sposób na przetłuszczające się włosy

Mycie włosów metodą OMO

| 0 Komentarzy

Prawdopodobnie najlepsza metoda mycia włosów z tendencją do puszenia, włosów suchych, kręconych lub zniszczonych zabiegami fryzjerskimi. Co to jest metoda OMO i czy warto ją stosować?

Metoda OMO jest znana pewnie każdej włosomaniaczce. To skrót od odżywka-mycie-odżywka, a sam sposób mycia polega na tym, aby najpierw na mokre włosy zastosować naturalną odżywkę, następnie dobrej jakości szampon i znów odżywkę do włosów. Przy drugim O, czyli końcowym myciu włosów odżywką, warto pozostawić kosmetyk na włosach przez dłuższy czas, (w zależności od zaleceń producenta) tak aby mogła ona dłużej na nie oddziaływać.

Metoda OMO to sposób polecany przez większość włosomaniaczek. Sposób ten nie tylko pomaga nawilżyć i odżywić suche kosmyki, ale też przede wszystkim chroni przed nadmiernie wysuszającym działaniem szamponów, zwłaszcza tych drogeryjnych, bogatych w przeróżne szkodliwe substancje chemiczne.

Zalety stosowania metody OMO

  • Niweluje puszenie się i elektryzowanie.
  • Nie obciąża skalpu i delikatnych włosów.
  • Nie wysusza skóry głowy i włosów.
  • Pozwala dostarczyć dobroczynnych substancji odżywczych.
  • Włosy stają się bardziej lśniące, jedwabiste oraz gładkie i przyjemne w dotyku.
  • Podkreśla skręt fal i loków.
  • Nie powoduje podrażnień.
  • Włosy nabierają objętości i stają się niezwykle lekkie.
  • Ogranicza łamanie i wypadanie włosów.
  • Stają się silnie nawilżone i odżywione.

Dla kogo mycie włosów metodą OMO?

Nie ma ograniczeń co do stosowania metody OMO. Sposób ten jest polecany jest przede wszystkim dla osób, które posiadają wrażliwą skórę głowy lub włosy suche, zniszczone ciągłymi stylizacjami, albo borykają się z ciągłym problemem uciążliwego elektryzowania lub puszenia się włosów. Metoda OMO polecana jest również tym, którzy zmagają się z problemem szybko przetłuszczających się włosów.

Naturalne odżywki do włosów

Wybierając odżywkę do metody OMO warto nie tylko kierować się ceną produktu, ale też składem, a ten powinien być jak najbardziej naturalny i z dodatkiem tylko dobroczynnych, rzeczywiście pozytywnie działających składników. Unikajmy odżywek, które w swoim składzie posiadają m.in. SLS, SLES czy szkodliwe detergentów. Idealnie jeśli odżywka nie zawiera substancji testowanych na zwierzętach i nie są one szkodliwe dla środowiska.

W ofercie sklepu Sanaja.pl można naleźć m.in. naturalne odżywki do włosów, które jak najbardziej nadają się do stosowania w metodzie OMO. Wybór naturalnych odżywek jest duży, w zależności od składu i typu włosów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)