Jak wybrać olej do włosów kręconych?

Jak wybrać olej do włosów kręconych?

| 0 Komentarzy

Olejowanie to pielęgnacja włosów która przyszła do nas z Indii. To bardzo szybki i prosty sposób na zdrowe, mocne i nawilżone włosy. Olejowanie szczególnie polecane jest włosom kręconym, suchym i zniszczonym, które wymagają szybkiej i intensywnej regeneracji i sporej dawki nawilżenia. Co to są włosy wysokoporowate? Jak wybrać olej do włosów kręconych?

Co to są włosy wysokoporowate?

Włosy porowate to takie, które przez swoją strukturę łatwo się puszą i elektryzują, szybko się moczą i równie szybko wysychają. Łatwo ulegają uszkodzeniom i są trudne do ułożenia. Do włosów wysokoporowatych zaliczamy przede wszystkim włosy kręcone, których naturalną cechą jest ten typ włosa. Włosy suche i zniszczone również będą włosami wysokoporowatymi. Co więcej, porowatość włosa nie jest stała i możemy ją zmieniać w zależności od pielęgnacji. Oznacza to, że nieprawidłowa pielęgnacja włosów niskoporowatych lub średnioporowatych może doprowadzić do nietrwałej zmiany struktury włosa na włosy wysokoporowate. Co więcej, każdy odcinek włosa może posiadać inną porowatość. Dotyczy to włosów szczególnie długich i bardzo długich, których z reguły końcówki są wysokoporowate.

Jaki jest dobry olej do włosów kręconych?

Włosy kręcone, które naturalnie posiadają wysoką porowatość co oznacza, że mają tendencję do puszenia się i przesuszenia nie lubią się z olejami nasyconymi. Za to doskonały na nie wpływ mają oleje nienasycone w tym: oleje wielonienasycone, bogate w Omega- 3 i Omega- 6 oraz jednonienasycone bogate w kwasy Omega-9.

Najlepszymi olejami do włosów wysokoporowatych (kręconych, suchych i zniszczonych) są nierafinowane, tłoczone na zimno oleje nienasycone. Do tego typu olejów mających korzystny wpływ na tego typu włosy zaliczamy: olej winogronowy, olej ze słonecznika, olej z amli, olej z orzechów laskowych, olej z wiesiołka, olej z pestek dyni, olej z czarnuszki, olej konopny, olej z nasion malin, olej z pestek arbuza, olej z pestek truskawki, olej lniany, olej z dzikiej róży piżmowej, olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, olej jojoba, olej rokitnikowy, olej z awokado, olej marula, olej makadamia, olej moringa lub olej z drzewa neem.

Jak olejować włosy wysokoporowate?

Olejowanie włosów wysokoporowaych można stosować na dwa sposoby: na mokro lub na sucho. Metoda na mokro polega na nałożeniu oleju (dobranego do struktury i potrzeb naszych włosów i skóry głowy) bezpośrednio na włosy mokre od wody lub hydrolatu, albo też zastosowanie go jako dodatek do maski lub odżywki do włosów kręconych. Natomiast metoda na sucho, to nałożenie oleju bezpośrednio na suche kosmyki. Niemniej jednak, niezależnie od tego na jaką metodę olejowania włosów kręconych się zdecydujemy, to każda z nich przyniesie zadowalające rezultaty.

Dla lepszych efektów nasączone olejem włosy można schować pod czepkiem i owinąć ręcznikiem. Pamiętajmy, aby nie przesadzać z ilością oleju, ponieważ może to utrudniać jego spłukanie.

Jak często olejować włosy kręcone?

Włosy wysokoporowate (kręcone, zniszczone lub suche) można śmiało olejować przed każdym myciem lub wmasowywać kilka kropel olejku w świeżo umyte włosy. Ważne, aby zabieg olejowania powtarzać przynajmniej 1 – 2 razy w tygodniu. Pamiętajmy, aby olej nakładać zawsze na czyste włosy, pozbawione suchego szamponu, żelu i innych środków do stylizacji włosów, które utrudniają wnikanie oleju w strukturę włosa. Olej należy trzymać na czystych włosach minimum przez 1 godzinę (dotyczy to każdego typu włosów). Zasada mówi, że im dłużej trzymany olej na włosach tym lepiej, dlatego też olej możemy pozostawić na włosach nawet na całą noc. Pamiętajmy jednak, że ta zasada nie dotyczy skóry głowy. Olej na skórze głowy możemy zostawić na skalpie maksymalnie na 2 godziny.

Gdzie kupić olej do włosów kręconych?

Naturalne oleje do włosów kręconych, zniszczonych i suchych oraz inne kosmetyki do pielęgnacji można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)