Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

olejek lawendowy

Olejek lawendowy


Olejek lawendowy znajduje swoje zastosowanie nie tylko w kuchni czy w przemyśle perfumeryjnym. Posiada wyjątkowe właściwości lecznicze i od dawna jest stosowany w aromaterapii, ziołolecznictwie czy kosmetyce. Jakie właściwości wykazuje olejek lawendowy?

Czytaj całość

10 pomysłów na olej kokosowy

10 pomysłów na olej kokosowy


Olej kokosowy kojarzony jest głównie z kuchnią. Coraz częściej znajduje on jednak zastosowanie także jako kosmetyk w naturalnej i skutecznej pielęgnacji ciała. Oto 10 pomysłów na jego wykorzystanie. Olej kokosowy to fantastyczny, w pełni naturalny produkt, wolny od podejrzanych sztucznych składników, który w łagodny i bezpieczny sposób zadba o twoją delikatną skórę i włosy. Szukając […]

Czytaj całośćskrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana


Skrobia kukurydziana znana chyba wszystkim i często błędnie nazywana mąką kukurydzianą. Skrobia kukurydziana wykorzystywana jest jako składnik w wielu kosmetykach naturalnych. Jakie są jej właściwości i zastosowanie w kosmetyce?

Czytaj całość

olejek rumiankowy

Olejek rumiankowy


Niezwykle powszechny i popularny, niezastąpiony w leczeniu wielu dolegliwości skórnych. Olejek rumiankowy, bo o nim mowa, posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce i ziołolecznictwie. Jakie korzystne działanie wykazuje ten cudowny kosmetyk?

Czytaj całość

olej tamanu

Olej tamanu Mohani – Recenzja


Olej tamanu tłoczony z pestek drzewa tamanu jest podobno naturalnym remedium w leczeniu wielu schorzeń. Jego niespotykane właściwości lecznicze były znane już od wieków. Jaki jest naprawdę olej tamanu i czy rzeczywiście posiada właściwości lecznicze i pielęgnacyjne?

Czytaj całość

olej tymiankowy

Olejek tymiankowy


Tymianek, grecki symbol odwagi i siły, jest niezwykle popularnym ziołem, które dzięki swym właściwościom leczniczym i pielęgnacyjnym, stosowany jest nie tylko w kuchni. Znany również w formie płynnej, olejek tymiankowy od wieków wykorzystywany jest w medycynie ludowej. Jakie posiada właściwości?

Czytaj całość