jak dbać o długie włosy - sanaja

Jak dbać o długie włosy?

| 0 Komentarzy

O pięknych, gęstych, mocnych, a przede wszystkim zdrowych włosach i skórze głowy marzy niemal każda z nas. Jak więc dbać o nie dbać tak, aby wyglądały pięknie i zdrowo? Oto 6 podstawowych zasad pielęgnacji włosów.

1. Nie myj włosów codziennie

Brzmi to zapewne dość dziwnie, ale wbrew pozorom im częściej myjemy włosy, tym stają się one bardziej suche, matowe i łamliwe. Jeśli stosujesz odpowiednie, naturalne kosmetyki to trzy mycia w tygodniu powinny wystarczyć w zupełności, nawet przy bardzo długich włosach.

2. Zwróć uwagę na produkty do stylizacji i pielęgnacji

Duże znaczenie dla utrzymania włosów w dobrej kondycji mają kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Często drogeryjne produkty przeładowane są chemią oraz innymi zbędnymi dodatkami, które na dłuższą metę tylko szkodzą włosom. Postaw na naturalne, ziołowe produkty i domowe składniki. Obowiązkowym elementem pielęgnacji są także wszelkiego rodzaju maski, odżywki i wcierki do włosów oraz skóry głowy, które przyniosą o wiele lepsze rezultaty, bez szkody dla kosmyków (jeśli są całkowicie naturalne, wolne od zbędnej, szkodliwej chemii). W miarę możliwości unikaj też chemicznych zabiegów na włosach. Stosuj również z umiarem suszarkę do włosów, lokówkę czy prostownicę.

3. Nie rozczesuj mokrych włosów

Mokre włosy są delikatne i bardziej podatne na uszkodzenia niż wysuszone, dlatego staraj się nie rozczesywać włosów mokrych oraz nie trzeć ich energicznie ręcznikiem.
4. Natłuszczaj kosmyki

Choć metoda ta jest stara jak świat, dopiero teraz stała się u nas niezwykle popularna. Mowa o olejowaniu włosów, które jest wręcz niezbędne do zachowania mocnych, pięknych i zdrowych włosów. Natłuszczanie włosów odpowiednim rodzajem oleju jest tak naprawdę obowiązkowym elementem pielęgnacji, szczególnie długich włosów. Dla widocznych rezultatów stosuj olejowanie co najmniej 2 razy w tygodniu.

5. Masuj skórę głowy

Masaż skóry głowy poprawia jej ukrwienie, pobudza cebulki włosowe do wzrostu, wzmacnia je oraz stymuluje do obrony przed wypadaniem. Stosuj masaż skóry głowy około 2 razy w tygodniu.

6. Myj włosy w letniej lub zimnej wodzie

Staraj się unikać mycia włosów i skóry głowy w ciepłej lub gorącej wodzie. Zapewne jest to bardziej komfortowe niż mycie w letniej wodzie czy zimnej, jednak gorąco (podobnie jak wszelkie zabiegi z użyciem ciepła) sprzyja puszeniu i sprawia, że włos staje się matowy i przesuszony. Zimny strumień wody, szczególnie w końcowym myciu kosmyków, domyka łuski włosa i sprawia, że włosy stają się gładkie i mniej podatne na uszkodzenia.

Naturalne produkty do pielęgnacji włosów

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy znajdziesz w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)