Jakie kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować

Jakie kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować?

| 0 Komentarzy

Dbanie o zdrowie to nie tylko zbilansowana dieta i regularne uprawianie sportu. To także wybieranie odpowiednich, naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia i skóry kosmetyków. Prawidłowa pielęgnacja jest bowiem kluczem do zdrowego i młodego wyglądu. Jakie kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować?

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne stworzone wyłącznie z naturalnych, organicznych surowców, w dodatku nietestowanych na zwierzętach i nieszkodzących środowisku naturalnemu na etapie ich produkcji. Nie jest to przejaw mody, a raczej coraz większa świadomość przeciętnego konsumenta, który pragnie wybrać dla siebie to co najlepsze i najzdrowsze dla ciała.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to takie produkty, które nie zawierają w swoim składzie żadnych silnych i szkodliwych dla zdrowia detergentów i innych substancji chemicznych m.in. takich jak: sztuczne konserwanty, aromaty i barwniki, silne silikony, parabeny, alkohol i syntetyczne substancje zapachowe, parafina i oleje mineralne oraz substancje pochodzące z ropy naftowej. Kosmetyki naturalne mają naturalny i bezpieczny dla zdrowia i ciała skład, a składniki w nich zawarte są bezpieczne i zdrowe, niemodyfikowane genetycznie, które faktycznie pielęgnują skórę twarzy ciała i włosy.

Pod hasłem „kosmetyki naturalne” kryją się produkty zarówno ekologiczne (zwane zamiennie organicznymi) oraz produkty wyprodukowane z naturalnych składników. Terminy te różnią się stanowczo od siebie. Kosmetyki ekologiczne to produkty sprzyjające ochronie środowiska, pochodzące z monitorowanych upraw, na których wykorzystywane są bezpieczne środki niezagrażające bezpieczeństwu natury. Z kolei kosmetyki naturalne to takie produkty, których skład obejmuje minimum 95% naturalnych składników, niemniej jednak sposób ich produkcji nie musi być obarczony tak restrykcyjnymi regułami jak ma to miejsce w przypadku kosmetyków organicznych (ekologicznych).

Jakie są rodzaje kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki naturalne mają szeroki wachlarz zastosowań. Możemy znaleźć w asortymencie produktów naturalnych zarówno kosmetyki do pielęgnacji twarzy, skóry ciała, oraz dłoni i stóp, a także włosów. Ze względu na rosnące zainteresowanie wokół produktów naturalnych, w sprzedaży dostępnych jest coraz więcej naturalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji różnych partii ciała:

 • Pielęgnacja twarzy – do pielęgnacji twarzy dostępne są m.in. takie produkty jak kremy i sera na dzień i na noc, mydła, pianki i żele do mycia, olejki, glinki i maseczki, peelingi, toniki i mleczka, hydrolaty, pasty do zębów i balsamy do ust.
 • Pielęgnacja ciała – do pielęgnacji ciała stosowane są takie naturalne kosmetyki jak: mydła, balsamy, masła, olejki oraz płyny do kąpieli, musy i peelingi, mleczka i kremy na odpażenia .
 • Pielęgnacja włosów – w pielęgnacji włosów stosowane są takie naturalne kosmetyki jak: szampony, odżywki, wcierki, glinki, hydrolaty, olejki, balsamy, masła i maski.

Jakie kosmetyki naturalne do twarzy warto stosować?

Warto całą pielęgnację zarówno twarzy, jak i ciała oraz włosów zamienić na w pełni naturalną. Tylko dobrej jakości naturalne kosmetyki faktycznie nawilżają, odżywiają i regenerują, pielęgnując kompleksowo naszą skórę. Jednymi z podstawowych naturalnych produktów do pielęgnacji twarzy wartych stosowania są przede wszystkim łagodne i naturalne pianki oraz żele oczyszczające, które służą do dogłębnego mycia twarzy. Świetnym pomysłem jest włącznie do pielęgnacji nie tylko twarzy, ale i całego ciała oraz włosów są naturalne, oleje nierafinowane. Zanim jednak sięgniemy po dany olej warto rozpoznać swój typ skóry, a dopiero potem dobrać do niej odpowiedni olej pielęgnacyjny.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki do twarzy?

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, skóry ciała i włosów można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

 • pianka do mycia twarzy

  Odmładzająca pianka do mycia twarzy z różą damasceńską E-Fiore

 • olej arganowy

  Olejek arganowy nierafinowany BIO – Eliksir Młodości

 • Maska Błotna do twarzy ze spiruliną

  Maska Błotna do twarzy ze spiruliną, olejkiem z opuncji i kwasem HA

 • Maska Algowa Peel-Off

  Maska Algowa Peel-Off – Nawilżająca 30g – Na 5 zabiegów

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)