dlaczego warto stosować dezodoranty bez aluminium

Dlaczego warto stosować dezodoranty bez aluminium?

| 0 Komentarzy

Dezodoranty bez aluminium cieszą się coraz to większą popularnością. Jakie właściwości posiadają takie dezodoranty, jakie są korzyści z ich stosowania i czy są równie skuteczne jak dezodoranty chemiczne, popularne w drogeriach?

Dezodoranty bez dodatku aluminium

Dezodoranty i antyperspiranty bez dodatku szkodliwego dla zdrowia aluminium są często produktami wegańskimi i nietestowanym na zwierzętach. Oznacza, że żadne żywe zwierzę nie cierpiało podczas testu takiego produktu, w przeciwieństwie do wielu dezodorantów i antyperspirantów chemicznych. 100% organiczne dezodoranty wolne są też od alkoholu, tłuszczów zwierzęcych, barwników, środków chemicznych i konserwujących oraz szkodliwych związków glinu.

Skład naturalnych dezodorantów

W skład naturalnych dezodorantów i antyperspirantów wchodzą takie naturalne składniki jak: soda oczyszczona (działa antybakteryjnie i oczyszczająco z toksyn), aloes (łagodzi stany zapalne, goi skórę, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie), baobab (odżywia i nawilża skórę), lukrecja (łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia) oraz inne dodatki jak naturalne wyciągi roślinne, olejki czy hydrolaty.

Dlaczego warto je stosować?

Naturalne dezodoranty i antyperspiranty bez dodatku aluminium mogą być tak samo skuteczne jak popularne dezodoranty chemiczne, ale działają w sposób naturalny, bez żadnej szkodliwości dla zdrowia.

Dlaczego w dezodorantach jest aluminium?

Aluminium czyli inaczej sole glinu (m.in. chlorek glinu, chlorowodorek glinu, siarczan glinu i fenosiarczan glinu) zawarte w dezodorantach i antyperspirantach chemicznych oraz w popularnych, naturalnych ałunach (ałun ma działanie dezodoryzujące ze względu na obecność glinu czyli aluminium) mają za zadanie skutecznie chronić skórę przed pojawieniem się niechcianych plam potu i przykrym zapachem.

Dlaczego aluminium jest szkodliwe?

Częste stosowanie dezodorantów i antyperspirantów chemicznych o wysokim stężeniu aluminium może prowadzić do zapaleń gruczołów łojowych i potowych w postaci zgrubień i guzków pod pachami oraz nieprzyjemnego podrażnienia skóry. Aluminium może niszczyć DNA komórek i prowadzić do mutacji, zwiększyć może masę ciała i mózgu oraz zaburzać proces termoregulacji i proces oczyszczania organizmu z toksyn. Aluminium i parabeny mogą również prowadzić do szybszego rozwoju choroby Alzheimera i powodują raka piersi. Guzy rakowe często są zlokalizowane w pobliżu węzłów chłonnych i pach. Zespół dr Philippy Darbre z Uniwersytetu w Reading odkrył, że poddane badaniu histopatologicznemu guzy zawierały aluminium i parabeny.

Gdzie kupić dezodoranty bez aluminium?

Naturalne dezodoranty bez dodatku aluminium oraz inne kosmetyki można kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)