Naturalna pielęgnacja cienkich włosów

Naturalna pielęgnacja cienkich włosów

| 0 Komentarzy

Potocznie nazwane „piórami” lub „trzema włosami na krzyż”. Bardzo rzadkie włosy lub ogólnie, mało włosów to jeden z najbardziej niepożądanych i najczęstszy problem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak więc wygląda pielęgnacja włosów cienkich i rzadkich? Jaki jest sposób na cienkie włosy? Czy istnieje sposób na grubsze włosy?

Bardzo cienkie i rzadkie włosy to przede wszystkim włosy niezwykle delikatne, podatne na wszelkie nawet najmniejsze zniszczenie i pozbawione pożądanej przez wszystkich objętości. Kosmyki te nie są odbite od nasady skóry głowy, wręcz przeciwnie, gładko przylegają do głowy. Nawet długie i cienkie włosy tworzą fryzurę oklapniętą, bez wyrazu, objętości, puszystości i życia, z najczęstszym efektem ulizania.

Jakie są cienkie i rzadkie włosy?

Bardzo mylnie włosy cienkie uznaje się za włosy rzadkie, a to duży błąd, bowiem podobnie jak włosy normalne, cienkie włosy mogą być też gęste. Aby dokładniej to zobrazować, należy przyjrzeć się budowie włosa. Jego zewnętrzna warstwa składa się z kilku do kilkunastu łusek, które tworzą osłonkę ochronną, która ma za zadanie utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia we włosie. Dodatkowo osłonka ta ma za zadanie zabezpieczać przed mechanicznymi uszkodzeniami i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego warto wiedzieć, że im włos jest cieńszy tym mniej łusek i keratyny chroni go przed zniszczeniem, dlatego też bardziej narażony jest na zniszczenia, uszkodzenia i złamania niż przeciętny normalny lub gruby włos.

Jakiej grubości mogą być włosy?

Średnica cienkiego włosa waha się od 0,03 do 0,04 mm, natomiast włosa normalnego to 0,05 – 0,07 mm, a średnica włosa grubego wynosi nawet od 0,08 do 0,1 mm.

Jaki jest sposób na rzadkie włosy?

Rzadkie włosy niekoniecznie są to włosy też cienkie, bowiem rzadką ilość włosów mogą mieć nawet kosmyki o typie normalnym lub grubym. Jest to inny rodzaj problemu niż problem cienkich, delikatnych i wymagających włosów. Bowiem jeśli jesteśmy posiadaczem rzadkich włosów to chcemy je zagęścić. Dlatego też istnieje wiele naturalnych produktów pielęgnacyjnych (naturalne wcierki do włosów, szampony, maski i odżywki) i wiele metod leczenia, które odżywią naszą skórę głowy, wzmocnią cebulki włosa, zwiększą ilość włosów i przyspieszą ich porost.
Jak wygląda pielęgnacja cienkich włosów?

Pielęgnacja cienkich włosów jest niezwykle trudna, choć teoretycznie nie różni się niczym od pielęgnacji włosów normalnych i grubych. Włosy cienkie i rzadkie jednak są niezwykle wymagające, dlatego też bardzo ważny jest dobór odpowiednich, naturalnych, delikatnych i niezwykle lekkich kosmetyków do ich codziennej pielęgnacji i stylizacji. Bowiem wybór nieco cięższych produktów kosmetycznych dedykowanych włosom normalnym i grubym jedynie obciąży delikatne i cienkie już kosmyki potęgując efekt oklapnięcie i braku objętości. Ważny jest też sposób wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych jak mycie, suszenie i czesanie włosów (zabiegi te należy wykonywać powoli, z niezwykłą starannością i delikatnością, bowiem włosy cienkie i rzadkie są bardzo podatne na zniszczenia) jak i sama fryzura (odpowiedni kolor i strzyżenie włosów).

Jak dbać o cienkie włosy?

  • Odpowiednia szczotka i grzebień – Bardzo ważny jest odpowiedni dobór szczotki i grzebienia do włosów. Powinny być wykonane z naturalnego włosa, a grzebień drewniany.
  • Rozczesywanie na sucho – Włosy cienkie i proste powinny być rozczesywane po wyschnięciu, bowiem tylko wtedy są najmniej narażone na mechaniczne uszkodzenia. Niestety metoda ta nie sprawdzi się w przypadku włosów kręconych, bowiem czesanie ich na sucho jedynie puszy je i niweluje skręt. Dlatego taki rodzaj włosów najlepiej czesać gdy są wilgotne grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.
  • Bawełniana koszulka – Zamiast tradycyjnego ręcznika (który zazwyczaj ma szorstką powierzchnię, która może w sposób mechaniczny zniszczyć kosmyki) można użyć bawełnianego materiału lub ścierkę z mikrofibry.
  • Delikatne produkty – Ważne jest, aby stosować lekkie i naturalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów cienkich, które je wzmocnią, odżywią, odbiją od nasady i jednocześnie ich nie obciążą.

Gdzie kupić produkty do cienkich włosów?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów cienkich i rzadkich powinny być niezwykle lekkie i delikatne, a ich składy wolne od alkoholu, drażniących substancji zapachowych, pochodnych ropy naftowej i obciążających silikonów. W pełni naturalne i łagodne kosmetyki do pielęgnacji cienkich kosmyków o przyjaznym składzie, oraz inne naturalne kosmetyki do włosów zakupić można w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)