
Glinki do włosów – Czy warto je stosować?
| 0 Komentarzy
Naturalne glinki kosmetyczne od dawna słyną ze swoich dobroczynnych właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych. Z tego względu z powodzeniem wykorzystywane są w pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz pomocniczo w medycynie naturalnej. Jakie są rodzaje naturalnych glinek kosmetycznych? Jak stosować glinki do włosów i jakich pozytywnych efektów w pielęgnacji włosów i skóry głowy możemy oczekiwać?
Naturalne glinki powstają w wyniku suszonych na słońcu skał osadowych, bogatych w cenne składniki mineralne przede wszystkim takie jak: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź i selen, które mają doskonały wpływ nie tylko na skórę i włosy, ale i na cały organizm. Z tego względu od dawna wykorzystywane są m.in. jako oczyszczające maseczki i toniki na twarz i ciało, okłady do redukcji cellulitu i usuwania toksyn ze skóry, czy jako naturalny szampon oczyszczający do skóry głowy. Popularnie wykorzystywane są też jako naturalny dezodorant lub pasta do mycia zębów.
Glinki do włosów – Czy warto je stosować?
Systematyczne stosowanie glinki w pielęgnacji skóry głowy i włosów przynosi doskonałe rezultaty, pozytywnie wpływając na kich kondycję. Ze względu na swoje właściwości detoksykujące, odkażające, oczyszczające i wzmacniające, naturalna glinka wywiera doskonały wpływ na włosy i skalp. Stosowana regularnie w krótkim czasie przynosi zadowalające rezultaty.
Dla kogo glinka kosmetyczna na włosy?
Glinkę docenią przede wszystkim osoby posiadające delikatną i wrażliwą skórę głowy, borykające się z nadmiernym swędzeniem i pieczeniem skóry. Polecana jest osobom, które mają problemy z łupieżem czy włosami oklapniętymi i szybko przetłuszczającymi się. Glinka pomocna też jest dla tych, którzy posiadają słabe i łamliwe włosy, chcą zahamować nadmierne wypadanie włosów i przyspieszyć wzrost nowych kosmyków. Naturalna glinka pomocna jest również w układaniu niesfornych, problematycznych włosów lub fryzury.
Wpływ glinki na skórę głowy i włosy
- Łagodzi podrażnienia, likwiduje świąd i pieczenie skóry głowy.
- Niweluje wszelkie zaczerwienienia i stany zapalne.
- Reguluje pracę gruczołów łojowych skóry, dzięki temu zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się kosmyków.
- Dogłębnie oczyszcza, odkaża peelinguje i usuwa toksyny ze skalpu.
- Wzmacnia osłabione i łamliwe włosy.
- Odżywia i stymuluje cebulki włosowe do szybszego wzrostu.
- Zmniejsza nadmierne wypadanie włosów.
- Odbija włosy od nasady przez co zwiększa ich objętość oraz przedłuża świeżość fryzury.
- Wzmacnia ukrwienie skóry głowy i pobudza krążenie.
5 popularnych glinek kosmetycznych
Glinki występują w naturalnie różnych kolorach, przez co każda z nich różni się nieco swoim działaniem i właściwościami.
1. Glinka zielona na włosy
Najpopularniejsza glinka, która skutecznie oczyszcza skórę głowy i normalizuje nadmierne wydzielanie sebum oraz wyrównuje poziom pH skóry. Ponadto łagodzi wszelkie podrażnienia, świąd i pieczenie oraz niewielkie stany zapalne na skalpie. Więcej informacji o zielonej glince.
2. Glinka biała na włosy
Zwana inaczej glinką kaolin, porcelanową lub chińską jest jedną z najdelikatniejszych glinek, która działa najłagodniej, gojąc i zabliźniając wszelkie podrażnienia skóry głowy. Co więcej, wygładza, poprawia koloryt skóry, odżywia i nawilża. Więcej informacji o białej glince.
3. Czerwona glinka na włosy
Działa podobnie, aczkolwiek łagodniej niż popularna glinka zielona. Podobnie jak ona normalizuje poziom sebum i reguluje pracę gruczołów łojowych. Co więcej, wzmacnia cebulki włosowe uszczelniając naczynia krwionośne i poprawiając krążenie podskórne. Więcej informacji o czerwonej glince.
