Sekrety piękna egipskich kobiet

Sekrety piękna egipskich kobiet

| 0 Komentarzy

Kąpiel w kozim mleku, barwienie brwi za pomocą ołówka z czarnego węgla, malowanie powiek zieloną barwą z malachitu, czy farbowane na różowo policzki za pomocą czerwonej ochry, to tylko niektóre ze znanych sekretów piękna egipskich kobiet. Czego jeszcze możemy się od nich nauczyć?

Już od początków cywilizacji ludzkość miała swoje naturalne sposoby na zachowanie piękna. Jedną ze starożytnych cywilizacji słynących z wykorzystania naturalnych środków kosmetycznych byli właśnie Egipcjanie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni stosowali wszelkiego rodzaju produkty pochodzenia naturalnego, nie tylko z rejonów swojego kraju, ale także z wielu odległych krain. Co więcej, większość z ich sposobów dbania o urodę jest praktykowane po dziś dzień.

Znane sekrety Egipcjanek

Sól z Morza Martwego

Oprócz kąpieli w kozim mleku, popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym i leczniczym były kąpiele i okłady z błota Morza Martwego. Sól morska z Morza martwego zawiera bowiem najwartościowsze rodzaje minerałów, dlatego po dziś dzień z powodzeniem stosowana jest w wielu gabinetach spa. Może ją również kupić w sklepach. Zawarte w soli składniki odżywcze podczas kąpieli wchłaniane są przez skórę, dzięki czemu regenerują ją, odżywiają i odmładzają. Mogą również pomóc w leczeniu dolegliwości dermatologicznych, takich jak trądzik czy łuszczyca.

  • Wysoko zmineralizowana woda z Morza Martwego

    Wysoko zmineralizowana woda z Morza Martwego

    100% czysta, skoncentrowana woda z Morza Martwego. Dzięki wysokiej zawartości aż 21 minerałów i pierwiastków śladowych posiada niezwykłe właściwości regeneracyjne.

    Cena: 21,00 zł

Mydła naturalne

Zarówno egipskie kobiety jak i mężczyźni bardzo przywiązywali wagę do swojego wyglądu, a także do higieny osobistej. W tym celu używali najwyższej jakości naturalnych mydeł, często wykonywanych z bardzo dobrej jakości tłuszczów zwierzęcych, gliny i naturalnych olejków. Takie mydło nie pachniało za ładnie, więc do produktu dodawano najczęściej kadzidło lub mirrę.

  • Naturalne tureckie mydło Hammam 450 ml

    Naturalne tureckie mydło Hammam 450 ml

    Naturalne mydło tureckie Hammam o działaniu antyseptycznym i antyoksydacyjnym. Pielęgnuje, odżywia, nawilża i zmiękcza skórę. Skutecznie oczyszcza, odmładza i koi.

    Cena: 36,00 zł

  • Mydło Aleppo z czerwoną glinką

    Mydło Aleppo z czerwoną glinką

    Syryjskie mydło z czerwoną glinką przeznaczone do pielęgnacji cery naczynkowej, zarówno suchej, tłustej, jak i mieszanej.

    Cena: 13,77 zł

Olej migdałowy

Do produkcji pielęgnacyjnych olejków do ciała Egipcjanie używali również wonnych roślin takich jak cyprys, cedr i mirt, ale to właśnie olej migdałowy był prawdopodobnie najczęściej stosowanym naturalnym kosmetykiem używanym po kąpieli, jako naturalny balsam do ciała. Naturalny olej migdałowy pozwala doskonale nawilżyć i łagodzić napięcie skóry.

Oleju migdałowego od bardzo dawna używano jako składnika nawilżającego skórę oraz środka tonizującego. Zawiera one wiele niezbędnych dla skóry składników odżywczych, pozwalających zachować zdrowy i świeży wygląd. Cieszy się on dużą zawartością witaminy E, zdrowych kwasów tłuszczowych, a nawet aminokwasów. Starożytni Egipcjanie oleju migdałowego często używali po kąpieli jako naturalnego balsamu do ciała. Pozwala on doskonale ujędrnić, nawilżyć nawet silnie suchą i łuszczącą się skórę, załagodzić jej nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, a nawet silnie odżywić oraz spowolnić procesy starzenia się i powstawania zmarszczek.

  • Olej ze słodkich migdałów - 100 ml

    Olej ze słodkich migdałów – 100 ml

    Łagodny, uniwersalny olej ze słodkich migdałów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Skutecznie nawilża i odżywia, nawet cerę suchą i łuszczącą się.

    Cena: 13,00 zł

Henna

Znakiem rozpoznawczym starożytnych Egipcjanek (oprócz twarzy przypudrowanej jasną ochrą w celu uzyskania bladej cery, która była niezwykle pożądana w tamtych czasach), były zabiegi farbowania włosów i paznokci za pomocą henny. Do produkcji henny wykorzystywano najczęściej Lawsonię (pochodzącą z obszarów tropikalnych Afryki, z której wytwarzano hennę perką) lub Al-Khannę czyli tzw. hennę arabską, która barwi włosy na blond lub rudo.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)