Mycie włosów odżywką

Mycie włosów odżywką. Dlaczego warto to robić?

| 0 Komentarzy

Mycie włosów odżywką znane jest każdej włosomaniaczce. Dzięki wielu zaletom, taki sposób mycia zyskuje na popularności. Co to jest metoda OMO i jak myć włosy odżywką? Jakie są wady i zalety stosowania tej metody? Dla kogo polecane jest mycie włosów odżywką?

Metoda OMO

Skrót ten pochodzi od 2 słów określających czynności z nim związanych, mianowicie: Odżywka – mycie – odżywka. Jak nietrudno się domyślić, w sposobie tym zamiast szamponu, na zwilżone wodą włosy nakładamy dopasowaną do potrzeb naszej skóry głowy i włosów odżywkę, potem dokładnie ją spłukujemy, po czym znów nakładamy ulubioną odżywkę, lecz tym razem na dłuższą chwilę. W metodzie tej kluczowe jest więc zamienienie szamponu na łagodną, naturalną odżywkę do pielęgnacji kosmyków.

Metoda ta zachwalana jest przez wiele osób i ceniona za niezwykłą łagodność i skuteczność stosowania. Sekret odżywki bowiem tkwi w jej składzie, a różni się on od wielu szamponów przede wszystkim brakiem występowania sulfatów, czyli substancji odpowiedzialnych za pienienie się. I choć śnieżnobiała piana przekonuje nas, że dogłębnie doczyszcza nasze włosy, to w rzeczywistości nie ma ona właściwości myjących. Co więcej, jej działanie może być szkodliwe, bowiem pozbawia skórę głowy ochronnej warstwy lipidowej, sprawiając, że włosy są słabsze, łamliwe i bardziej podatne na wypadanie. Odżywka stosowana zamiast szamponu jest doskonałym rozwiązaniem, bowiem jej działanie jest delikatniejsze i bardziej przyjazne dla skóry.

Niestety nie każda odżywka nadaje się do stosowania w metodzie omo. Wybierając odżywkę zwróćmy uwagę na jej skład. Bardzo ważne jest, aby skład produktu był możliwie jak najbardziej naturalny i prosty. Dobrze jest, aby znajdowały się w niej takie łagodne detergenty o właściwościach oczyszczających jak: Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Benzalkonium Chloride, Tallowtrimonium Chloride, Tricetyldimonium Chloride czy Methosulfates.

Jakie są wady i zalety stosowania metody OMO?

 • Działa łagodnie i delikatnie na skórę głowy nie podrażniając przy tym skalpu i nie uszkadzając mieszków włosowych.
 • Ułatwia wchłanianie i dostarczyć cennych właściwości odżywczych.
 • Niweluje nadmierne puszenie się i elektryzowanie kosmyków.
 • Nie obciąża skalpu i delikatnych, podatnych na wypadanie kosmyków.
 • Nadaje blask suchym i zniszczonym włosom.
 • Wygładza i nadaje efekt „tafli”.
 • Podkreśla skręt fal i loków włosów kręconych.
 • Nadaje zdrowej objętości, unosząc włosy od nasady.
 • Ogranicza nadmierne wypadanie i łamliwość włosów.
 • Dogłębnie nawilża i odżywia kosmyki.
 • Włosy przetłuszczające się mogą szybciej się przetłuszczać.
 • Sposób ten może obciążać włosy.

Jak myć włosy odżywką?

Mycie włosów odżywką to niezwykle łatwy sposób na piękne i lśniące włosy. Wystarczy jedynie zmoczyć włosy, a potem usunąć z nich nadmiar wody po czym nanieść na mokre włosy ulubioną, naturalną odżywkę. Następnie należy zawinąć włosy w bawełniany ręcznik lub inny delikatny materiał i odczekać około 15-20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu włosy dokładnie opłukujemy wodą z nadmiaru odżywki. A mokre włosy suszymy lub pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli nasz czas jest nieograniczony to można powtórzyć czynność nakładając jeszcze na mokre, ale już opłukane z odżywki włosy kolejną ulubioną odżywkę, po czym po upływie wyznaczonego czasu znów dokładnie opłukać włosy z nadmiaru produktu. Jeśli zależy nam na czasie, możemy przyspieszyć proces mycia i skrócić czas trzymania odżywki na włosach lub w ogóle pominąć ten etap mycia, od razu przechodząc do jej spłukania.

Dla kogo mycie włosów odżywką?

Mycie włosów metodą OMO polecane jest dla wszystkich tych, którzy posiadają niezwykle delikatną skórę głowy i delikatne, podatne na wypadanie i łamliwość włosy.

Gdzie kupić naturalne odżywki do włosów?

Naturalne odżywki do włosów oraz inne produkty pielęgnacyjne można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

 • Ajurwedyjska naturalna odżywka do włosów Imbir i Trawa cytrynowa

  Ajurwedyjska naturalna odżywka do włosów Imbir i Trawa cytrynowa

 • Kuracja przyspieszająca porost włosów z kozieradką

  Kuracja przyspieszająca porost włosów z kozieradką – Arganove

 • Regenerujące serum do włosów z keratyną

  Regenerujące serum do włosów z keratyną – Arganove

 • Wzmacniające serum do włosów zielona herbata

  Wzmacniające serum do włosów zielona herbata – Arganove

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)