4. Błękitna glinka na włosy
Ze względu na dużą ilość kobaltu i siłę działania jest jedną z najbardziej wartościowych glinek. Doskonale absorbuje wydzielany nadmiar sebum i oczyszcza skórę głowy ze wszelkich toksyn i zanieczyszczeń. Ponadto silnie regeneruje i odżywia cebulki włosowe. Więcej informacji o niebieskiej glince.
5. Glinka żółta na włosy
Wykazuje działanie podobne do glinki czerwonej. Odróżnia się tym, że zawiera znacznie większą ilość żelaza niż pozostałe naturalne glinki. Dogłębnie odkaża i oczyszcza skórę z nadmiaru sebum oraz wszelkich zanieczyszczeń. Spowalnia procesy starzenia, rewitalizuje i regeneruje oraz łagodzi i koi podrażnienia. Ponadto wzmacnia i odżywia włosy pozostawiając je niebywale miękkie, lekkie i lśniące. Więcej informacji o białej glince.
Jak stosować glinkę na włosy?
Naturalną, pełną wartościowych minerałów glinkę można stosować na skalp i włosy na kilka sposobów. Oto 3 najczęściej wykorzystywane zastosowania glinki na skórę głowy i włosów:
Glinka jako szampon do włosów
Coraz częściej popularne staje się mycie włosów glinką zamiast szamponu. Aby umyć włosy za pomocą glinki wystarczy wymieszać ją z wodą lub hydrolatem roślinnym i użyć dokładnie tak, jak w przypadku mycia szamponem. Bardzo ważne jest, aby po umyciu włosów i skóry głowy glinką nałożyć ulubioną, naturalną odżywkę lub maskę, dzięki temu włosy łatwiej się będą rozczesywać i układać.
Glinkę można też stosować jako suchy szampon. Wystarczy nałożyć ją w suchej postaci bezpośrednio na skórę głowy i włosy u nasady, chwilę odczekać i wyczesać nadmiar produktu.
Regularne mycie włosów i skalpu za pomocą glinki przede wszystkim równoważy wydzielanie sebum powstałe na skórze głowy, co zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Oprócz dogłębnego oczyszczania, odświeżenia i odbicia od nasady, mycie włosów glinką pomaga odżywić i wzmocnić włosy. Zmniejsza łamliwość kosmyków i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.
Glinka jako maska do włosów
Odpowiednio dobraną do naszych potrzeb i typu skóry glinkę możemy wymieszać z ulubioną naturalną odżywką lub olejem. Gotową mieszankę nakładamy bezpośrednio na skórę głowy i nasadę włosów. Po upływie 5 – 15 minut zmywamy dokładnie naturalnym szamponem lub odżywką, jeśli stosujemy mycie OMO. Stosując maskę z glinki na skórę głowy i nasadę włosów nie tylko dogłębnie oczyścimy skórę ze wszelkich zanieczyszczeń i resztek sebum, ale też odżywimy i nawilżymy skórę pozostawiając ją gładką, miękką i zregenerowaną.
Glinka jako peeling do skóry głowy
Naturalną glinkę z powodzeniem można stosować jako naturalny peeling do skóry głowy. Wystarczy niewielką ilość odpowiedniego rodzaju glinki wymieszać z wodą, hydrolatem, naturalnym balsamem lub odżywką, mielonymi pestkami lub cukrem. Tak powstałą mieszankę należy delikatnie wetrzeć i masować przez 2 – 5 minut w skalp. Po upływie czasu należy spłukać i umyć włosy ulubionym, naturalnym szamponem. Taki peeling skóry głowy warto wykonywać raz na tydzień. W ten sposób dokładnie oczyścimy skalp ze wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Dodatkowo poprawimy krążenie krwi, odżywimy i pobudzimy cebulki włosowe do wzrostu.
Cena
Ceny glinek na rynku mogą być różne w zależności od jakości, pojemności oraz przede wszystkim rodzaju, czyli koloru samej glinki. Niemniej jednak tego typu naturalne produkty należą do jednych z tańszych produktów kosmetycznych.
Naturalne glinki
W pełni naturalne glinki oraz inne kosmetyki do pielęgnacji włosów można zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.
Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie