Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne


rozmaryn lekarski

Rozmaryn lekarski


Rozmaryn lekarski zwykle kojarzony jest z kuchnią i wykorzystywany jako aromatyczna przyprawa do potraw. Jednak zioło to wykazuje również cudowne działanie lecznicze i pielęgnujące. Jakie właściwości posiada rozmaryn lekarski?

Czytaj całośćjak dbać o cerę tłustą?

Pielęgnacja cery tłustej


Cera tłusta przy nieodpowiedniej pielęgnacji może sprawiać wiele problemów. Ziemisto-szary odcień skóry, widoczne zaskórniki i rozszerzone pory, a do tego tłusty, nieestetyczny połysk, to charakterystyczne cechy dla tego typu skóry. Jak prawidłowo dbać o cerę tłustą?

Czytaj całość
naturalne szampony do włosów

Naturalne szampony do włosów


W drogeriach dostępnych jest mnóstwo szamponów na różne problemy włosowe. Jednak czy wiesz, że większość drogeryjnych szamponów i odżywek do włosów zawiera w swym składzie wiele szkodliwych substancji, które w dalszej perspektywie zamiast pomagać szkodzą?

Czytaj całość

peeling ciała

Peeling ciała


Peeling do ciała to niezwykle popularny i stosowany od wieków sposób na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji. To również świetne przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Czym w takim razie jest peeling i jakie korzyści ze sobą niesie?

Czytaj całość