Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa i olejek z mięty pieprzowej


Doceniony i wykorzystywany na całym świecie ze względu na swoje silne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Olejek z mięty pieprzowej, bo o nim mowa, działa antyseptycznie, wzmacniająco i rozkurczająco, wykrztuśnie i przeciwwzdęciowo. Jakie jeszcze właściwości posiada olejek z mięty pieprzowej i jakie znajduje zastosowanie w naturalnych kosmetykach do pielęgnacji?

Czytaj całośćolej z nagietka lekarskiego

Olej z nagietka lekarskiego


Kwiat słońca, który został przekazany przez bogów ludziom, aby żyli w zdrowiu, szczęściu i dobrobycie. Nagietek lekarski, bo o nim mowa, znany był i czczony przez starożytne cywilizacje Majów i Inków. Olej stworzony z jego kwiatów jest niezastąpiony w leczeniu wielu chorób skóry. Jakie jeszcze właściwości pielęgnacyjne posiada olej z nagietka lekarskiego?

Czytaj całość


Polecane, naturalne maseczki do cery tłustej

Jak stosować glinkę kosmetyczną?


Idealne dla wszystkich rodzajów cer i skór problematycznych. Mowa o glinkach kosmetycznych, które świetnie sprawdzają się jako maski do twarzy lub dodatek do kąpieli, jak również kosmetyków do codziennego mycia twarzy i włosów. Jak prawidłowo ją stosować i o czym pamiętać podczas aplikacji?

Czytaj całość

lilak pospolity

Olejek z lilaka pospolitego


Podobno posiada specjalną moc i magiczne właściwości. Lilak pospolity, bo o nim mowa, symbolizuje uczucie miłości, a rozrzucenie jego kwiatów lub krzewów odpędza zło. Same jego płatki wykorzystywane są we wróżeniu i jasnowidzeniu. Jakie jeszcze wyjątkowe właściwości posiada lilak pospolity i jego olejek eteryczny?

Czytaj całość