Glinka niebieska właściwości

Glinka niebieska – Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

| 0 Komentarzy

Podobnie jak inne naturalne glinki wyróżnia się swoimi wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi i leczniczymi oraz niebywałym kolorem w odcieniach błękitu. Jakie właściwości posiada glinka niebieska?

Niebieska glinka INCI: Montmorillonite, llite (zwana także glinką błękitną, bentonite, montmorillonit, błękitną glinką krymską, glinka wulkaniczną, mydłem ziemi, czy ziemią wulkaniczną) występuje głównie we Francji, USA, na Krymie (jedno z najczystszych złóż na świecie) i w Rosji. Powstała ona w wyniku gromadzenia się szkliw i popiołów wulkanicznych na dnie mórz i słonych jezior, gdzie wietrzały w obecności rozkładających się związków organicznych. Glinka niebieska może mieć zabarwienie szare z delikatnymi odcieniami błękitu lub całkowicie niebieskie.

Glinka niebieska Właściwości

W glince niebieskiej znajdziemy ponad 30 cennych pierwiastków, takich jak: krzem, magnez, glin, żelazo, potas, sód i wapń w postaci dobrze przyswajalnej przez człowieka.

Glinka niebieska Działanie

  • Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.
  • Silnie odżywia poprawiając krążenie i regeneruje skórę.
  • Redukuje cellulit.
  • Wyraźnie wygładza zmarszczki i napina skórę.
  • Dogłębnie oczyszcza skórę ze wszystkich zanieczyszczeń.
  • Wchłania sebum oraz produkty metabolizmu na powierzchni skóry i głęboko w jej porach.
  • Silnie mineralizuje skórę.

Glinka niebieska Zastosowanie kosmetyczne

Podobnie jak inne naturalne glinki, glinka niebieska francuska znajduje swoje zastosowanie jako maska do twarzy, okład na ciało (glinka niebieska na cellulit sprawdza się wprost rewelacyjnie), dodatek do kąpieli, maska do włosów czy jako peeling do delikatnej skóry głowy. Glinka niebieska na twarz szczególnie polecana jest do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej, łojotokowej z egzemą lub łuszczycą.

Glinka niebieska Cena

Na rynku jest wiele dostępnych glinek niebieskich, różnią się jednak one ceną w zależności od czystości glinki i pojemności opakowania. Najlepszej jakości jest ta o najjaśniejszym niebieskim odcieniu.

Glinka niebieska Gdzie Kupić?

Niebieską glinkę oraz inne glinki i maseczki można kupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Glinka niebieska 100% naturalna

Glinka niebieska 100% naturalna – Your Natural Side 75g

Posiada właściwości ujędrniające, likwiduje martwe komórki, stymuluje regenerację tkanek i poprawia mikrokrążenie. Polecana do cery suchej i wrażliwej.

Cena: 18,99 zł

Zobacz gdzie kupić

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)