Jak zmyć olej z włosów

Jak zmyć olej z włosów?

| 0 Komentarzy

Włączenie olejowania włosów do pielęgnacyjnej rutyny jest doskonałym i bardzo prostym sposobem na piękne, zdrowe i gęste włosy. O ile samo olejowanie włosów nie jest zbyt trudnym zabiegiem to prawidłowe zmycie oleju z włosów może już sprawiać nie mały problem. Jak zmyć olej z włosów?

Co to jest olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to nic innego jak nałożenie odpowiedniego rodzaju oleju (specjalnie dobranego do potrzeb naszych włosów) na suche lub mokre kosmyki i / lub skórę głowy. Wybierając olej do pielęgnacji koniecznie zwróćmy uwagę na jego skład. Produkt powinien być olejem roślinnym, naturalnym, nierafinowanym bez dodatku syntetycznych barwników, zapachów i parafiny oraz innych szkodliwych substancji chemicznych.

Długość trzymania oleju na włosach jest naszą decyzją, jednak zaleca się, aby olej pozostał na włosach minimum 30 minut. Natomiast jeśli stosujemy olej również na skórze głowy to pamiętajmy, aby zmyć olej przed upływem 2 godzin.
Jak zmyć olej z włosów?

Sama woda do zmycia oleju z włosów nie wystarczy, bowiem jak wiemy z lekcji chemii, olej nie łączy się z wodą, przez co nie rozpuszcza się. Oznacza to, że po umyciu jedynie wodą uprzednio naolejowanych włosów, pozostaną nam jedynie tłuste i posklejane strąki lub tłustawe miejsca. Najłatwiejszym więc sposobem na pozbycie się oleju z włosów jest zastosowanie zwykłego silnego szamponu, bowiem ten delikatny może nie wystarczyć i będzie trzeba nawet dwukrotnie umyć włosy. Z kolei zastosowanie silnego myjącego szamponu mija się z celem. Owszem taki szampon bardzo łatwo się pieni i szybko zmyje olej z włosów, ale też dosłownie wypierze włosy, wnikając w ich głąb, przez co zniweczy pozytywne działanie olejowania.

Co to jest emulgowanie?

Doskonałą i najskuteczniejszą metodą delikatnego zmywania oleju z włosów jest emulgowanie. To bardzo prosta metoda, która polega na tym, że przed umyciem włosów szamponem nakładamy na kosmyki ulubioną naturalną maskę lub odżywkę, która ma za zadanie pomóc połączyć olej z wodą. Doprowadzi to do bardzo łagodnego i skutecznego umycia, z jednoczesną dodatkową pielęgnacją włosów.

Jak emulgować włosy maską lub odżywką?

Istnieją dwie najpopularniejsze metody emulgowania włosów. Najłatwiejszym sposobem jest najpierw spłukanie oleju z włosów ciepłą wodą, która dość skutecznie usuwa pierwszą warstwę oleju. A następnie nałożenie maski lub odżywki na włosy i pozostawienie jej na około 20 – 30 minut. Po upływie tego czasu zmywamy produkt ciepłą wodą, a następnie myjemy włosy delikatnym szamponem lub odżywką jeśli stosujemy metodę OMO. Drugą równie skuteczną metodą jest nałożenie odżywki lub maski na włosy i pozostawienie jej również na dłuższy czas. Po upływie około 30 minut spłukujemy produkt z włosów. Na skórę głowy oraz na całą długość włosów nakładamy łagodny, naturalny i rozpieniony wcześniej szampon po czym delikatnie spłukujemy go ciepłą wodą.

Jakim szamponem zmywać olej z włosów?

Mycie silnym szamponem m.in. z SLS i SLES nie jest dobrym pomysłem, ponieważ nie tylko niweczy wszelkie pozytywne właściwości olejowania włosów, ale też silnie przesusza kosmyki oraz podrażnia i wysusza delikatną skórę głowy. Mocne szampony dobrze się sprawdzą tylko raz na jakiś czas w celu silniejszego doczyszczenia skóry głowy i włosów. Polecany jest też w stosowaniu przed nałożeniem oleju. Dzięki tak silnym właściwościom myjącym szampon usunie pozostałości po kosmetykach do stylizacji i pielęgnacji (lakier do włosów, pianka, suchy szampon czy żel) oraz ciężkie silikony. Natomiast do usunięcia oleju z włosów zalecany jest bardzo łagodny, naturalny szampon bez SLS i SLES.

Naturalny olej do włosów

W pełni oleje do włosów oraz inne produkty do pielęgnacji włosów m.in. takie jak: wcierki, szampony, odżywki i maski można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)