Henna do włosów - Dlaczego warto ją stosować

Henna do włosów – Dlaczego warto ją stosować?

| 0 Komentarzy

Znana już od czasów starożytnych, gdzie wykorzystywana była w celach leczniczych, pielęgnacyjnych i koloryzujących. Stosuje się ją do farbowania włosów, brwi i rzęs oraz wykonywania zmywalnych tatuaży. Henna jest naturalnym i najzdrowszym odpowiednikiem chemicznych farb do włosów. Jakie wyjątkowe właściwości posiada ziołowa henna do włosów oraz dlaczego warto ją stosować?

Henna do włosów

Henna jest całkowicie naturalnym i roślinnym barwnikiem, który pozyskuje się z liści i pędów rośliny o nazwie Lawsonia Bezbronna. Rośnie ona głównie w Indiach, Australii, Afryce, a nawet w Ameryce Łacińskiej. Henna powstaje w wyniku zerwanych, rozdrobnionych i ugotowanych liści, które następnie należy wysuszyć. Tak powstały proszek należy wymieszać z odpowiednią ilością wody, dzięki czemu mieszanka zyskuje pielęgnacyjne i koloryzujące właściwości.

Naturalna, ziołowa henna zawiera wiele cennych składników mineralnych, m.in. takich jak: witaminy z grupy A, B i D, wapń, magnez i potas oraz liczne enzymy, błonnik, kwas oleinowy i linolowy.

Henna do włosów – Dlaczego warto ją stosować?

Henna ziołowa do włosów to bardzo dobry wybór dla osób, którym zależy na łagodnym farbowaniu i jednocześnie chcącym pogrubić, wzmocnić i odżywić swoje kosmyki. To również bardzo dobra opcja dla tych, którym nie zależy na częstej zmianie koloru, a jedynie pogłębieniu lub delikatnej zmianie.

Niestety największą wadą stosowania naturalnych henn na włosy (oprócz niezwykle długiego i dość problematycznego procesu farbowania włosów) jest fakt, że usunięcie barwnika z włosów jest niemal niemożliwe (a wszelkie rozjaśnianie nie wchodzi już w grę i należy odczekać, aż włos naturalnie odrośnie), a uzyskany kolor po hennowaniu pozostanie na włosach przez wiele miesięcy.

Henna do włosów Kolory

Ziołowe henny do włosów nadają włosom piękny i intensywny kolor (intensywniejszy niż w przypadku zwykłych farb) za sprawą odpowiedniego procesu produkcji, a także całkowicie pokrywają siwe włosy. Naturalne henny do koloryzacji włosów mają bogatą paletę barw, począwszy od neutralnego, bezbarwnego odcienia, który jedynie pogrubia, wzmacnia i odżywia włosy bez ich koloryzacji, po różne odcienie blondu, czerwieni, brązów i czerni.

Zwykle czyste henny do włosów są całkowicie naturalne i nie zawierają żadnych chemikaliów, a to oznacza, że za ich pomocą nie da się w żaden sposób rozjaśnić włosów, a jedynie henna włosy może jedynie przyciemnić. Warto wiedzieć, że naturalną hennę do włosów można mieszać z innymi ziołami w celu stworzenia innych kolorów. Proporcje zależą od od pożądanego odcienia, struktury oraz koloru włosów.

Henna Cassia – Bezbarwna

Khadi Henna Cassia

To w pełni naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów (szczególnie polecana jest do włosów bardzo zniszczonych chemicznym farbowaniem). Nie ma działania koloryzującego (w przypadku włosów blond nadaje im miodowy lub złotawy ton, a w przypadku włosów wyjątkowo cienkich i rozjaśnionych może im nadać nawet zielonkawy odcień), za to sprawia, że włosy stają się mocniejsze, bardziej elastyczne, miękkie i pełne zdrowego blasku.

Cena: 34,49 zł

Kup teraz

Henna do włosów blond

Na rynku dostępne są również ziołowe, naturalne henny przeznaczone do farbowania włosów blond. Firma Khadi w swojej ofercie posiada takie farby jak:
Henna Jasny Blond, która zapewnia włosom kolor od jasnego blondu do lekko czerwonawego odcienia blondu, a włosom o naturalnym kolorze blond zapewnia nieco ciemniejszy odcień;
Henna Złoty Blond o tymczasowej trwałości (do kilku tygodni) nadającą włosom złotego lub złoto – czerwonawego blondu;
Henna Słoneczny Blond nadaje włosom ciepłego, żywego i słonecznego koloru blond;
Henna Ciemny Blond pozwala zafarbować włosy na odcień ciemnego, chłodnego blondu, a na ciemniejszych włosach farba pozwala na ocieplenie już istniejącego koloru.

