Szampon do włosów kręconych

Jak wybrać dobry szampon do włosów kręconych?

| 0 Komentarzy

Włosy kręcone wzbudzają zachwyt szczególnie u tych osób, których natura nie obdarzyła bujnymi lokami. Niestety taki typ włosów wymaga starannej pielęgnacji, a wybór odpowiedniego szamponu jest kluczowy w pielęgnacji tego typu kosmyków. Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów kręconych?

Co to są włosy kręcone?

Włosy kręcone charakteryzuje mocny skręt. Zwykle, choć nie zawsze, są to włosy o typie wysokoporowatym. Oznacza to, że wydają się być matowe i nie odbijają światła, tak jak robią to włosy niskoporowate.

Nieprawidłowa pielęgnacja włosów kręconych prowadzi do ich zmatowienia, ciągłego puszenia, rozprostowania pięknego, charakterystycznego skrętu i braku odbicia u nasady. Takie włosy nawet po dość krótkim czasie złej pielęgnacji tworzą nieestetyczny efekt siana na włosach. Wszystkie produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów kręconych powinny spełniać wysokie wymagania. Szczególnie ważny jest podstawowy produkt do mycia głowy i włosów, czyli szampon.

Szampon do włosów kręconych – jak wybrać?

Co powinien zawierać szampon do włosów kręconych?

Jeśli stosujemy szampon codziennie lub co kilka dni, to tego typu produkt nie powinien w swoim składzie zawierać mocno czyszczących detergentów takich jak SLS czy SLES, silikonów. Nie powinien również zawierać syntetycznych polimerów – quaternium i polyquaternium (poza tymi, które można zmyć wodą np. polyquaternium-44 i polyquaternium-10), parafiny, gum i wosków, czy sztucznych barwników i konserwantów oraz wysuszającego alkoholu i perfum.

Dobrze jest jeśli łagodny, szampon bez silikonu zawiera wyłącznie naturalne i delikatne detergenty myjące m.in. takie jak: glukozyd kokosowy, glukozyd laurylowy czy mydlnica lekarska, a także wszelkiego rodzaju wyciągi i ekstrakty ziołowe i roślinne, witaminy, emolienty (naturalne i nierafinowane oleje roślinne) czy naturalne substancje nawilżające (miód, gliceryna i proteiny). Dobrze jest, aby szampon do włosów kręconych był emolientowy. Innego typu szampony ze względu na nadmiar substancji mogą jedynie powodować niepożądane puszenie się i elektryzowanie włosów.

Kiedy stosować szampon do włosów?

Wydawać by się mogło, że jest to pytanie dość oczywiste, ale nie w przypadku włosów kręconych. Wiele posiadaczek loków i fal decyduje się na codzienne, lub co kilkudniowe mycie swoich włosów jedynie naturalną odżywką do włosów i stosując szampon jedynie raz na 2-3 tygodnie. To świetna alternatywa nawet dla najlepszego szamponu do włosów. Bowiem odżywki stosowane na fale i loki nie przesuszają nadmiernie włosów, nie powodują ich puszenia oraz nie podrażniają skóry głowy. O ile w naturalnych szamponach do częstego stosowania nie powinny znajdować się tak silne środki myjące jak SLS czy SLES, to w produktach stosowanych raz na jakiś czas, jest to nawet wskazane. W ten sposób dokładnie oczyszczają skalp i włosy ze wszelkich pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych, brudu, smogu i innych zanieczyszczeń.

Gdzie kupić naturalny szampon do kręconych włosów?

Naturalny szampon do włosów kręconych oraz inne w naturalne i organiczne kosmetyki do pielęgnacji włosów można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)