Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne
olejek z granatu

Olej z pestek granatu


Granat jest symbolem płodności i odradzania, a według niektórych biblistów faktyczny rajski, zakazany owoc. Olej tłoczony z jego nasion jest jednym z najlepszych olejów na świecie. Jakie więc właściwości lecznicze posiada olej z pestek granatu?

Czytaj całość

olej z konopii

Olej z nasion konopi siewnej


Konopie indyjskie są nielegalne i posiadają działanie narkotyczne (zawierają THC), choć pozyskiwany z ich nasion olej RSO prawdopodobnie leczy raka. Istnieją jednak również konopie siewne, które są całkowicie legalne i to właśnie z nich produkuje się olejek CBD. Jakie więc właściwości posiada olej z nasion konopi siewnej?

Czytaj całość
olejek świerkowy

Olejek świerkowy


Żywiczy, nieco cierpki, bezbarwny lub żółtawy i przypominający aromat jodły. Jest naturalnym i znanym od dawna antybiotykiem. Olejek świerkowy, bo o nim mowa, znany jest od wieków ze swych dobroczynnych właściwości leczniczych. Jakie jeszcze zalety posiada ten niepozorny olejek?

Czytaj całość

Sekrety piękna egipskich kobiet

Sekrety piękna egipskich kobiet


Kąpiel w kozim mleku, barwienie brwi za pomocą ołówka z czarnego węgla, malowanie powiek zieloną barwą z malachitu, czy farbowane na różowo policzki za pomocą czerwonej ochry, to tylko niektóre ze znanych sekretów piękna egipskich kobiet. Czego jeszcze możemy się od nich nauczyć?

Czytaj całość