Metoda Curly Girl - sposób na piękne loki

Metoda „Curly Girl” – sposób na piękne loki

| 0 Komentarzy

Z każdym rokiem coraz głośniej mówi się o metodzie „Curly Girl”, która zyskuje na popularności w kręgach osób świadomie pielęgnujących swoje włosy. Co to jest metoda „Curly Girl”? I czy jest to sposób na piękne włosy dla każdego?

Metoda „Curly Girl” – Sposób na piękne loki

Autorką metody „Curly Girl” jest amerykańska stylistka włosów Lorraine Massey, która jest założycielką marki kosmetyków Deva Curl i twórczynią Deva Cut, czyli szczególnego rodzaju cięcia włosów kręconych na sucho. Metoda „Curly Girl” to sposób na świadomą pielęgnację wyłącznie naturalnych loków, które jak wiadomo potrzebują zupełnie innego rodzaju pielęgnacji, niż włosy z natury proste. Metoda „Curly Girl” polecana jest szczególnie tym posiadaczkom kręconych włosów, które chcą przywrócić zdrowy wygląd swoim kosmykom, poprawić ich skręt i elastyczność. Ten sposób pielęgnacji włosów jest uznawany za jedną z najlepszych metod pielęgnacji włosów kręconych.

Co to jest metoda „Curly Girl”?

W metodzie „Curly Girl” kluczowym elementem jest wykluczenie wszystkich szamponów zawierających silne detergenty myjące, takie jak: Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Pareth Sulfate, Sodium Coco Sulfate, Sodium Olefin Sulfanate, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Ammonium Lauryl Sulfate, Smmonium Laureth Sulfate oraz inne substancje, które mogą tworzyć szkodliwą, oblepiającą warstwę wokół włosa. Nie stosuje się również kosmetyków z parafiną i jej pochodnymi oraz gum np. guma ksantanowa i wosków w dalszej pielęgnacji włosów.

Jak stosować metodę „Curly Girl”?

Zanim zastosujemy słynny sposób na piękne loki „Curly Girl” musimy umyć całe włosy szamponem z SLS tzw. „Final Wash” tylko ten jeden ostatni raz (czasami stosuje się częściej, jeśli czujemy, że włosy są nadbudowane i tracą skręt). Potem już za każdym razem myjemy włosy delikatnymi produktami myjącymi (najlepiej odżywkami zamiast szamponu). A wszystko po to, aby pozbawić nasze kosmyki wszystkich nawarstwionych składników (zwłaszcza silikonów), które oblepiają nasz włos. Tylko za pomocą mocnego szamponu myjącego jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie pozostałości po szkodliwych kosmetykach. Dopiero mając tak oczyszczone włosy możemy przystąpić do metody „Curly Girl” i oczekiwać dobrych rezultatów.

Kręcone włosy zawsze rozczesujemy na mokro, pamiętamy o regularnym i prawidłowym podcinaniu końcówek (co 4 – 6 miesięcy), dzięki czemu włosy nie będą zniszczone na końcach. Wszelką pielęgnację włosów kręconych oraz preparaty (lekki odżywki, maski, oleje), powinny mieć naturalny skład i być dedykowane do włosów kręconych.

Nie stosujemy suszarki czy prostownicy lub ich użycie ograniczamy do minimum, a włosy pozostawiamy do wyschnięcia, otulając je bawełnianą koszulką.

Gdzie kupić naturalne produkty do włosów kręconych?

Naturalne kosmetyki do włosów m.in. takie jak: szampony bez silikonu, naturalne odżywki do włosów, maski, oleje i wcierki oraz inne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)