Jak odbudować zniszczone włosy

Jak odbudować zniszczone włosy?

| 0 Komentarzy

Podatne na łamliwość, suche, szorstkie i matowe. To cechy charakterystyczne włosów wysokoporowatych, które są trudne do poskromienia. Pielęgnacja takiego typu włosów bywa trudna i długotrwała. Jak odbudować zniszczone włosy?

Co to są włosy zniszczone?

Za włosy zniszczone uznaje się te, które utraciły w większym stopniu swoje naturalne tłuszcze i wodę poprzez stale niedomknięte łuski. Otwarte łuski włosa są chropowate, matowe i nieprzyjemne w dotyku, bardzo łatwo się puszą i elektryzują oraz są niezwykle podatne na łamliwość.

Przyczyn powstawania suchych i zniszczonych włosów może być wiele. Zalicza się do nich m.in.:

  • Genetyka.
  • Nieodpowiednia dieta.
  • Niehigieniczny styl życia (stres, brak snu i używki).
  • Nieprawidłowa pielęgnacja i stylizacja włosów.
  • Zmiany w gospodarce hormonalnej.

Jak odbudować zniszczone włosy?

Odbudowywanie zniszczonych włosów wymaga czasu i właściwej, świadomej pielęgnacji. Jednym z najważniejszych elementów w pielęgnacji włosów zniszczonych jest przede wszystkim wyeliminowanie takich produktów pielęgnacyjnych, które zawierają w swym składzie mocne detergenty oraz inne agresywne substancje myjące i oblepiające kosmyki sylikony. Zamiast tego warto, abyśmy stosowali naturalne i łagodneszampony bez silikonu, odbudowujące i silnie nawilżające, naturalne odżywki do włosów oraz maski do włosów czy wcierki do skóry głowy, a także naturalne oleje (szczególnie te dedykowane włosom wysokoporowatym). W prawidłowej pielęgnacji odbudowującej zniszczone włosy, wykluczamy też wszystkie produkty i akcesoria do stylizacji włosów jak: suszarka, prostownica czy lokówka, a także koloryzację włosów czy trwałą ich ondulację, które tylko pogłębiają problem zniszczonych włosów.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki do zniszczonych włosów?

Naturalne kosmetyki dedukowane włosom zniszczonym oraz inne produkty do pielęgnacji i stylizacji różnych typów włosów można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)