5 sposobów na zmarszczki wokół oczu - sanaja

5 sposobów na zmarszczki wokół oczu

| 0 Komentarzy

Zwane potocznie kurzymi łapkami lub zmarszczkami śmiechu, zmarszczki wokół oczu są nieuniknioną oznaką starzenia się skóry. Jak więc zapobiegać ich powstawaniu?

Zmarszczki wokół oczu

Starzenie skóry jest całkowicie naturalnym i nieuniknionym procesem, który jest zaprojektowany i zgodny z naszą naturą. Z biegiem czasu na naszej twarzy pojawiają bruzdy nosowo-wargowe, opadają kąciki ust i powieki. Pojawiają się także drobne zmarszczki na czole, wokół oczu i ust. Niestety mało pocieszający jest fakt, że te drobne linie, czy to w zewnętrznych kącikach oczu, czy w okolicach ust, mogą pojawiać się nawet już w wieku nastu lub dwudziestu paru lat. Przyczyną tego stanu jest zmniejszenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość naszej skóry.

Podobno idealnym sposobem na uniknięcie zmarszczek mimicznych jest unikanie śmiechu, mrużenia oczu (oraz wszelkiej ekspresyjnej mimiki twarzy), nie spanie twarzą w poduszce oraz podpieranie rąk o policzki. Niestety w praktyce stosowanie takich metod jest właściwie niemożliwe. Możemy jednak w pewnym stopniu ograniczyć i spowolnić ich powstawanie.

5 sposobów na zmarszczki wokół oczu

1. Chroń się przed promieniowaniem słonecznym

Szkodliwe promienie UV to główny czynnik sprzyjający szybszemu starzeniu się skóry. Wszelka ekspozycja na słońce tylko szkodzi naszej skórze. Dlatego zawsze kiedy wychodzisz na dwór posmaruj wszystkie odkryte powierzchnie ciała dobrym kremem z filtrem przeciwsłonecznym (zwróć uwagę na jego SPF im wyższe, tym lepszą zapewnia ochronę). Dodatkowo zaopatrz się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko będą chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słoneczynm, ale także delikatną skórę wokół oczu).

2. Rzuć palenie

Palenie papierosów nie tylko szkodzi zdrowiu, ale też ruchy mięśni twarzy poprzez zaciąganie się dymem sprzyjają formowaniu się nieestetycznych linii wokół ust i kurzych łapek. Co więcej, większość palaczy ma przesuszoną i ziemistą skórę lub problemy z cerą.
3. Regularnie wykonuj masaż

Coraz więcej mówi się o skuteczności regularnego masażu twarzy. Dobrze wykonany masaż pomaga zachować prawidłowe napięcie skóry oraz przywraca jej odpowiednią elastyczność.

4. Stosuj kremy nawilżające i Anti-age

Warto pamiętać, że gdy skóra traci nawilżenie to jej elastyczność się pogarsza, co w konsekwencji prowadzi do pojawiania się zmarszczek. Skutecznym sposobem na zachowanie odpowiedniego nawodnienia jest regularne picie odpowiedniej ilości wody (najlepiej mineralnej z dodatkiem cytryny), regularne stosowanie naturalnych kremów nawilżających oraz naturalnych kremów anti-age. Te ostatnie dzięki wyższej zawartości dobroczynnych składników aktywnych pozwalają w znacznym stopniu przywrócić skórze jędrność, blask i młodszy wygląd.

5. Stosuj naturalne maseczki i oleje

Naturalne maseczki i glinki pomocne są w zachowaniu świeżego i młodego wyglądu. Odpowiednio dobrana do typu i rodzaju problemu skóry maska potrafi przynieść fantastyczne rezultaty. Zmarszczki mimiczne (tak jak i kurze łapki) zostaną wygładzone, skóra nabierze elastyczności, a koloryt zostanie wyrównany. Odpowiednia maska lub glinka stosowana regularnie może zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek.

Ważnym elementem pielęgnacji skóry jest jej demakijaż, który nie tylko powinien być dokładny, ale przede wszystkim łagodny dla skóry. Oczyszczanie twarzy odpowiednim olejkiem pomaga skórze utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. W dodatku odpowiednio dobrany olej, bogaty w naturalne składniki odżywcze, pielęgnuje naszą cerę, odżywia ją i regeneruje, zapobiegając tym samym przedwczesnym powstawaniu zmarszczek.

Naturalne kosmetyki do stosowania pod oczy

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami znajdziesz w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)