szampon do włosów przetłuszczających się

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów przetłuszczających się?

| 0 Komentarzy

Walka z przetłuszczającymi się włosami może wydawać się walką z wiatrakami. I nie powinno to dziwić, zwłaszcza w sytuacji, w której włosy trzeba myć codziennie, a pod koniec dnia i tak wyglądają na nieświeże. Nie należy się jednak załamywać, ponieważ wystarczy znaleźć dobry szampon do włosów przetłuszczających się, a problem sam się rozwiąże.

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów przetłuszczających się?

Pielęgnacja to podstawa

Włosy mogą się nadmiernie przetłuszczać z dwóch powodów – wewnętrznych lub zewnętrznych. Powód zewnętrzny to np. nieprawidłowa pielęgnacja, a wewnętrzny to np. problemy hormonalne. Najłatwiej jest zatem zacząć od zmiany przyzwyczajeń podczas mycia włosów, a przyczyny w większości powinny zniknąć. Dlatego tak ważne jest, aby używać dobrego szamponu do włosów przetłuszczających się, a przy jego wyborze nie kierować się tym, które marki są najpopularniejsze, a przede wszystkim składem szamponu. Ponieważ włosy tłuste i przetłuszczające się trzeba myć często, należy wybrać szampon o lekkiej konsystencji, który nie będzie dodatkowo obciążał włosów. Ważne jest, aby szampon do włosów tłustych zawierał naturalne składniki i pozbawiony był największych „wrogów” zdrowych i pięknych włosów, czyli niesławnych SLS, SLES, parabenów i silikonów.

Jakie składniki wybrać?

Aby wybrać dobry szampon na przetłuszczające się włosy, należy zapoznać się z jego składem i dowiedzieć się, które składniki będą nam służyć. Bez wątpienia najbardziej pożądanym składnikiem szamponów do włosów przetłuszczających się jest pokrzywa, która reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu leczy nie skutek, a przyczynę. Pokrzywa normalizuje skórę głowy, ogranicza wydzielanie łoju, przez co włosy dłużej zachowają świeży wygląd. Innymi sprzyjającymi składnikami, w walce z tłustymi włosami, są skrzyp polny, szałwia, szyszki chmielu, aloes i rozmaryn. Musisz wyrobić sobie nawyk czytania składu szamponu przed zakupem, ponieważ dobry szampon do włosów przetłuszczających się i tłustych powinien mieć krótki i prosty skład. Naturalne składniki będą najlepsze dla tego typu włosów, a każdy chemiczny dodatek niepotrzebnie je obciąży. Pamiętaj że silikony dodawane do kosmetyków nie powinny znajdować się w szamponach do włosów tłustych, ponieważ ich zadaniem jest nadanie suchym włosom nabłyszczenia, czyli na tłustych włosach spotęgują efekt świecenia się. Dlatego dobrze jest postawić na naturalne wyroby.

Warto wypróbować nowości

Jeżeli jeszcze nie słyszałaś o szamponach w kostkach, to to jest dobry moment, aby je wypróbować. Uważaj jednak aby nie kupić mydła do włosów, bo te nie są dobre do włosów przetłuszczających się. Szampony w kostce są wytwarzane z naturalnych składników, nie zawierają sztucznych dodatków, dzięki czemu nie będą obciążać wrażliwych włosów. Zwróć uwagę czy szampon, który wybierzesz zawiera w sobie m.in. zieloną glinkę, cytrynę, lawendę, miętę, łopian lub olejek z drzewa herbacianego – jeżeli tak, śmiało możesz go kupić. Wszystkie te składniki pozytywnie wpływają na zbyt szybko przetłuszczającą się skórę głowy. Warto też zwrócić uwagę na szampony zawierające węgiel w składzie, ponieważ pomaga on nie tylko w walce z przetłuszczającymi się włosami, ale także z łupieżem, który często współtowarzyszy tej przypadłości.

Czy istnieje szampon idealny dla każdego?

Prawdopodobnie nie, wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ale i problemów z włosami. Natomiast jeżeli zaczniesz uważnie czytać składy szamponów do włosów przetłuszczających się i wyeliminujesz te, które pełne są sztucznych, chemicznych dodatków, a postawisz na naturalne i ziołowe mieszanki, na pewno znajdziesz nie tylko dobry, naturalny szampon bez silikonu i parabenów, ale wręcz idealny dla Ciebie.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)