Henna brązowa

Henna brąz to najczęściej poszukiwane produkty Khadi. Marka posiada w swojej ofercie bogatą paletę odcieni. Najpopularniejszym z nich jest henna ciemny brąz, ale pozostałe również cieszą się rosnącą popularnością. Są to: henna złoty brąz, henna jasny brąz (nadaje włosom odcień od jasnego brązu do średniego brązu tylko i wyłącznie w ciepłych odcieniach), średni brąz i nowość w ofercie Khadi – Henna popielaty brąz, która daje kolor w zależności od wyjściowego koloru włosów (od kremowego cappuccino po intensywny, kawowy brąz) i doskonale pokrywa siwe włosy. Równie interesująca jest także henna orzechowy brąz, która nadaje włosom pięknego orzechowego, głębokiego brązu o intensywnym lecz chłodnym odcieniu.

Henna czerwona

Naturalna ziołowa henna czerwona nadaje naturalnie wyglądający odcień od jasnej rudawej czerwieni, aż do ciemnego mahoniu, bowiem farba może być mieszana z innymi ziołami w celu stworzenia innego, oczekiwanego koloru. Firma Khadi w swojej ofercie posiada również inne zbliżone odcienie farb, takie jak:
Henna z Amlą i Jatrophą, która nadaje jasnym włosom kolor bardzo intensywnej czerwieni, a innym ciemniejszym włosom nadaje bardzo intensywny, czerwonawy odcień.
Henna z Amlą kasztanowo-miedziany brąz nadaje włosom odcień kasztanowo – miedzianego brązu przechodzący (w zależności od wyjściowego koloru włosów) w ciemną czerwień lub ciemny odcień brązu.

Henna do włosów Jak Wybrać?

Warto zwrócić uwagę na skład produktu, bowiem nie wszystkie henny są sobie równe. Wybierajmy zawsze te w pełni naturalne, wolne od dodatkowych składników chemicznych, ponieważ będą one miały tak samo destrukcyjny wpływ na włosy jak zwykła, klasyczna farba.

Henna Khadi

Kosmetyki Khadi bogate są tylko i wyłącznie w najwyższej jakości naturalne, indyjskie zioła (pochodzą one z najlepszych części zbiorów, są suszone i starannie mielone) oraz olejki i komponowane według specjalnych receptur przez specjalistów Ajurwedy. Produkty Khadi przede wszystkim słyną z doskonałych i całkowicie naturalnych farb do włosów. Zawierają bogatą paletę naturalnie wyglądających kolorów m.in. takich jak: jasne, złociste i ciemne blondy, czerwienie, rudości, jasne, ciemne oraz popielate brązy, a także czernie w wielu tonacjach.

Firma Khadi gwarantuje, że ich kosmeytyki są całkowicie naturalne, nie testowane na zwierzętach, nie zawierają oleju mineralnego (a inne użyte oleje są ekologicznego pochodzenia), ani żadnych syntetycznych barwników. Marka Khadi zapewnia, że kosmetyki ich produkcji zawierają wyłącznie naturalne i oryginalne indyjskie zioła, zbierane przez mieszkańców danego rejonu, a do ich produkcji nie wykorzystano pracy dzieci. Opakowania produktów są zdatne do recyklingu i sprowadzone do minimum, natomiast sam proces sprzedaży opiera się na zasadach uczciwego handlu.

Warto zaznaczyć, że każda henna do włosów Khadi posiada certyfikat BDIH, który potwierdza naturalne pochodzenie składników, oraz zapewnia, że w składzie farby nie ma żadnych konserwantów, utleniaczy, sztucznych aromatów i wspomagaczy koloru. Oznacza to także, że henna w proszku Khadi jest całkowicie bezpieczna i bez obaw może być stosowana nawet przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

Henna do włosów Gdzie Kupić?

100% naturalna henna do włosów lub Khadi Henna oraz inne kosmetyki do włosów naturalne można kupić w sklepie Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)