Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

| 1 Komentarz

Niesprzyjające warunki pogodowe takie jak mróz, wiatr, czy niskie temperatury nie sprzyjają naszej cerze. Skóra w tym czasie staje się sucha, zaczerwieniona, popękana i może towarzyszyć jej piekący ból. Jak więc prawidłowo dbać o skórę zimą?

Nieodpowiednia pielęgnacja i brak zabezpieczeń skóry przed niekorzystnymi warunkami w okresie zimy, bardzo negatywnie wpływa na stan naszej cery. Skóra wtedy staje się nadmiernie wysuszona, zaczerwieniona, swędząca, ściągnięta, szara, szorstka i matowa. Przedstawiamy kilka wskazówek pomocnych w pielęgnacji skóry w okresie zimowym.

Dlaczego skóra potrzebuje zimowej pielęgnacji?

Czas zimowy zdecydowanie nie rozpieszcza naszej skóry, przez co wymaga ona intensywniejszej pielęgnacji, opartej przede wszystkim na silnym natłuszczaniu i odżywianiu. W tym celu idealnie sprawdzą się tłuste masła do ciała takie jak masło murumuru, masło babassu czy afrykańskie masło shea, oleje takie jak olej awokado czy olej ze słodkich migdałów oraz naturalne balsamy, pomadki i tłuste kremy do twarzy. Pomogą one zregenerować silnie podrażnioną, suchą i popękaną skórę, pozostawiając ją miękką, gładką i elastyczną. W okresie zimowym pamiętajmy o cieplejszym, wygodnym i nieuciskającym ciała ubraniu i (niezależnie od pory roku) odpowiednim nawodnieniu organizmu, w postaci odpowiedniej ilości wody.

Jak dbać o skórę zimą?

Krem z filtrem

Krem z filtrem o wysokim współczynniku SPF powinniśmy stosować przez cały rok, szczególnie zimą, kiedy to promienie słoneczne odbijają się od kryształków śniegu, przez co promieniowanie działa silnie niekorzystnie na skórę, tak jak w okresie letnim. Szczególnie podczas wspinaczek górskich lub jazdy na nartach powinniśmy zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem, ponieważ niezabezpieczona skóra może ulec silnym poparzeniom.

Balsam do ust

Pozbawione gruczołów łojowych usta są szczególnie narażone na negatywne warunki pogodowe w czasie zimy. Niezabezpieczone stają się suche, spierzchnięte, a każdy ruch warg może sprawiać piekący ból. Aby tego uniknąć należy odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować usta (najlepiej smarować je co godzinę) za pomocą naturalnych maseł, tłustych olejków i kremów oraz pomadek do ust z zawartością wosku lub tłuszczów roślinnych.

Odpowiednie natłuszczenie skóry

W okresie zimowym, kiedy temperatura spada poniżej zera, warto zamiast kremu nawilżającego (który najlepiej stosować tylko jeśli przebywamy w pomieszczeniach) stosować krem półtłusty lub tłusty, ponieważ tylko takie są w stanie ochronić skórę przed zimnym wiatrem i mrozem. Na rynku istnieje wiele naturalnych kremów półtłustych i tłustych odpowiednich dla każdego problemu i typu skóry.

Naturalne kosmetyki na zimę

Naturalne produkty, idealne do pielęgnacji skóry zimą oraz inne kosmetyki dostępne są w sklepie Sanaja.pl.

1 komentarz

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)