sposób na przetłuszczające się włosy

Jaki jest sposób na przetłuszczające się włosy?

| 0 Komentarzy

Przetłuszczające się włosy to problem, którego trudno się pozbyć. Jego przyczyną mogą być czynniki genetyczne, choroby, ale także nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Czy istnieje skuteczny sposób na przetłuszczające się włosy? Podpowiadamy jak sobie z nimi radzić.

Dobrze wiedzieć o tym, że przetłuszczone włosy nie tylko stanowią problem natury estetycznej, ale ich regularne i szybkie przetłuszczanie się może być dla nas sygnałem tego, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Jeśli więc zauważymy narastanie problemu, a systematyczna pielęgnacja włosów staje się dla nas coraz bardziej uciążliwa i mało efektywna – czas najwyższy wziąć problem pod lupę, zbadać jego przyczynę, a następnie znaleźć sposób na to, aby włosy mniej się przetłuszczały.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Przetłuszczanie się włosów jest czymś normalnym i dotyczy każdego człowieka. Jest to związane z budową włosów, gdzie każdy włos u swojej nasady posiada specjalny gruczoł łojowy, którego zadaniem jest produkcja sebum. Dlatego też często można w pierwszej kolejności zauważyć tłuste włosy u nasady – sebum jest rozprowadzane od samej cebulki włosa na całą długość po to, aby nawilżyć włosy. Ciekawostkę może stanowić fakt, że znacznie częściej możemy mieć do czynienia z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów ciemnych i prostych, a te jaśniejsze i kręcone częściej są przesuszone. Jednakże, kiedy możemy powiedzieć, że włosy nadmiernie się przetłuszczają? Powinniśmy przyjąć, że w momencie, kiedy istnieje konieczność codziennego ich mycia, a nawet kiedy taka konieczność pojawia się już w kilka godzin po ich poprzednim myciu.

Przyczyny przetłuszczania się włosów

Może być ich tak naprawdę wiele. To, na co możemy mieć zdecydowanie najmniejszy wpływ do czynniki genetyczne. Bardzo ciężko jest też odpowiednio szybko wpłynąć na gospodarkę hormonalną naszego organizmu, gdyż przetłuszczające się włosy mogą być tylko jedną z konsekwencji nieuregulowanego poziomu hormonów w organizmie. Natomiast to, na co mamy większy wpływ to przetłuszczanie się włosów spowodowane stresem, nieodpowiednią dietą, pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia, a także… niewłaściwą pielęgnacją.

Tłuste włosy po umyciu- przyczyny problemu

Kiedy zauważymy, że nasze włosy wyglądają na przetłuszczone już po ich umyciu i ich wysuszeniu – najprawdopodobniej przyczyną problemu jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Pierwszym powodem takiego stanu rzeczy może być zbyt duża ilość aplikowanych na włosy kosmetyków podczas jednorazowego ich mycia – za duża ilość szamponu, niedokładne spłukanie go z włosów, stosowanie bardzo agresywnych szamponów opartych o wysuszające alkohole, nakładanie zbyt dużej ilości ciężkich odżywek. Warto także zwrócić uwagę na stosowanie szamponów i odżywek, które mają w swoim składzie silikony – substancje sztuczne, które przyklejają się do włosów po to, aby nadać im wrażenie większej objętości.

Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Osoby, które zaobserwują u siebie problem z szybszą i nadmiarową produkcją sebum przez gruczoły u nasady włosów zastanawiają się, co zrobić z tłustymi włosami, aby szybko uzyskać poprawę sytuacji. Jak się jednak okazuje, pielęgnacja włosów przetłuszczających się nie musi być wcale uciążliwa i łatwo może wejść nam w nawyk. Pamiętajmy, aby podczas mycia włosów nie stosować gorącej wody, a kończąc wypłukiwanie szamponu, aby lekko schłodzić wodę, która pozwoli na obkurczenie się gruczołów produkujących sebum. Konieczne jest też stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Mogą to być dedykowane do tego celu szampony oraz odżywki. Najlepiej naturalne kosmetyki do włosów, które zawierają łagodne substancje myjące oraz naturalne wyciągi roślinne. Na przetłuszczające się włosy pomagają także płukanki na bazie cytryny, mięty lub pokrzywy. Warto także pamiętać o tym, aby zwalczać w sobie odruchowy nawyk dotykania włosów i przeczesywania ich palcami.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)