5 czynników przyspieszających starzenie się skóry

5 czynników przyspieszających starzenie się skóry

| 0 Komentarzy

Pierwsze linie mimiczne i zmarszczki wokół oczu, ust i czoła. Z czasem pogłębiają się, skóra wiotczeje, a twarz nabiera starszego wyglądu. Starzenie się skóry to złożone, naturalne i niestety nieuniknione zjawisko, które dotyka każdego.

Tempo starzenia się skóry zależne jest od wielu czynników, a na niektóre z nich możemy w pewnym stopniu wpływać. Co zatem powoduje szybsze starzenie się skóry?

5 czynników przyspieszających starzenie się skóry

  • Słońce i solarium – słońce jak i jego sztuczny odpowiednik – solarium – są głównymi winowajcami, którzy drastycznie przyspieszają starzenie się skóry. Zarówno ekspozycja na naturalne promienie słońca (które zawierają szkodliwe promieniowanie UV), jak i łóżka do opalania w solarium, działają destrukcyjnie na skórę. Gwałtownie niszczą zawarty w niej m.in. kolagen i elastynę, wyciągają wilgoć ze skóry, co w konsekwencji prowadzi do szybkiego powstawania niechcianych zmarszczek i nieestetycznych przebarwień. Częste kąpiele słoneczne i wizyty w solariach bez odpowiedniej ochrony skóry, doprowadzą do zwiększenia ryzyka raka skóry.
  • Czas – zaraz po słońcu i jego szkodliwym promieniowaniu UV, największym czynnikiem powodującym starzenie się skóry jest czas. Z upływem lat skóra traci przede wszystkim elastyczność i nawilżenie, co wpływa na powstawanie niechcianych zmarszczek.
  • Czynniki genetyczne – czynniki genetyczne mają ogromny wpływ na starzenie się skóry (utrata elastyczności, jędrności, a nawet w szybkości powstawania zmarszczek jak i ich głębokości). Kolor skóry również ma ogromne znaczenie, ponieważ im ciemniejszy jej odcień, tym mniejsza podatność na działanie promieni słonecznych.
  • Ruchy mięśni – te mięśnie twarzy, których używamy najczęściej, najszybciej się marszczą, co w konsekwencji prowadzi do szybszego powstawania np. kurzych łapek, zmarszczek na czole czy wokół ust. Nie pomaga też fakt, że z czasem mięśnie twarzy wiotczeją, przez co skóra opada nieco w dół i nadaje nam starszego wyglądu. Na rynku istnieje wiele książek i płyt ukazujących techniki masażu twarzy. Taki sposób walki ze zmarszczkami i starzeniem się skóry twarzy jest szczególnie popularny w krajach azjatyckich.
  • Ubytki w tkance tłuszczowej i kostnej – warto wiedzieć, że skóra podtrzymywana jest przez tłuszcz jak i kości, a tych z upływem lat ubywa. Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta (unikanie głodówek i drastycznego spadku wagi bądź nadwagi), odpowiednia dawka ruchu i ogólny zdrowy tryb życia (w tym ograniczenie stresu do minimum), znacznie opóźnia efekty starzenia.

Naturalne kremy Anti-Age

Naturalne kremy przeciwstarzeniowe można znaleźć bezpośrednio w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)