Laminowanie włosów domowymi sposobami

Laminowanie włosów domowymi sposobami

| 0 Komentarzy

Laminowanie włosów to popularny i prosty zabieg na włosy, który w szybki i łatwy sposób pielęgnuje nasze kosmyki. Jak wygląda zabieg laminowania włosów i dlaczego warto go stosować?

Laminacja włosów

Zabieg laminowania włosów polega na pokryciu specjalnym preparatem całej powierzchni włosa, dzięki czemu, chroni go przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi i wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Popularne stało się ostatnio laminowanie włosów w domu, jednak od razu warto zaznaczyć, że domowe laminowanie włosów jest nieco bardziej czasochłonne, a efekty tego zabiegu są niestety mniej trwałe. Zarówno laminowanie włosów kręconych jak i prostych przyniesie świetne rezultaty i nie ma żadnych przeciwwskazań co do typu włosów.

Laminowanie włosów Efekty

Efekty zabiegu laminowania włosów można zauważyć od razu. Co prawda laminowanie nie poprawia faktycznej kondycji włosa, natomiast poprawia ich wizualny stan. Włosy natychmiast stają się gładkie, jedwabiste i błyszczące. Łatwiej się również rozczesują, tworząc przy tym niemalże sypką taflę. Dodatkowo zabieg laminacji włosów mocno wygładza włosy, zamyka ich łuski, minimalizuje problem rozdwajających się końcówek i zapobiega puszeniu się włosów. Efekty laminowania utrzymują się od kilku dni nawet do kilku tygodni (w przypadku zabiegu w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim).

Laminowanie włosów żelatyną

Żelatyna na włosy jest bardzo często spotykanym produktem do laminacji włosów. Laminowanie żelatyną jest niezwykle skuteczne, dzięki zawartego w niej kolagenu. Kolagen nie tylko wypełnia zmarszczki na twarzy, ale również wypełnia ubytki powstałe na powierzchni włosa. W ten sposób daje pewną warstwę ochronną, która daje wrażenie, że włosy są w doskonałej kondycji.

Maseczka z żelatyny na włosy

Zabieg laminowania włosów za pomocą żelatyny z powodzeniem możemy zrobić w naszym zaciszu domowym. Do domowego laminowania włosów potrzebujemy: 1x łyżka stołowa żelatyny, około 2-3 łyżki ciepłej wody i ulubioną odżywkę, olej lub maskę do włosów.

  1. Mieszanie żelatyny z wodą – starannie rozpuszczamy żelatynę w odpowiedniej ilości wody, tak aby uniknąć powstawania niechcianych grudek.
  2. Łączenie przygotowanej żelatyny z kosmetykiem – Rozpuszczoną już w ciepłej wodzie żelatynę powoli dodajemy do ulubionej odżywki, oleju lub maski intensywnie mieszając.
  3. Rozpoczynanie laminowania – tak przygotowaną mieszankę nakładamy na czyste, świeżo umyte i jedynie lekko wilgotne włosy, bezpośrednio na całą ich długość.
  4. Laminacja włosów – szybko nakładamy folię aluminiową lub czepek i zawijamy ręcznikiem tak, aby wytworzyć i podtrzymać temperaturę podczas laminowania włosów. Sama laminacja trwa około 45 minut.
  5. Spłukanie mieszanki – po tym czasie bardzo dokładnie spłukujemy miksturę z włosów zimną wodą. Następnie pozostawiamy włosy do wyschnięcia lub suszymy je letnim strumieniem powietrza z suszarki i modelujemy.

Naturalne kosmetyki do włosów Gdzie Kupić?

Kosmetyki naturalne do włosów oraz inne produkty można kupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)