym wyborem kosmetyków dla skóry naszej pociechy.

Nie wszystkie kosmetyki dla dzieci są bezpieczne

Produkt pielęgnacyjny ma bezpośredni kontakt ze skórą naszego maleństwa, dlatego tak ważne jest, aby kosmetyk, który kupujemy miał jak najbardziej naturalny i prosty skład. Niestety, znalezienie dobrego naturalnego produktu wbrew pozorom nie jest takie proste. Bowiem na rynku wciąż istnieje wiele sztucznych, pełnych szkodliwych chemicznych substancji produktów, które dedykowane są do skóry od pierwszych dni życia. Uginają one półki sklepowe i zachęcają do kupienia piękną, kolorową szatą graficzną i uśmiechniętą na opakowaniu twarzą dziecka. Niestety większość z tym produktów oprócz pięknego opakowania nie zawiera niczego co przyczyniłoby się do poprawienia zdrowia skóry naszej pociechy. Dlatego też, niezmiernie ważna jest podstawowa znajomość i czytanie składu znajdującego się zawsze na opakowaniu każdego z tych produktów.

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Nic nie jest bardziej przyjazne i bezpieczne dla skóry niż sama natura. Oczywiście naturalne kosmetyki nawet o wyłącznie naturalnym składzie mogą wywołać niepożądaną reakcję alergiczną. Dzieje się tak, ponieważ jest to ta sama sytuacja co z produktami spożywczymi, na które możemy mieć uczulenie. Dlatego też, jest to bardzo indywidualna sprawa, bowiem cera każdego człowieka jest inna i może na dany kosmetyk zupełnie inaczej reagować. Działanie naturalnych kosmetyków należy więc przetestować na własnej skórze. Pamiętajmy jednak, że naturalne kosmetyki są o wiele łagodniejsze, niż przeciętne produkty dostępne popularnie w sklepach.

Istnieje na rynku wiele produktów pielęgnacyjnych dla niemowląt i dzieci, m.in. takie jak:

 • Delikatne mydła w kostce i płynie dla dzieci.
 • Kremowe szampony, odżywki, balsamy i płyny do kąpieli dla niemowląt i dzieci.
 • Łagodzące zasypki do ciała oraz pudry na otarcia i odparzenia.
 • Lekkie olejki i oliwki do ciała dla niemowląt i dzieci.
 • Kosmetyki chroniące delikatną skórę przed promieniami słonecznymi.
 • Łagodzące preparaty na zadrapania i ukąszenia owadów.
 • Naturalne pasty i szczoteczki do zębów.

Niezwykle delikatna skóra dziecka

Skóra dorosła po stosowaniu wyłącznie naturalnych kosmetyków bogatych w oleje, zioła i naturalne wyciągi roślinne z każdym dniem staje się coraz bardziej jędrna, jedwabiście gładka i po prostu zwyczajnie zdrowa. Co więcej, dzięki regularnej pielęgnacji wyłącznie naturalnymi produktami skóra jest mocno odżywiona i głęboko nawilżona, chroniona jest też każdego dnia przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Skóra małych dzieci znacznie różni się jednak od skóry dorosłych. Jest delikatniejsza, wrażliwsza i podatna na zaczerwienienia i uczulenia. Dlatego też kosmetyki dla dzieci nie powinny zawierać substancji drażniących lub negatywnie oddziałujących na równowagę lipidową skóry dziecka. A jeśli chodzi o naturalne kosmetyki, do niezwykle wrażliwej skóry warto wybrać naturalne składniki o mniejszym stężeniu dobroczynnych substancji, które choć naturalne to mogą nieco podrażniać lub wywołać alergię. Co więcej, wybierając kosmetyki naturalne dla swojego dziecka, również powinniśmy zwrócić uwagę na skład produktów, bowiem nie wszystko co ma napis: „naturalne”, takie w rzeczywistości jest.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki dla dzieci?

Naturalne kosmetyki dla dzieci i niemowląt można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

 • Żel dla dzieci i niemowląt do ciała i włosów

  Żel dla dzieci i niemowląt od 1-go dnia życia, do mycia ciała i włosów

 • Naturalna oliwka do ciała dla niemowląt i dzieci

  Naturalna oliwka do ciała dla niemowląt i dzieci

 • Krem dla dzieci i niemowląt na odparzenia z cynkiem

  Krem dla dzieci i niemowląt na odparzenia z cynkiem

 • Naturalny Krem dla dzieci i niemowląt

  Krem łagodzący dla dzieci i niemowląt do twarzy i ciała, e-Fiore

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)